Şişli Tıkanıklık Açma

Şişli tıkanıklık açma eskiden duvarlar kırılarak yapılan bir çalışmaydı. Duvarlar kırılmadan yapıldığı zamanlarda da pimaş borusuna ciddi zararlar verilirdi. Ancak günümüzde Protesisat tarafından kullanılan özel cihazlarla Şişli tıkanıklık açma çalışmalarında evinize veya pimaş borusuna hiçbir zarar verilmez.

Şişli Pimaş Tıkanıklığı Açma

Şişli pimaş tıkanıklığı açma çalışması kanal açma makinesi, robot cihaz ve yeri geldiğinde detektör kullanılarak yapılmaktadır. Kanal açma makinesi ve kameralı görüntüleme cihazı Şişli pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında en önemli cihazdır. Detektör ise, yardımcı cihaz olarak kullanılır.

Pimaş tıkanıklığı dediğimiz olay, ana gider hattının tıkanması olayıdır. Ana gider hatları üç farklı nedenden dolayı tıkanabilmektedir. Ana gider borusunun tıkanmasının en belirgin özelliği, en yakın tuvaletin taşmasıdır. Ana gider hatlarında tıkanma meydana geldiğinde, atıklar yoğun olduğu için geri tepmeler yaşanır bu durum da tuvaletten taşma yapmasına sebep olur.

Şişli pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapılırken, ana pimaş borusunun içi kameralı görüntüleme cihazı ile incelenir. Ana gider hattının üç farklı sebepten tıkandığını belirtmiştik. Bu sebeplerin tespiti kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür. Kameralı görüntüleme cihazıyla pimaş borusu incelenirken, tıkanıklık atıkların birikmesinden kaynaklanıyorsa kanal açma makinesi kullanılır.

Atıkların boruyu tıkaması sonucu meydana gelen pimaş tıkanıklıklarının açıklamasında en etkili yöntem robot cihaz kullanımıdır. Robot cihazla, tıkanıklığa sebep olan cisimler parçalanır ve logar kuyusuna gönderilir.

Şişli tıkanıklık açma işlemi sırasında tıkanıklığın sebebi pimaş borusunun çökmesi de olabilmektedir. Toprak altından geçen atık su boruları, çevresel faktörlerin etkisi ile veya malzemenin kalitesiz olmasından dolayı çökebilmektedir. Atık su borusu çöktüğü zaman, borunun önü toprakla kapanır ve tıkanıklığa sebep olur.

Bu tür tıkanıklık olaylarında, robot cihazın faydası olmaz. Bu nedenle, toprak kazılarak sorunlu olan bölgeye ulaşılıp borunun değiştirilmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri bulunur ve onarım ekiplerimiz bu tür sorunların çözümünde uzman kişilerdir.

Ana gider hattı tıkanıklığının bir diğer sebebi ise logar kuyusunun dolmasıdır. Logar kuyusu dolduğunda, pimaş borusunda tıkanma varmış gibi durumlar yaşanır. Logar kuyusunun dolmasının sebebi, kuyuya düzenli olarak bakım yapılmadığı içindir. Normalde logar kuyularına düzenli olarak bakım yapılır. Ancak birçok yerde logar kuyularının bakımı yapılmaz ve belli bir zaman sonra logar kuyusunun yeri unutulur ve logar kuyusu kaybolur.

Logar kuyusunun yer bilinmiyorsa, ekiplerimiz detektör ile logar kuyusunun yerini tespit eder. Bunun için, kanal açma makinesinin ucuna sonda verici takılır. Sonda verici belli bir frekansta sinyal üretir. Toprak üstünde ise, detektör ile sonda vericinin sinyalleri takip edilir. Bu sayede logar kuyusunun yeri tespit edilebilir.

Şişli Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Şişli tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında, kameralı görüntüleme cihazı çok sık kullanılan bir cihazdır. Çünkü kameralı görüntüleme cihazı sayesinde tıkanıklığın sebebi tespit edilebilir.

Şişli tuvalet tıkanıklığında en sık karşılaşılan sorunlardan biri pimaş borusundaki eğimin az olması sorunudur. Pimaş borusunda eğim az olduğunda, su ile birlikte lağıma doğru akması gereken atıklar lağıma doğru akmak yerine boru içinde birikmeye başlar. Tuvalet kullanılmaya devam edildikçe, atıklar birikir ve nihayetinde tıkanıklığa sebep olur.

Şişli tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında, pimaş borusunda eğim sorunu varsa robot cihaz kullanılmaz. Ancak yabancı atıklardan dolayı meydana gelen tuvalet tıkanıklığında robot cihaz kullanılabilir.

Tuvalet borusunda eğim sorunu varsa, en kısa sürede pimaş borusunun sökülüp yeniden terazi ile kontrol ederek döşenmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri; hızlı, güvenli ve en düşük maliyetle bu tür sorunlarınızı gidermektedir.

Şişli tıkanıklık açma çalışması yaptırmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz bir saat içinde adresinizde çalışmalara başlamaktadırlar.

Şişli Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolar en çok sorun yaşanan kısımlardan biridir. Şişli lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları yapıldıktan kısa bir süre sonra lavabolar tekrar tıkanabilmektedir.

Şişli lavabo açma işlemi yapıldıktan kısa bir süre sonra lavabonun tekrar tıkandığı yer genellikle mutfak lavaboları olmaktadır. Mutfak lavabolarının bu kadar sık tıkanmasının nedeni elbette yemek atıkları olduğu kadar atık yağında etkisi vardır.

Yemek atıklarından dolayı meydana gelen tıkanıklıklar robot cihaz ile rahatlıkla açılabilmektedir. Ancak atık yağdan dolayı meydana gelen tıkanmalar bu kadar kolay açılmaz. Çünkü kullanılan robot cihaz, pimaş borusu içindeki atık yağı temizleyemez.

Lavabo borusuna yapışmış olan yağın temizlenmesi için pimaş yıkama çalışması yapılmalıdır. Protesisat, pimaş yıkama makineleri ile bu tür çalışmaları yaparken lavabo borunuzda yağdan eser kalmaz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek