Esenler Pimaş Tıkanıklığı Açma

Evimizde veya iş yerimizde bir yer tıkandığı zaman, çağıracağınız tesisatçının evi kirleteceğini ve duvarlara zarar vereceğini düşünürsünüz. Ancak bu korkularınızın sebebi çok eskilerde kaldı. Protesisat, Esenle pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarını tıkanıklık açma cihazları ile yaparken, evinizin hiçbir yerine zarar vermez hatta evinizi kirletmeden tıkanıklığı kısa sürede açar.

Esenler Pimaş Tıkanıklığı Açma Cihazları

Evinizde ve ofisinizde bir tıkanıklık olayı meydana geldiğinde, tesisat sisteminin tamamı kullanılamaz hale gelebilir. Bu nedenle tıkanıklık olayı meydana geldiğinde en kısa sürede açılması gerekir ki normal yaşantıya dönülebilsin.

Tıkanıklık olaylarının birçok sebebi olabilir. Bu sebepler ne olursa olsun tesisat sisteminde aksaklılara neden olur ve kullanılamaz hale getirir.

Tıkanıklık olayının sebebine bağlı olarak tıkanıklık açma çalışmaları yapılmaktadır. Tabi Esenler pimaş tıkanıklığı açma çalışmasına başlamadan önce tıkanıklığa sebep olan sorunun tespit edilmesi gerekir. Pimaş borusu içindeki olumsuz durumun tespiti için cihaz kullanılması şarttır.

Eğer cihaz kullanılmazsa, tıkanıklığın sebebini tespit edebilmek için duvarın veya zeminin kırılarak boruya ulaşılması gerekir. Tabi en son çare boruya ulaşmak olacaktır. Öncelikle tıkanıklık açma yöntemlerinden bir kaçı denenir. Bu yöntemler işe yaramadığı takdirde duvar kırılmak zorunda kalınır. Duvar kırılıp boruya ulaşıldıktan sonra tıkanıklığın sebebi tespit edilir.

Neyse ki artık eskisi gibi Esenler pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları yapılmamaktadır. Esenler tıkanıklık açma çalışmasına başlanmadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Tıkanıklık sebebi; yabancı bir maddenin borunun önünü tıkamasıysa kanal açma makinesinin kullanımına geçilir. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan yabancı cisim çıkarılır. Kanal açma makinesi kullanılarak tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar kullanılır. Çünkü tıkanıklığa sebep olan cismin tamamen temizlenip temizlenmedi ve pimaş borusunda başka sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Esenler Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Esenler tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında da kameralı görüntüleme cihazı ilk kullanılan cihazdır. Her tıkanıklık olayında olduğu Esenler tuvalet tıkanıklığının da sebebi tespit edilmelidir.

Tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim robot cihaz ile açılır. Ancak cismin nasıl bir cisim olduğu da belirlenmelidir. Çünkü yabancı cismin türüne göre müdahale etme şekli değişir. Borunun önünü tıkayan cisim parçalanmaya elverişli ise kanal açma makinesinin ucuna parçalamayı sağlayacak olan aparat takılır.

Cisim parçalanmaya elverişli bir cisim değilse saç teli veya bez gibi bir cisimse, robot cihazın ucuna farklı bir aparat takılır ve boru içindeki cismin yayın ucuna dolanması sağlanır. Yabancı cisim yayın ucuna dolanınca yay çekilir ve tıkanıklığa sebep olan cisimde çıkarılmış olur.

Esenler Lavabo Tıkanıklığı Açma

Esenler lavabo tıkanıklığı açma çalışması en sık verilen hizmetlerden biridir. Evlerde veya iş yerlerinde tıkanıklık olayının en sık yaşandığı yerlerin başında lavabolar gelir.

Esenler lavabo açma çalışmalarında, borunun içinde yabancı bir cisim varsa robot cihazla müdahale edilerek açılır. Ancak lavabolar arasında da en sık tıkanıklığın yaşandığı yer mutfak lavabosudur.

Mutfak lavabolarının bu kadar sık tıkanmasının sebebi, atık yağdır. Atık yağ, lavabo borusuna girer ve boruya yapışır. Zaman geçtikçe kireç gibi kalıplaşan atık yağ, borunun çapının daralmasına sebep olur.

Peki, bu atık yağ lavabo borusunun içine nasıl girer. Çoğu ev sahibi tencere dibinde kalan yağı lavaboya dökmez. İstediğiniz kadar dikkat edin, lavabo borusu yine yağlanır. Çünkü mutfak lavabosunda bulaşık yıkanır. Bulaşıklar yıkanırken doğal olarak sıcak suyla yıkanır. Sıcak su, bulaşıklardaki yağın çözünmesini sağlar. Bulaşıktan çözünen yağ, lavabo borusuna girer ve tıkanıklığa sebep olur.

Esenler lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında bu tür tıkanıklıklar meydana gelirse kanal açma makinesi kullanılmaz. Çünkü kanal açma makinesinin, yağlanmış lavabo borusuna hiçbir faydası yoktur.

Kanal açma makinesi yerine pimaş yıkama işlemi yapılır. Pimaş yıkama işlemini sadece birkaç firma yapmaktadır. Protesisat’ın deneyimli ekipleri pimaş yıkama makinesi ile pimaş yıkama işlemini yaparak, lavabo borularındaki kalıplaşmış yağı tamamen temizler.

Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi tekrar kontrol edilir. İkinci kontrolün yapılması şarttır. Çünkü ikinci kontrol sayesinde pimaş yıkama çalışmasının verimli olup olmadığı tespit edilir.

Protesisat 2003 yılından beri Esenler pimaş tıkanıklığı açma hizmeti veren kurumsal bir firmadır. 20 servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet vermekteyiz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek