Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Hayatımızın en önemli kısımlarını evlerimizde geçiriyoruz. Temiz sağlıklı ve yaşanabilir bir evde hayatımızı sürdürmek hepimizin belki de en çok arzuladığı şeydir. Ancak evimizde zaman zaman çeşitli sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz. Tıkanmış lavabolar, atık su borularından gelen kokular, su kaçakları… Artık tüm bunların çok kolay bir şekilde çözümlendiğini belirtmek isteriz.

Eskiden evimizde tıkanmış bir lavaboyu kendi imkânlarımızla açamazsak ya da su kaçaklarını bulamıyorsak hemen bir tesisat ustası çağırır tıkanmış lavaboyu ya da su kaçağını bulmak için tüm evi kırar dökerdik. Ortada ne fayans kalırdı ne duvar. Hem evimiz yaşanmaz hale gelirdi hem de banyo ve tuvaletlerimiz! Bu yüzden su kaçakları çok can sıkıcı sorunlardır. Ancak bu sorunların üstesinden gelmek artık çok kolay üstelik kırmadan dökmeden cihazla su kaçağı tespiti yapılabiliyor.

Su Kaçağı Nedenleri

Evlerimizde duvar içlerinde fayans döşemeleri altından borular geçer. Bu boruların önemli bir kısmı eski evlerde demirden yapılmıştır. Yeni evlerde bu borular plastikten yani Pimaş adı verilen borulardan yapılır. bu borular zamanla tıkanır ya da zedelenir. Çünkü boruların belli bir ömrü vardır. Bu ömür tamamlandığında boru çözülmeye başlar belli noktalardan patlak vermeye başlar. Bu noktalarda su kaçakları oluşur. Bize gelen vakarla göre sadece eski evlerde değil yeni evlerde de su kaçakları meydana gelmektedir. Su kaçakları bir an önce bulunmalı ve kaçak giderilmelidir.

Cihazla su kaçağı tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti

Su kaçağı tamiri

Su kaçağı tamiri

Su Kaçağı Tamir Edilmezse Ne Olur?

Su kaçakları duvar ya da zemin altından giden borulardan meydana gelir. Zaten açıkta bulunan boruları tamir etmek kolaydır. Ancak zemin altından ya da duvar içinden giden boruları tamir etmek çok zordur. Çünkü önce cihazla su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Eğer su kaçakları tespit edilip giderilmezse bir süre sonra sızıntı tüm duvarınızı yıkabilir ya da evinizin zemininde bulunan tüm fayanslar dökülebilir. Üstelik daha da kötüsü alt komşunuzun evine su damlayabilir. Bu kaça tuvalette meydana gelmişse o zaman iş çok daha kötü bir hal alacaktır. Çünkü hiç kimse akıtan bir tavanı olan tuvalete girmek istemez. Bu yüzden su kaçakları ile karşılaştığınızda vakit kaybetmeden bizi aramanızı tavsiye ederiz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti yapmak için su kaçağı tespit cihazı kullanmak gerekir. Bu cihaz su kaçaklarının yerini bulan sese ya da ısıya ya da su akışkanlığına duyarlı cihazlardır. Bu cihazlar ile su kaçağının başlangıç noktası bulunur yani kaçağın kaynağı tespit edilir. Kaynak tespit edildikten sonra çok küçük bir cep açılır o cepten girilerek kaçağa nende olan sızıntı giderilir. İşlem bu kadar kolaydır. Çok az bir zamanda sorun çözülür. Su kaçağı tespit cihazı fiyatları, kaçağı bulma yöntemine ve cihazın özelliklerine göre değişmektedir. Kaliteli bir cihazın fiyatı daha da yüksek olmaktadır.

Su kaçağı tespiti nasıld yapılır

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek