Tıkanıklık Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma fiyatları; tıkanıklığın olduğu pimaş hattına, tıkanıklığın bulunduğu kata ve tıkanıklık sebebine bağlı olarak değişebilmektedir. Protesisat, en uygun fiyat avantajı ile bilgisayar destekli cihazlarla hiçbir yeri kırmadan tıkanıklık açma hizmeti vermektedir.

Kamera İle Görüntüleme Müdahale Süresi Fiyatı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat Bizi arayın
Logar Tıkanıklığı Açma (Logar Temizleme) Evet Maks. 2 saat Bizi arayın
Klozet Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat Bizi arayın
Lavabo Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat Bizi arayın
Pimaş Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat Bizi arayın
Banyo Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat Bizi arayın
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat Bizi arayınAÇIKLAMA : Yukarıda belirtilen fiyatlar standart işlemler için belirlenen fiyatlardır. Net fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçin.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo açma fiyatı, lavabonun tıkanmasına sebep olan durum ve tıkanıklığın pimaş borusunun neresinde olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Lavabonun kullanım durumuna bağlı olarak tıkanıklık da farklılık göstermektedir. Banyo lavabosunun tıkanma nedeni ile mutfak lavabosunun tıkanma nedeni çoğu zaman aynı değildir. Banyo lavabolarında tıkanıklığa sebep olan sakal kılları, sabun gibi atıklar, mutfak lavabosunda olmadığı için mutfak lavabosunun tıkanmasının nedeni çoğunlukla yemek atıkları ve atık yağdır.

Banyo lavabolarının tıkanıklığını açmak için robot cihaz kullanan Protesisat, mutfak lavabosu atık yağ yüzünden tıkanmışsa robot cihaz kullanmaz. Çünkü atık yağ, lavabo borusunun iç kısmına yapışıp sert bir tabaka oluşturur ve sık sık tıkanıklık oluşmasına sebep olur. Robot cihaz boruda birikmiş olan atık yağı temizlemez. Bu gibi durumlarda, pimaş yıkama makinesi ile gider borusunun içi yıkanır. Pimaş yıkama makinesi pimaş borusunun içini tamamen temizler ve ilk günkü gibi tertemiz olmasını sağlar.

Lavabo tıkanıklığı açma fiyatlarına robot cihaz kullanımının yanı sıra kameralı görüntüleme cihazı kullanımı da dâhildir. Çünkü lavabo tıkanıklığı açma için kameralı görüntüleme cihazı olmazsa olmaz bir cihazdır. Lavabo açma fiyatlarına pimaş yıkama işlemi dâhil değildir. Pimaş yıkama işlemi için fiyatlandırma, borunun uzunluğuna göre ve kaç santimlik boru olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Banyo Gideri Açma Fiyatları

Banyo giderleri, çok sık tıkanan giderler değildir. Çünkü banyo giderinin borusu çoğu zaman kısa olur. Yakınlarda klozet varsa, klozet tıkanıklığı banyo giderini etkileyebilmektedir.

Banyo gideri tıkanıklığı, banyo zemine dökülen ufak tefek pisliklerden dolayı tıkanabilmektedir. Çoğu zaman bir tel yardımı ile açılabilir.

Banyo gideri tıkanıklığı açma işleminde robot cihaz kullanılırken kameralı görüntüleme cihazı da kullanılmaktadır. Çünkü bazen gider tıkanıklıkları yabancı bir cismin boruyu tıkamasından kaynaklanmaz. Borunun yetersiz eğimi, tıkanıklığın sebeplerinden biri olabilmektedir. Bu durumun tespit edilmesi kameralı görüntüleme cihazının kullanımı ile mümkündür. Banyo gideri açma fiyatlarına kameralı görüntüleme cihazı da dâhildir.

Klozet – Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tuvalet veya klozet tıkanıklığında en öncelikli unsur kullanıcılardır. Kullanıcılar, bilinçli ya da bilinçsiz olarak tuvalet tıkanıklığa sebep olurlar. Tuvalete atılana yabancı cisimler tuvalet tıkanıklığında en sık karşımıza çıkan durumdur.

Tuvalet tıkanıklığı veya klozet tıkanıklığı açma işleminde ekiplerimiz öncelikle kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadırlar. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Sonuçta tuvalet tıkanıklığı her zaman yabancı cisimlerde kaynaklanmamaktadır. Borunun yetersiz eğimi, boruda çökme gibi durumlar da meydana geldiğinde tuvalet tıkanıklığı yaşanmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet tıkanıklığının sebebi tespit edildikten sonra, robot cihaz kullanımına geçilir. Tabi tıkanıklığın sebebi boru içine kaçan yabancı bir cisimse eğer robot cihaz kullanılır. Cismin türüne göre robot cihazın ucuna uygun aparat takılır. Robot cihazın ucuna takılan aparatlardan biri çekip çıkarma işlevi görürken diğeri parçalama işlevi görmektedir.

Robot cihazla tıkanıklık açma işlemi tamamlandıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol yapılır. Pimaş borusunda başka bir sorun olup olmadığını tespit etmek ve tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yapılması şarttır.

Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatlarına, robot cihaz kullanımı ve kameralı görüntüleme cihazı kullanımı dâhildir. Ayrıca tuvalet tıkanıklığı açma işleminde kameralı görüntüleme cihazını ikinci kez kullanan firmamız, kameralı görüntüleme cihazının ikinci kez kullanımını tuvalet açma fiyatlarına yansıtmaz.

Tuvalet tıkanıklığının bir diğer sebebi olan; gider borusunun yetersiz eğimidir. Gider borusunun yetersiz eğimi, atık suyun akışını olumsuz etkiler ve sık sık tuvalet tıkanıklığı yaşanmasına sebep olur. Bu durumun çözümü için farklı çalışma yapılması gerekir. Klozet tıkanıklığı açma fiyatlarının yanı sıra bu durumun çözümü için farklı fiyatlandırma yapılır ve müşteriye bu konu hakkında bilgi verilir.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Ana gider hattı, bütün binanın gider hatlarının kesiştiği ve kanalizasyon kuyusuna kadar olan kısmı kapsamaktadır. Ana gider tıkanıklığı meydana geldiğinde, çoğu zaman binanın en alt katındaki tuvaletten veya klozetten taşma yaşanır.

Ana gider tıkanıklığı açma çalışmaları diğer tıkanıklık açma çalışmalarına göre farklılık göstermektedir. Çünkü ana gider tıkanıklıklarında borunun çökmesi sık karşılaşılan bir durumdur. Toprak altından kanalizasyon kuyusuna kadar olan kısım genellikle künk boru diye bilinen betondan yapılmış borular bulunur. Bu künk borular bazen içe çökerek borunun tıkanmasına sebep olur.

Diğer tıkanıklıklarda olduğu gibi ana gider tıkanıklığı açma çalışmalarında da kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak sorunun sebebi tespit edilir. Tıkanıklık açma fiyatları, tıkanıklığın sebebine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Protesisat, tıkanıklık açma işlemlerinde evinizin hiçbir yerine zarar vermemektedir. Tamamen özel cihazlarla tıkanıklığı açıp kontrolleri sağlamaktadır. Tıkanıklık dışında tesisat sisteminizde başka sorun olup olmadığını da tespit ederek sizlere rapor sunmaktadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek