Güngören Pimaş Tıkanıklığı Açma

Kuşkusuz tesisat sorunları içinde en can sıkıcı olanı tıkanıklık olayıdır. Güngören pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapan Protesisat, bu sıkıcı olayı kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Firmamız, kullandığı teknoloji sayesinde Güngören pimaş tıkanıklığı açma çalışması sırasında pimaş borusuna hiçbir zarar vermemektedir.

Güngören Tıkanıklığının Sebepleri

Güngören’de pimaş tıkanıklığının sebepleri değişiklik göstermektedir. Pimaş borusu denildiğinde, atık suyun taşındığı bütün borular düşünülebilir. Bir dairede atık suyun taşındığı boruların görevleri farklılık göstermektedir. Bunları sırayla ele alacak olursa lavabo borularından başlayabiliriz.

Lavabo borularının kullanım amacı farklı olduğu için diğer pimaş borularına göre farklı sebeplerden dolayı da tıkanabilmektedir. Evlerde birden fazla lavabo bulunur. En az iki lavabo bulunan evlerde her lavabo farklı amaç için kullanılır.

Banyo lavaboları el ve yüz yıkamak için kullanılır, sakal tıraşı sırasında kullanılır. Bu nedenle, banyo lavabolarının tıkanması sabun atıkları ve sakal kıllarından kaynaklanabilmektedir. El ve yüz yıkanırken kullanılan sabunların kalıntıları lavabo borusuna girer ve tıkanıklığa sebep olabilir. Sakal tıraşı sırasında, sakal kılları lavaboya girer ve kıllar kısa olduğu için umursamayız. Ancak sakal kılları lavabo borusunda birikerek tıkanıklığa sebep olabilir.

Mutfak lavaboları ise banyo lavabolarına göre çok daha farklı sebeplerden tıkanabilmektedir. Mutfak lavabolarında el ve yüz yıkanmaz, sakal tıraşı olunmaz. Ancak mutfak lavaboları çoğunlukla bulaşık yıkamak için kullanılır. Bu durumda mutfak lavabosunun tıkanma sebebini değiştirir.

Bulaşıklar yıkanırken, ne kadar özen gösterilirse gösterilsin yemek atıkları lavabo borusuna girer. Lavabo borusunda biriken yemek atıkları Güngören lavabo tıkanıklığına sebep olur. Yemek atıkları, lavabo tıkanıklığına sebep olduğu gibi kötü kokuya da sebep olur. Lavaboya giren yemek atıkları, çoğunlukla lavabo sifonunda birikir. Zaman geçtikçe çürüyen bu atıklar, kötü kokunun kaynağını oluşturur.

Bulaşıklar yıkanırken, yemek atıklarının yanı sıra yağ da lavabo borusun girer. Bulaşıklara yapışmış olan yağ, sıcak su ile temas ettiğinde bulaşıktan çözünür ve lavabo borusuna girer. Lavabo borusuna giren atık yağ, lavabo borusuna yapışır ve donar. Bulaşık yıkama olayı sık sık yapıldığı için, lavaboya giren yağın sürekliliği olur. Bu durumda, lavabo borusuna yapışan yağın kalıplaşmasına sebep olur. Kalıplaşan yağın, kalınlığı arttıkça lavabo borusunun iç çapını daraltır. Borunun iç çapı daraldığı için Güngören lavabo tıkanıklığına sebep olur.

Tuvaletlerde ise tıkanıklık olayı farklılık göstermektedir. Tuvalet boruları daha geniş olduğu için lavabo borularına göre daha az tıkanır. Tuvalete atılan tuvalet kâğıtları tıkanıklığa sebep olabilir. Rulo halinde tuvalete atılan kâğıtlarda Güngören tuvalet tıkanıklığına sebep olur. Dikkatsizlik sonucu tuvalete atılan temizlik bezleri ve ıslak mendiller tıkanıklık sebebidir.

Firmamızın Güngören tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında şahit olduğu durumlardan biri de tuvalet fırçasından dolayı tuvalet tıkanıklığı meydana gelmesidir. Tuvalet fırçası yüzünden tuvaletin tıkanması imkânsız gibi görünebilir ancak firmamız bunun gibi sorunla da karşılaşmıştır. Çocuklu evlerde, çocukların tuvalete attığı oyuncaklar da Güngören tuvalet tıkanıklığına sebep olabilir.

Bu tür tıkanıklıklar dışında ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklarda bulunmaktadır. Ana gider hatları, binadaki bütün dairelerin atık sularının birleştiği noktadır. Ana gider hatları, havalandırma boşluğundan inerek, yer altından geçip rögar kuyusuna bağlanır.

Rögar kuyusu ile bina arasında kalan kısımda pimaş borusunun çökmesi sonucu tıkanıklık meydana gelebilir. Rögar kuyusuna düzenli olarak bakım yapılmazsa, rögar kuyusu pislikle dolar ve tıkanıklığa sebep olur. Güngören pimaş tıkanıklığının sebebi ne olursa olsun en kısa sürede açılması gerekir.

Güngören Pimaş Tıkanıklığı Açma

Güngören pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında tıkanıklık açma makineleri kullanılır. Tıkanıklık açma makineleri; kameralı görüntüleme cihazı ve kanal açma cihazıdır.

Güngören lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi incelenir. Yapılan inceleme sonucunda, Güngören lavabo açma çalışmasında kanal açma makinesi kullanılarak tıkanıklık açılır.

Güngören tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında da kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet borusunun içi ayrıntılı olarak incelenir. İnceleme sonucunda tıkanıklık, borunun önünü yabancı bir cisim kapatmışsa robot cihaz ile Güngören tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapılır ve tıkanıklık kısa sürede açılır.

Güngören pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında, tıkanıklık ana gider hattındaysa mutlaka dikkatli bir inceleme yapılır. Çünkü ana gider hattı tıkanıklığı, pimaş borusunun çökmesinden kaynaklanıyorsa, Güngören pimaş tıkanıklığı açma çalışması sırasında kanal açma makinesi kullanılmaz. Çünkü Güngören pimaş açma işleminde, pimaş borusunun çökmesinden dolayı meydana gelen tıkanıklıklarda kanal açma makinesinin hiçbir faydası olmamaktadır.

Ana gider hattındaki çökmede, borunun içine toprak ve moloz yığınları dolar. Robot cihaz toprağı ve moloz yığınını temizleyemez. Bu nedenle Protesisat’ın onarım ekipleri toprağı kazarak sorunlu boruyu söker. Yeni boru döşenerek sorun giderilir. Yapılan bu çalışma onarım çalışmasıdır. Protesisat yaptığı onarımlara bir yıl garanti vermektedir.

Protesisat 2003 yılından beri Güngören pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapmaktadır. Firmamız, tıkanıklık açma makinelerini ülkemize ilk getiren firmadır. Deneyimli ve eğitimli kadrosu ile Güngören pimaş açma çalışmalarını en kısa sürede geçekleştir. Tecrübeli personelimiz Güngören pimaş aç işlemi yaparken hiçbir yere zarar vermez.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek