Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

Sarıyer su kaçağı tespiti, su kaçak tespit cihazları ile evinizde hiçbir yeri kırmadan yapılan bir çalışmadır. Protesisat 15 yılı aşkın tecrübesi ile Sarıyer su kaçak tespiti yapmaktadır. Kaliteli ve çözüm odaklı hizmet almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Öncelikle su kaçak tespiti sırasında evinizin veya iş yerinizin hiçbir yerine zarar verilmeden çalışma yapılmaktadır. Eski dönemlerde, Sarıyer su kaçak tespiti yapılırken günler, bazen haftalarca süren çalışmalar yapılmaktaydı. Çünkü borular duvarın içinden geçer ve su kaçağı olduğunda yerini bulmak zaman alıcı bir çalışmaydı.

Sarıyer su kaçağı tespiti yapmak için öncelikle, su kaçağının belirtilerinin olduğu tarafta duvar kırılırdı. Boru görülene kadar kırma çalışması devam ederdi. Boru görüldüğünde su kaçağının olduğu yere denk gelmeyince duvar, borunun hizasından kırılmaya devam ederdi. Su kaçağının olduğu nokta tespit edilene kadar duvar kırılırdı. Su kaçağı, bazen üst katta bazen de yan dairede olurdu ancak su kaçağını arama çalışmaları yanlış dairede olurdu ve günlerce süren çalışma sonunda Sarıyer su kaçağı tespiti yapılamazdı.

Günlerce süren çalışmaların verdiği stresin yanı sıra, çalışmalar bittikten sonra ortaya çıkan molozların temizlenmesi söz konusuydu. Molozlar temizlendikten sonra tamir çalışmasına geçilirdi ve bu çalışmalar da günlerce sürebilmekteydi. Tüm bunların yanında bu çalışmalara ödenen ücret de ekonomik bir yük olurdu.

Ancak günümüzde Sarıyer su kaçağı tespiti, bir – iki saat içinde ve evin hiçbir yerine çekiç dahi vurulmadan yapılmaktadır. Bu şekilde kısa ve zararsız yapılabilmesi su kaçak tespit cihazları sayesinde olmaktadır.

Dinleme Cihazıyla Sarıyer Su Kaçağı Tespiti

Protesisat, birkaç farklı su kaçak tespit cihazı kullanmaktadır. Farklı cihazlar kullanılması, Sarıyer su kaçağı tespiti yapılmasında kolaylık sağlamaktadır. İçme suyu tesisatı, atık su tesisatı ve kalorifer tesisatı gibi farklı tesisat sistemleri bulunmaktadır. Bu üç tesisattan da su geçtiği için her an su kaçağı riski bulunmaktadır. Farklı cihazlar kullanılması tesisat sistemine bağlı bir durumdur.

Akustik dinleme cihazı dediğimiz cihaz, su kaçağından çıkan sesi dinleyerek tespit etmeye yarayan bir cihazdır. Dinleme yöntemi ile Sarıyer su kaçağı tespiti yapıldığı için, cihazın kullanımının en uygun olduğu yer temiz su tesisatıdır. İçinden su geçen diğer tesisat sistemlerinden farklı olarak, içme suyu tesisatının basıncı yüksektir. Bu basıncın etkisi ile su kaçağı meydana geldiğinde püskürür ve ses çıkarır. Bu sesin olduğu nokta, cihazla dinlenerek bulunduğu yer noktasal olarak tespit edilir.

 • Protesisat ekipleri adresinize geldiğinde, manometre kullanarak suyun basıncını kontrol eder.
 • Manometre ile yapılan kontrolde basınçta düşme meydana geliyorsa, su kaçağının kesin olarak içme suyu tesisatında olduğu belirlenmiş olur.
 • Ardından su kaçağının belirtileri varsa, belirtilerin olduğu kısımda akustik dinleme cihazı ile Sarıyer su kaçağı tespiti yapılır.
 • Su kaçağının belirtileri yoksa nemölçer ile nem yoğunluğunun fazla olduğu kısım belirlenir.
 • Nemölçer, duvarın 3 cm kadar derinliğindeki nem yoğunluğunu ölçerek bizlere yardımcı olur.
 • Bazen içme suyu tesisatındaki basınç düşük olur ve akustik dinleme cihazı ile duyulması güçleşir.
 • Bu durumda ekiplerimiz içme suyu tesisatındaki basıncı yapay olarak yükselterek su kaçağının akustik dinleme cihazıyla duyulmasını sağlar.
 • Sarıyer su kaçağı tespiti sırasında bu çalışmalar yapılırken hiçbir yer kırılmaz.

Kameralı Sarıyer Su Kaçak Tespiti

Kameralı Sarıyer su kaçak tespiti, suyun basıncı düşük olan tesisat borularında yapılan bir çalışmadır. Kameralı görüntüleme cihazının kullanımı için en uygun yer atık su borularıdır. Hem geniş borulardır hem de suyun basıncı düşüktür.

Pimaş boruları geniş olduğu için, kameralı görüntüleme cihazının kamerası rahatlıkla boru içine girebilmektedir. Pimaş borularında su kaçağı meydana gelmişse ya boruda bir çatlak vardır ya da boruların ek yerlerinde bulunan contalarda sorun vardır. Sorunun neden kaynaklandığını belirlemek için kameralı görüntüleme cihazıyla borunun içi görüntülenir.

 • Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içine sokulur.
 • Cihazın kamerasının elde ettiği görüntüler cihazın ekranına aktarılır.
 • Ekrandaki görüntüleri inceleyen Protesisat ekibi, borunun içindeki sorunları tespit eder.
 • Kameralı görüntüleme cihazını kullanan personel ne kadar deneyimli olursa, pimaş borusundaki su kaçağını tespit etmesi o kadar az zaman alır.
 • Firmamızın tüm ekipleri deneyimli ve yaptıkları işte uzmandırlar. Sarıyer su kaçağı tespitini en kısa sürede ve noktasal olarak yapmaktadırlar.

Sarıyer Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Sarıyer’de su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, müşteri memnuniyeti ve en uygun fiyat avantajı ile Sarıyer su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında en çok tercih edilen firmadır.

Sarıyer’de su kaçak tespiti bulan firmaların birçoğunda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Oysa Protesisat, 20 servis aracının tamamında kameralı görüntüleme cihazı bulundurur. Çünkü kameralı görüntüleme cihazı olmadan, pimaş borularındaki su kaçağını tespit etmek mümkün değildir.

Sizde Sarıyer’de su kaçak tespiti yapan firma arıyorsanız, Protesisat ile iletişime geçerek hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek