Tuvalet Açma

Tuvalet Açma

Tuvaletler evimizin pek kulağa hoş gelmese de en sık kullandığımız alanlarından birisidir. Bu yüzden tuvaletlerimizin sağlıklı çalışması son derece önemlidir. Ev ya da işyerlerimizde tuvaletler çeşitli nedenlerden dolayı tıkanır. Tuvalet tıkanıklığı demek tuvaletin kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda çok önemli bir fiziksel ihtiyacınızı karşılamak için sıkıntı yaşamaya başlarsınız. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına tuvalet tıkanıklığı açmak için tuvalet açma şirketlerinden destek almanızda yarar vardır. Çünkü profesyonel şirketlerin açtığı tuvaletler kolay kolay tekrar tıkanmaz.

Tuvalet Neden Tıkanır

Tuvaletler çeşitli nedenlerden tıkanırlar. Bunların başında tuvalete atılan yabancı cisimler gelmektedir. Özellikle tuvalet kağıtları tuvaleti tıkayan unsurların başında gelir. Bunun dışında bebek bezi, kadın pedi, kulak çöpü, diş ipi gibi her türlü yabancı cisim tuvaleti tıkayabilir. Ayrıca tuvalete hiç yabancı cisim atılmasa bile tuvaletler tıkanabilir. Yıllar geçtikçe insan atıkları tuvalet borusu içinde katmanlar oluşturur.

Bu katmanlar zamanla kalınlaşır ve kireç gibi gider içinde kurum haline gelir. Bu kurum borunun içini iyice daraltır. Bir süre sonra tuvalet tıkanır. Bu noktada artık tuvaleti açmak için profesyonel yardım almak gerekir. Başka bir neden de inşaat esnasında tuvalet gideri içine kaçan harç kum, çakıl vb atıklardır. Bu atıklar gideri tıkar ve tuvalet kullanılamaz hale gelir. Neden ne olursa olsun tıkalı tuvalet açma, son derece önemli bir iştir ve vakit kaybetmeden yapılması gerekir.

Tuvalet açma

Tuvalet açma

Tuvalet açma yöntemleri

Tuvalet açma yöntemleri

Tuvalet Açma Yöntemleri

Tuvalet açma yöntemleri arasında tuvalete pompa yapmak, tuvalet açıcı kullanmak, İSKİ tuvalet açma birimini çağırmak sayılabilir. Ancak tüm bu yöntemlerin bazı eksikleri vardır. Eğer tuvaletinizi katı cisimlerle tıkanmışsa bu tuvaleti, tuvalet açma ilacı ile açmanız imkansızdır. Bu kimyasallar sadece sıvı atıkları ya da pelte halindeki atıkları temizler. Pompa ise geçici tıkanıklıkları açar, tıkanıklık sorunu asla tuvalet açma pompası ile giderilemez.

İski ile tuvalet tıkanıklığı açmak istiyorsanız. Uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. Ayrıca bir ücret ödersiniz. Ek olarak özel tuvalet açma firmaları kadar donanımlı değillerdir. Bu bakımdan İski ile çalışmak özel şirketle çalışmaktan daha sıkıntılı bir süreçtir. Çünkü sadece özel şirketler tuvalet açma kamerası, tuvalet açma makarası, tuvalet içi katı cisimleri kırma aparatı ve tuvalet açma makinesi sahibidir Bu nedenle kalite il bir tuvalet açma firmasından destek almanızda yarar vardır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açılmazsa Ne Olur

Tuvalet tıkanıklığı banyo ya da tuvalette taşkınlara sebep olur. Tuvalette biriken tüm lağım suları evinizin içine taşar. Ayrıca alt kata sızma yapabilir. Bu da alt komşunuzla aranızın açılmasına neden olabilir. Koku sorunu da evinizi yaşanmaz hale getirebilir. Tuvaleti kullanamıyor olmanız da başlı başına bir sorundur. Tuvalet sorunlarından kurtulmak için alanında uzman olan bir temizlik firmasından destek almamızda yarar vardır. Tuvalet açma işlemi konusunda uzman olan bu şirketler, tam donanımla iş yaparlar ve başarılı sonuçlar alırlar.

Tıkanıklık açılmazsa ne olur

Tıkanıklık açılmazsa ne olur

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek