Beykoz Pimaş Tıkanıklığı Açma

Beykoz pimaş tıkanıklığının üç ayrı sebebi bulunmaktadır. Bunların başında kullanım hataları gelmektedir. Kullanım hatalarının yanı sıra, inşaat atıklarından dolayı da Beykoz pimaş tıkanıklığı meydana gelmektedir. Usta hataları sonucu meydana gelen pimaş tıkanıklığı da bulunmaktadır. Protesisat, uzman kadrosu ve gelişmiş teknoloji ürünü cihazları ile Beykoz pimaş tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir.

Pimaş Tıkanıklığının Sebepleri

Pimaş tıkanıklığı sebepleri farklılık göstermektedir. En sık karşılaşılan durum kuşkusuz kullanım hatalarıdır.

  • Kullanıcılar tarafından tuvalete atılan yabancı cisimler pimaş tıkanmasına sebep olur.
  • Banyo lavabolarının sık tıkanmasının sebeplerinden biri, lavaboya atılan sakal kılları ve sabun atıklarıdır.
  • Mutfak lavabolarında tabaklar yıkanırken, tabak dibindeki yemek atıkları lavaboya girdiğinde borunun önünü tıkar ve suyun akışını engeller.
  • Bulaşıklar yıkanırken bulaşık dibindeki yağ, sıcak su ile çözünür ve lavabo borusuna akar. Lavabo borusunun iç kısmına yapışan yağ, zamanla tabaka meydana getirir ve lavabonun tıkanmasına sebep olur.
  • Küçük çocuklu evlerde, çocukların tuvalete attıkları oyuncaklar tuvaletlerin tıkanmasına sebep olur.
  • Bina yapım aşamasındayken, pimaş borusuna giren inşaat atıkları pimaş tıkanıklığına sebep olur.
  • Pimaş döşenirken, hassas terazi ile eğimi kontrol edilmelidir. Eğimi yetersiz olan pimaş borularında sık sık tıkanıklık meydana gelir.
  • Binaların özellikle ana gider borularında görülen pimaş çökmesi, pimaş tıkanıklığının sebeplerinden biridir.

Pimaş tıkanıklığı meydana geldiğinde ciddi sorunlar oluşur. Bu nedenle Beykoz pimaş tıkanıklığı açma işlemi hemen yapılmalıdır. Protesisat, özel cihazlar ile kısa sürede ve evinizin hiçbir yerine zarar vermeden Beykoz tıkalı pimaş açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Kameralı Tıkanıklık Açma Beykoz

Beykoz tıkanıklık açma işleminde, tıkanıklığa sebep olan durumun tespit edilmesi gerekir. Tespit edilmeden açılmaya çalışılan tıkanıklık sorunu kesin çözümle sonuçlanmayacaktır. Çünkü tıkanıklık sebepleri farklılık gösterir. Her türlü tıkanıklığa aynı şekilde müdahale edilemez.

Tıkanıklığın sebebinin tespit edilebilmesi için, pimaş borusunun içine bakılıp kontrol edilmelidir. Borunun içini görebilmenin tek yolu da kameralı görüntüleme cihazıdır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebi kesin olarak tespit edilebilmektedir. Görüntüleme cihazı sayesinde, sadece tıkanıklığın sebebi tespit edilmez aynı zamanda pimaş borusunda başka sorun olup olmadığı da tespit edilir.

Görüntüleme cihazının kamerasının olduğu kısımda aydınlatma ışıkları bulunur. Bu aydınlatma ışıkları sayesinde, karanlık olan pimaş borusunun içi aydınlanır.

Kameralı görüntüleme cihazının kullanımı deneyim gerektirir. Elde edilen görüntüleri yorumlamak tecrübe gerektiren hassas bir durumdur. Ekiplerimiz özel eğitimler ile bu cihazları kullanmayı öğrenirler. Cihazı kullanan kişilere yeterli ölçüde eğitim verilmezse, Beykoz tıkanıklık açma çalışmaları gereğinden fazla zaman kaybına sebep olur.

Beykoz Pimaş Tıkanıklığı Açma

Beykoz tuvalet tıkanıklığı açma ve Beykoz lavabo tıkanıklığı açma işleminde mutlaka kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile Beykoz pimaş tıkanıklığı tespit edildikten sonra tıkanıklık açma çalışmalarına geçilir.

Beykoz tuvalet tıkanıklığı, boru içindeki yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa kanal açma makinesi ile tıkanıklığa müdahale edilir. Kanal açma makinesinin yayı pimaş borusu içinde dönerek ilerlerken tıkanıklığa sebep olan cisimleri parçalar ve Beykoz tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirmiş olur.

Ancak bazı tıkanıklıklar, yabancı cisimlerden kaynaklanmaz. Örneğin pimaş borusunun yetersiz eğimi de bir tıkanıklık sebebidir. Böyle sorunlar söz konusu olduğunda kanal açma makinesi kullanılmaz. Sorunun kesin çözümü için, pimaş borusunun sökülmesi gerekir.

Pimaş borusu, Protesisat ekipleri tarafından sökülür ve hassas terazi ile yeniden döşenir. Hassas terazi sayesinde pimaş borusuna ideal eğim verilir.

Beykoz Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklıkları diğer tıkanıklık türlerinden çok farklı sebepten dolayı tıkanabilmektedir. Bu durum sadece mutfak lavabosunda yaşanır. Çünkü mutfak lavabosu atık yağa maruz kalan tek pimaş borusudur.

Bulaşık makinesinde olsun veya elle olsun yıkanan yağlı bulaşıkların yağı lavabo borusuna girer. Ne kadar özen gösterilirse gösterilsin atık yağ lavabo borusuna girmektedir. Birçok kullanıcı, atık yağın lavabo borusuna zarar vermeyeceğini hatta kayganlık etkisi yaparak fayda sağlayacağını düşünmektedir. Ancak durum sandığınız gibi değildir.

Beykoz lavabo tıkanıklığı açma işleminde yaşadığımız tecrübeler doğrultusunda, lavaboya dökülen atık yağ lavabo borusuna yapışmaktadır. Zaman geçtikçe lavabo borusuna yapışan yağın yapısı değişip sert bir yapıya dönüşür. Lavaboya yağ dökülmeye devam ettikçe, bu sertleşmiş yağ tabakası pimaş borusunun iç çapını daraltmaya başlar. İç kısmı daralar lavabo borusunda sık sık tıkanmalar yaşanır.

Protesisat, lavabo borusundaki yağı temizlemek için pimaş yıkama makineleri kullanmaktadır. Pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusu içindeki yağdan eser kalmaz. Ekiplerimiz pimaş yıkama işleminden sonra görüntüleme cihazı ile borunun içini mutlaka kontrol eder. Lavabo borusu %100 temizlendikten sonra pimaş yıkama işlemini bitirirler.

Beykoz pimaş tıkanıklığı açma hizmeti almak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük tıkanıklık açma firması olan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek