Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Hayatımızın oldukça sınırlı, bu sınırlı zaman içinde en çok canımızı sıkan evimizi ya da işyerimizi kullanamamak olurdu galiba… Su kaçakları, pis su borusu tıkanıklıkları, geçmeyen lavabo tıkanıklıkları gibi tesisatla ilgili tüm sorunlar belki de en can sıkıcı konuların başında gelir. Çünkü bu sorunları çözmek için bir sürü masraf bir sürü emek , bir süre zaman gerekir. Üstelik tüm bunları yaparken de evin banyosunu ya da mutfağını kullanamazsınız! Bütün bunlar artık geride kaldı! Artık tüm su kaçaklarını kırmadan dökmeden halletmek mümkündür. Üstelik çok kısa sürede bu yüzden karamsarlığa kapılmadan önce bize ulaşmanız yeterlidir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli su kaçağı tespit cihazları kullanılır. Bu cihazlar farklı özelliklerde üretilmiş duvarın içindeki kaçakları, ses, hareket ya da ısı farkları gibi dinamikleri değerlendirerek çalışan oldukça gelişmiş cihazlardır. Bu cihazların kullanımı uzmanlık ve deneyim gerektirir. Cihazları kullanacak personelin eğitimli olması işlemlerin daha hızlı halledilmesini sağlayacaktır.

Su kaçağı tespit cihazları, kaçak bulunan yani sızıntı bulunan odada çalışmaya başlar. Duvarlar ve zemine tutulan cihaz operatöre sinyaller yollar. Kulaklık ve frekans artırıcılar ile dinlenen su tesisatınızdaki sızıntı noktasal olarak tespit edilir. Ardından o noktada çok küçük bir delik açılır bu delik için duvarlar kırılmaz. Sadece sızıntının olduğu nokta tamirat için açılır. Sızıntıya nende olan neden ortadan kaldırılır. İşlem tamamlanır. İşlemler ortalama 1 saat sürmektedir. Bazı vakalarda 2 ila 3 saate kadar su kaçağı tespit ve tamir işlemi sürebilir.

Cihazla su kaçağı tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespit cihazı

Cihazla su kaçağı bulma

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Bulmanın Avantajları

Eskiden, su sızıntılarını, ustaların her yeri dökerek kırarak bulduklarını söylemiştik. Hala bu yöntemi kullanan ustalar var. Evinize zarar vermeyin. Çünkü kırmanda su kaçağı cihazı ile tespit yapılarak çözülen sızıntı sorunları duvar kırarak yapılan tamiratlara göre çok avantajlıdır. Aşağıda bu avantajları listeledik.

  • Evinize misafir kabul edebilirsiniz çünkü eviniz şantiyeye dönüşmez.
  • Tamirat çok kısa sürede tamamlanır günler sürmez.
  • Duvarlar kırılmaz fayanslar sökülmez.
  • Sızıntılar bulunurken önceden hazırlık yapmanıza gerek kalmaz.
  • Çok daha düşük masraflıdır. Sızıntıyı bulmak için para ödersiniz. Evin tadilatının yapılması için değil!
  • Kesin ve kalıcı çözümdür. Sızıntı bulunur ve sızıntıya neden olacak etken ortadan kaldırılır.

Su Sızıntılarını Tamir Etmezseniz Ne Olur?

Su kaçakları ev ya da iş yerlerinde büyük hasarlara yol açarlar. Zamanında fark edilmeyen bir su kaçağı bir evin tüm dayanıklılığını ve gençliğini alır götürür. Dilimizde Duvarı nem, insanı gam yıkar” şeklinde bir atasözü bile vardır. Bu yüzden duvarı nemden korumak çok önemlidir. Bazen bu sızıntılar çok daha büyük olabilir. Bu tür sızıntılarda acil olarak kaçak tespit cihazı ile su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Aksi takdirde evinizi su basabilir. Alt komşunun tavanından sular damlayabilir. Eviniz sağlıksız bir ortama dönüşebilir. Bu yüzden herhangi bir sızıntı sorununda size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayınız.

Su kaçağı tamiri

Su sızıntı tamiri

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek