Zeytinburnu Tıkanıklık Açma

Zeytinburnu tıkanıklık açma çalışması yapan Protesisat, 2003 yılında hizmete başlamış Türkiye’nin öncü Zeytinburnu tıkanıklık açma firmalarından biridir. Firmamız, Zeytinburnu tıkanıklık açma çalışmalarında kullanılan teknoloji ülkemize ilk tanıştıran firmalardan biridir.

Zeytinburnu Pimaş Tıkanıklığı Açma

Zeytinburnu ilçesinde pimaş tıkanıklığı açma hizmeti veren Protesisat, 22 servis aracı ile hizmet vermektedir. Tüm servis araçlarındaki personeller eğitimli ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Zeytinburnu pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında robot cihaz ve kameralı görüntüleme cihazı olmazsa olmaz cihazlardandır. Servis araçlarımızın tamamında bu cihazlar bulunur.

Ekiplerimiz adresinize geldiğinde, pimaş borusunu kameralı görüntüleme cihazı ile inceler. Kameralı görüntüleme cihazı ile ön çalışma yapmak son derece önemli bir çalışmadır. Bugün birçok firmada kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Kameralı görüntüleme cihazı olmazsa, pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilemez. Görüntüleme cihazı olmayan firmalar genelde direkt robot cihaz ile pimaş tıkanıklığına müdahale eder. Robot cihaz, pimaş tıkanıklığındaki yabancı cisimlerin açılmasını sağlayan bir cihazdır. Oysa pimaş tıkanıklığı her zaman yabancı cisimlerin boruya girip borunun önünü kapatmasından kaynaklanmaz.

Özellikle ana gider hatlarında, pimaş boruları çöker ve borunun içine toprak dolar. Bu gibi bir sorun meydana geldiğinde robot cihazın hiçbir faydası olmaz. Kameralı görüntüleme cihazı kullanmayan firmalar bu sorunu tespit edemezler ve robot cihazla müdahale ederek sorunu geçiştirirler. Zeytinburnu pimaş tıkanıklığında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması son derece önemli bir çalışmadır.

Zeytinburnu pimaş açma çalışması sırasında borunun çökmesinden dolayı tıkanıklık meydana gelmişse, toprağın kazılarak borunun değiştirilmesi gerekir. Borunun değiştirilme çalışmasını da firmamızın onarım ekipleri yapmaktadır.

Onarım ekiplerimiz, her türlü tesisat onarımlarını yapmak için eğitilmiş uzman kişilerden oluşur. İşlerini en iyi şekilde yapan ekiplerimiz, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadırlar.

Zeytinburnu Tıkanıklık Açma

Zeytinburnu tıkanıklık açma çalışması, tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı olacak şekilde ayrılabilir. Bunların dışında; banyo gideri, duşa kabin gideri ve balkon giderinde de tıkanıklık meydana gelebilir. Ancak bu saydığımız giderler tuvalet borusunda birleşir.

Banyo gideri tıkanıklığı genellikle uzun kıllardan dolayı tıkanır. Uzun saç kılları banyo giderinde toplanır ve tıkanıklığa sebep olur. Kameralı görüntüleme cihazı ile banyo gideri kontrol edilir. Banyo gideri saç yüzünden tıkanmışsa robot cihaz ile müdahale edilir.

Kanal açma makinesi ile müdahale edilmeden önce, kanal açma makinesinin ucuna çekip çıkarma işlevi gören aparat takılır. Bu aparat sayesinde, banyo giderindeki kıllar aparata dolanır ve robot cihazın yayı çekildiğinde kıllar da çıkar.

Zeytinburnu Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Zeytinburnu tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Çünkü tuvalet tıkanıklığının birçok sebebi olabilir.

Tuvalete atılan tuvalet kâğıtları tuvaleti tıkayabilir. Bazı yerlerde rulo halinde tuvalet kâğıtları tuvalet borusunda görülmüştür. Tuvalet fırçası yüzünden tıkanan tuvaletler bile görülmüştür. Çocuklu evlerde, çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncalar olabilmektedir. Tuvalet borusunun eğiminden dolayı da tıkanıklık sorunu yaşanabilir.

Zeytinburnu tuvalet açma çalışması sırasında kameralı görüntüleme cihazı ile tüm sorunlar tespit edilebilir. Ekiplerimiz sorunu tespit ettikten sonra müdahale etmektedirler. Zeytinburnu tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında, çoğu zaman robot cihazla müdahale edilir.

Ancak pimaş borusunun eğiminde sorun varsa robot cihaz işe yaramaz. Tuvalet borusunun eğiminin düzeltilmesi gerekir. Tuvalet borusunda eğim sorunu olursa, atıklar tuvalet borusunun içinde birikir ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Protesisat’ın onarım ekipleri bu tür sorunları profesyonel yöntemlerle kısa sürede gidermektedirler.

Zeytinburnu Lavabo Tıkanıklığı Açma

Zeytinburnu lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında da kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan tespit sonucunda, tıkanıklığa nasıl müdahale edilmesi gerektiği belirlenir.

Mutfak lavabolarında lavabonun yağlanması sorunu sık karşılaşılan bir durumdur. Lavabolardaki yağlanma, pimaş borusunun çapını daraltır ve devamlı tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Tabaklar yıkanırken tabak diplerindeki yağ, sıcak su ile çözünüp lavabo borusuna girer. Boru içinde soğuyup borunun çeperine yapışan yağ, zamanla kalıplaşır. Bu durum tıkanıklık olayını meydana getirir.

Zeytinburnu lavabo açma çalışmalarında bu tür sorunla karşılaşıldığında ekiplerimiz pimaş yıkama çalışmasını önerirler. Çünkü pimaş yıkama çalışması yapılmazsa, lavabo borusundaki yağ sökülmez.

Pimaş yıkama makinesi, yüksek basınçlı su ile lavabo borusuna yapışmış atıkları söker. Lavabo borusunun içi ilk günkü gibi tertemiz olur.

Firmamız:

  • Protesisat, Türkiye’de robot cihazla tıkanıklık açma hizmeti veren ilk firmalardan biridir.
  • 2003 yılından beri hizmet veren firmamız, tesisat sektöründe öncü firmalardan biridir.
  • 20 servis aracı ile hizmet veren Protesisat, en geniş servis ağına sahip tıkanıklık açma firmasıdır.
  • İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.
  • Hızlı servis imkanı sunan firmamız, bir saat içinde adresinize ulaşarak çalışmalara başlamaktadır.
  • Firmamız tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek