Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon, bir şehirde yaşayan insanların oluşturduğu atık suların toplanıp başka noktalara aktarılmasını sağlayan alt yapı hizmetlerine verilen genel isimdir. Kanalizasyon boruları içinde atık sular dolaşır. Bu sular şehir içinde toplanarak atık su artıma tesislerine iletilir. Kanalizasyon boruları zaman içinde tıkanırlar. Kanalizasyon tıkanıklıkları nedeniyle altyapı sekteye uğrar görevini yapamaz. Şehir içinde istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Kanalizasyon tıkanıklıkları kanalizasyon açma işi ile profesyonel şekilde uğraşan firmalar tarafından verilmektedir. Profesyonel firmalar belirlenen tıkanıklıkları üksek teknoloji ürünü cihazlarla açabilmektedir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nedenleri

Kanalizasyonlar katı atıklardan dolayı tıkanır. En yaygın sebep budur. Ancak yıllar geçtikçe kanalizasyon içine katı atık atılmasa bile borular eskir ve korozyona uğrar. Bir süre sonra borular patlayabilir sızıntılar ortaya çıkar. Kanalizasyon borularının patlaması ve atık suyun sızması demek yeraltı sularının da kirlenmesi anlamına gelir. Bu nedenle kanalizasyon çok dikkatli bir şekilde takip edilmesi gereken bir unsurdur. Kanalizasyon tıkanıklıkları ile baş etmek için uzman ekiplerden destek almak gerekir.

Bunların başında İski kanalizasyon açma bölümügelir. Ancak İski her zaman müsait olmayabiliyor. Üstelik verilen hizmet kurumsal bir hizmet olduğundan size özel bir hizmet şeklinde verilmiyor. Her zaman daha hızlı ve size özel kanalizasyon açma servisi için profesyonel kanal açma firmalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca İSKİ kanalizasyon açma ücreti de çoğu zaman profesyonel firmalarla aynı fiyata denk geliyor.

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açılmazsa Ne Olur?

Kanalizasyon Açılmazsa Ne Olur?

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açılmazsa Ne Olur?

Kanalizasyon tıkanıklıkları atık suların yani lağım sularının istenilen yere aktarılamamasına ve şehir içinde bu boruların tıkanmasına ve atık suların yeryüzüne çıkmasına neden olur. Atık suların içinde milyonlarca mikrop vardır. Bu mikroplar hem yer altı sularına karışırlar hem de yer üstüne çıkarak hem bizler hem de çocuklarımız için çok tehlikeli sağlık sorunlarına yol açabilirler. Üstelik her su birikintisi sivrisinekler için ideal gelişme alanıdır. Sivrisineklerin yaydığı sıtma başta olmak üzere birçok hastalık kanalizasyonlardan bulaşmaktadır. Dolayısıyla kanalizasyon temizleme çok dikkat edilmesi gereken bir hizmettir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanal açma işlemi için çeşitli cihazlar ve kameralar kullanılır. Kanalizasyon açma makinesi adı verilen bu cihazlar ile tıkalı kanalizasyonlar önce kamera sistemi ile görüntülenir. Tıkanıklık türü tespit edildikten sonra kanalizasyon açma makinesi ile kanal içi temizlenir. Kamera vasıtası ile kanalda sorun olup olmadığına bakılır. Sorunun %100 çözüldüğünden bu şekilde emin olunur.

Tıkalı kanalizasyon açma makineleri, vatandaşların alabileceği fiyatlarda değildir. O yüzden kurumsal tesisat firmaları bu makinelerden alır ve kanal açma servisi verirler. Bu nedenle, düzgün bir kanal açma hizmeti almak için alanında deneyimli, teçhizat eksiği olmayan, kaliteli firmalardan destek almak gerekir. Böylece kanalizasyon tıkanıklıklarınız kesin olarak çözümlenmiş olur.

Kanalizasyon Açma Makineleri

Kanalizasyon Açma Makineleri

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek