Lavabo Tıkanıklığı Açma

Protesisat, lavabo tıkanıklığı açma işleminde elektronik cihazlar kullanarak evinizde hiçbir yere zarar vermemektedir. Robot cihazla lavabo açma işlemini tamamladıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontrolleri yapan firmamız, en uygun fiyat avantajı ile sizlere hizmet vermektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı açma için evde uygulanan yöntemler olabileceği gibi profesyonel olarak uygulanan yöntemlerde bulunmaktadır.
Evde uygulanan yöntemler çoğu zaman sonuçsuz kalmaktadır. Çünkü lavabo tıkanıklığı her zaman boru içinde suyun geçişini engelleyen bir cisimden kaynaklanmaz. Oysa lavabo tıkanıklığı açma işlemi yapan ev sakinleri, lavabo tıkanıklığının her zaman yabancı bir cisimden kaynaklandığını sanarak müdahale etmektedir.

Lavabo tıkanması yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa ve bu cisim lavabo giderinin giriş kısmına yakın bir noktadaysa açılması daha kolay olmaktadır. Kullanıcılar, lavabo açma teli veya lavabo açıcı kullanarak bu gibi tıkanıklıkları açabilmektedirler.

Lavabo açıcıların kullanımına çok dikkat edilmelidir. Çünkü lavabo açıcı lavabo açma işleminde kullanıldığında faydadan çok zarar verebilmektedir. Ayrıca lavabo açıcıyı kullanacak kişinin güvenlik tedbirlerini alması gerekir. Maske ve kimyasal koruyucu eldiven kullanmanın yanı sıra lavabo açıcının kullanılacağı alan iyi havalandırılmalıdır ve lavabo açıcı kullanımı sırasında açığa çıkan buhar solunmamalıdır.

Lavabo açıcılar, gider borularına da zarar vermektedir. Uzun süre lavabo açıcı kullanılan gider borularında büzüşmeler meydana gelir ve ilerleyen zamanlarda pimaş borularında delinmeler söz konusu olabilmektedir.

Robotla Lavabo Açma

Günümüzde lavabo tıkanıklığı açma işlemi çok daha profesyonel yöntemlerle ve kesin sonuçlarla yapılmaktadır.

Lavabo tıkanıklığı sorununu yaşayan birçok kişinin en büyük korkusu, bir firmayı aradığında firmanın lavabo tıkanıklığını açarken evi tadilat alanına çevirmesidir. Protesisat, 2004 yılından beri kullandığı robot cihaz sayesinde evinizde veya iş yerinizde kırmadan lavabo açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Lavabodan su yavaş gidiyorsa lavabo tıkanıklığı başlangıç aşamasındadır ama lavabodan su gitmiyorsa tıkanıklık tam olarak meydana gelmiştir. Firmamız, robotla lavabo açma işlemine başlamadan önce tıkanıklığın sebebini tespit etmektedir. Lavabo tıkanıklığının sebebi organik atıklar olabileceği gibi saç ve bez gibi cisimlerde olabilmektedir. Lavabo tıkanmasına sebep olan cismin türüne göre robot cihazın ucuna farklı aparatlar takılır

Organik atıkların lavabo borusunda sorun meydana getirmesini engellemek için organik atığın parçalanarak suyla birlikte kanalizasyona gönderilmesi sağlanmalıdır. Bunun için robot cihazın ucuna parçalama işlevi gören aparat takılarak lavabo borusuna sürülür.

Ancak tıkalı lavabo borusunda organik atık değil de bez ve saç gibi parçalanması mümkün olmayan cisimler varsa bu cisimlerin lavabo borusundan çıkarılması gerekir. Bunun için de robot cihazın ucuna çekip çıkarmaya yarayan aparat takılır ve bu cisimler çekip çıkarılır.

Kameralı Lavabo Tıkanıklığı Açma

Firmamız, robotla lavabo açma işleminden önce ve sonra kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde tıkalı lavabo açma işlemi çok daha kısa sürede ve kesin sonuçla yapılmaktadır.

Kameralı lavabo açma işlemi sayesinde evinizde hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmayacağı gibi lavabo tıkanmasının nedeni de kesin olarak tespit edilmektedir. Ayrıca kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo tıkanmasına sebep olan cismin türü tespit edilip robot cihazın ucuna uygun aparat takılır.

Kameralı lavabo tıkanıklığı açma işlemi lavabo tıkanıklığı açıldıktan sonra bitmemektedir. Robot cihaz ile tıkalı lavabo açma işleminden sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi detaylı olarak incelenmektedir. Bu sayede lavabo borusunda başka sorun olup olmadığı da tespit edilmiş olur.

Görüntülü lavabo açma işleminde lavabo tıkanıklığının sebebinin tespit edildiğini belirtmiştik. Bazen lavabo tıkanması yabancı cisimlerden kaynaklanmamaktadır. Lavabo borusunun eğimi %3 olmalıdır. Bu değerden daha düşük değerde eğim söz konusuysa lavabo borusunun içindeki suyun akışı yavaş olur ve tıkanıklığa sebep olur. Pimaş borusunun eğimi yüzünden meydana gelen lavabo tıkanıklığında robot cihaz kullanılması hiçbir çözüm üretmemektedir. Çünkü robot cihazın amacı, lavabo borusu içindeki yabancı cisimleri lavabo borusundan çıkarmaktır.

Lavabo borusunun eğimi yetersizse lavabo borusunun sökülüp yeniden uygun eğimde döşenmesi gerekir. Bu gibi sorunların çözüme kavuşturulması için firmamızın onarım ekipleri bulunmaktadır. Onarım ekiplerinin görevi onarım yapmaktır ve yaptıkları işlerde uzman olan bireylerden oluşmaktadırlar. Ayrıca firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar 1 yıl garanti altına alınmaktadır.

Görüntülü lavabo tıkanıklığı açma işlemi sırasında karşılaşılan bir diğer sorun ise lavabo borusunun yağlanma sorunudur. Bu sorun mutfak lavabolarında meydana gelmektedir. Çünkü mutfak lavabolarının kullanımı sırasında lavaboya atık yağ dökülebilmektedir. Atık yağ dökülmese bile tabaklar yıkanırken tabağa yapışmış olan yağ sıcak suyun etkisi ile çözülür ve lavabo borusuna akar.

Lavabo borusuna giren yağ sanıldığı gibi kayganlık etkisi yapmaz. Aksine lavabo borusunun iç çeperine yapışır ve sert bir tabaka oluştur. Zamanla bu tabaka kalınlaşır ve borunun iç çapını daraltır. Borunun iç çapı daraldığı için sık sık tıkanıklık meydana gelir.

Bu gibi sorunlarda lavabo borusunun yağdan temizlenmesi gerekir. Bunun için firmamız, pimaş yıkama işlemi yapmaktadır. Pimaş yıkama işlemi sayesinde, lavabo borusu yağdan tamamen temizlenir ve ilk günkü gibi tertemiz olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek