Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti fiyatları konusunda en uygun fiyatlarla dikkat çeken Protesisat, kaliteli ve garantili hizmeti ile en çok tercih edilen firma olmaktadır. İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet vermekteyiz.

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma yöntemleri belli başlı şartlara göre farklılık göstermektedir. Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, öncelikle yapacağınız birkaç uygulama sayesinde su kaçağı olup olmadığa kesin emin olabilirsiniz.

Temiz Su Tesisatında Su Kaçağı Varsa

Temiz su tesisatında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken temiz su tesisatında meydana gelen su kaçakları çok daha belirgindir. Tavanda veya duvarda terleme şekilde belirtiler ortaya çıkabileceği gibi su damlaması bile söz konusu olabilir.

Kesin olarak anlayabilmek için, evinizin bütün musluklarını kapatıp su sayacını kontrol etmekle başlayabilirsiniz. Bütün musluklar kapalı olmasına rağmen su sayacı dönüyorsa su kaçağı olabileceği anlamına gelir. İkinci bir kontrol etme yöntemi ise; ana su vanasını kapatarak, su kaçağının olduğu yeri gözlemlemektir. Birkaç saat bekledikten sonra su kaçağının olduğu duvarda veya tavanda su belirtileri azalıyorsa su kaçağı olabilir.

Ancak bazen üst kat komşunuzun su borusunda çatlak olabilir ve bu su kaçağının belirtileri sizin dairenizde hissedilebilir. Su kaçağı sorununun sizin dairenizde mi yoksa komşunuzun dairesinde mi olduğunu anlamak için, yukarda belirtiğimiz yöntemi komşunuz kendi dairesinde de uygulayarak su kaçağı tespiti yapmış olur.

Kalorifer Tesisatında Su Kaçağı Varsa

Kalorifer tesisatında su kaçağı varsa, bu sorunun belirtileri uzun süre ortaya çıkmayabilir. Çünkü temiz su tesisatında suyun basıncı yüksek olduğu için su kaçağı belirtileri ortaya erken çıkar ancak kalorifer tesisatındaki su kaçaklarında bu durum söz konusu değildir.

Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 1,5 bar civarında olduğu için, su kaçağının olduğu yerde gözle görülür bir belirti ortaya çıkmamaktadır. Kullanıcının kalorifer tesisatında su kaçağı olup olmadığını anlamasının tek bir yolu vardır, o da kombi üstünde basınç göstergesini kontrol etmektir.

Kombi üstündeki basınç göstergesi, kalorifer tesisatındaki suyun basıncı göstermektedir. Kombi basıncı sık sık düşüyorsa ve siz bu yüzden sık sık su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız kalorifer tesisatında su kaçağı olabileceği anlamına gelmektedir. Ancak kullanıcıların kafasının karıştığı bir nokta vardır. Kombi basınç göstergesindeki suyun basıncı birkaç ayda bir düşünce su kaçağı olduğunu sanmaktadırlar. Ancak kombideki suyun basıncın birkaç ayda bir yarım bar kadar düşmesi olağan bir durumdur.

Atık Su Borusunda Su Kaçağı Varsa

Atık su borusunda su kaçağı olması kısa sürede fark edilebilecek bir sorundur. Çünkü atık su borularında akan su kirli sudur, tavanda ya da duvarda belirtileri temiz su kaçağına göre çok daha farklıdır. Su kaçağının olduğu tavanda veya duvarda suyun rengi farklı olur. Temiz su borusuna göre duvardaki ya da tavandaki belirtileri daha yavaş yayılmaktadır. Ayrıca kötü kokuya sebep olabilmektedir.

Belirtileri görmenize rağmen yine de su kaçağının hangi tesisat sistemden kaynaklandığına emin olamıyorsanız, evinizdeki pimaş hattını bir süre kullanmayarak su kaçağının olduğu yerdeki belirtileri gözlemleyerek su kaçağından emin olabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Protesisat, 2004 yılından beridir su kaçağı bulma hizmeti vermektedir. Yukarıda saydığımız farklı tesisat sistemlerinde meydana gelen su kaçakları için farklı cihazlar kullanmaktayız.

Temiz su tesisatındaki su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazını kullanan firmamız, bu sayede kırmadan su kaçağı bulma hizmetini gerçekleştirmiş olur. Akustik dinleme cihazı ile evinizin hiçbir yerine zarar verilmeden su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir.

Kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçaklarında ise; termal kamera kullanan firmamız, kalorifer borularının tamamını kontrol ederek su kaçağı dışında başka sorun olup olmadığını da tespit etmektedir. Özellikle yerden ısıtma sistemlerinde tıkanıklık olayı sık yaşandığı için, termal kamera ile su kaçağını tespit eden firmamız aynı zaman tıkanıklık olup olmadığını da tespit etmiş olur.

Gider borularındaki su kaçağı evin içine kötü koku yayılmasına sebep olur ve bu durum bizleri misafirlere karşı mahcup eder. Protesisat, gider borularının içini kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol ederek boru içindeki bütün sorunları ayrıntılı olarak tespit etmektedir.

Gider borularında su kaçağı olabileceği gibi tıkanıklık, pimaş borusunda çökme ve borunun içinin yağlanması gibi ciddi tesisat sorunlarını kameralı görüntüleme cihazı ile tespit etmekteyiz.

Firmamızın su kaçak tespit fiyatları çok uygun düzeydedir. Su kaçağı tespiti fiyatını net olarak söylemek mümkün değildir. Çünkü su kaçağının olduğu yer, yapılacak çalışma gibi birçok unsur su kaçağı tespit fiyatlarını etkilemektedir. Su kaçağı fiyatlarını net olarak öğrenmeniz için firmamız ile iletişime geçerek su kaçağının durumu hakkında müşteri temsilcimize bazı detayları bildirmeniz gerekmektedir.

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Tespit Yeri İşlem Süresi Fiyatı
Daire 30 Dk. – 1 Saat Bizi arayın
Dubleks 1 Saat Bizi arayın
Tribleks 2 Saat Bizi arayın
Villa 2.5 Saat Bizi arayın
Fabrika Alanın boyutuna göre Bizi arayın
Dış Mekan Alanın boyutuna göre Bizi arayın
Yukarıdaki fiyatlar ortalama fiyatlardır. Bu fiyatlar müşteri temsilcilerimize su kaçağı hakkında gerekli olan detaylar aktarıldıktan sonra değişiklik gösterebilir. (Düşebilir veya Artabilir)

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek