Küçükçekmece Pimaş Tıkanıklığı Açma

Küçükçekmece pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları yüzeysel yapılmaması gereken hassas bir çalışmadır. Birçok tıkanıklık açma firması Küçükçekmece tıkanıklık açma işlemini robot cihazla yüzeysel olarak açar ve kısa sürede tıkanıklık tekrar meydana gelir. Protesisat, deneyimli kadrosu ile Küçükçekmece pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı ile detaylı inceleme yaparak, tıkanıklığın kaynağını belirler ve müdahale eder.

Küçükçekmece Tıkanıklık Açma

Küçükçekmece tıkanıklık açma çalışmaları kameralı görüntüleme cihazı ile yapılması gereken bir çalışmadır. Kameralı görüntüleme cihazı yoksa tıkanıklık yüzeysel olarak açılır.

Küçükçekmece pimaş açma çalışmasında yüzeysel çalışma, inceleme yapmadan sadece robot cihazla yapılan müdahaleye denilir. Ancak tıkanıklık olayı her zaman boru içine kaçan yabancı bir maddeden dolayı meydana gelmez. Tıkanıklık olaylarının çok az bir kısmı borudaki yabancı cisimden kaynaklanır.

Tuvalet tıkanıklığının sebepleri arasında en çok görülen durum pimaş borusunun eğiminin yetersiz olmasıdır. Bu sebeple Küçükçekmece tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında, yetersiz eğimden dolayı meydana gelen tıkanıklığa sadece robot cihazla müdahale edilmesi yanlış bir çalışma olacaktır. Çünkü gider borusunun yetersiz eğiminden dolayı atıklar boru içinde birikir. Robot cihazla müdahale edildiğinde, bu atıklar borudan atılır. Ancak kısa bir süre sonra, atıklar tekrar birikerek tıkanıklığa sebep olacaktır.

Lavabo tıkanıklığı içinde benzer bir durum meydana gelmektedir. Genellikle mutfak lavabolarında yaşanan borunun yağlanması, ciddi bir sorundur. Borunun içindeki yağın temizlenmesi gerekirken, birçok Küçükçekmece lavabo tıkanıklığı açma firması sadece robot cihazla müdahale ederek sorunu geçiştirirler.

Lavabo borusunda meydana gelen yağlanma, kullanıcıların etkisi ile oluşmaktadır. Kullanıcı lavaboda bulaşık yıkadığı için bulaşıktaki yağ lavaboya akar. Lavabo borusuna yapışan yağ zamanla sertleşir ve bir kalıp halini alır. Boruya yağ akmaya devam ederse, kalıplaşan yağ kalınlaşarak borunun iç çapını daraltmaya başlar. Bu durumda sadece robot cihaz kullanılırsa, cihaz kalınlaşan yağı biraz incelterek suyun geçişine izin verir. Ancak kısa süre sonra tıkanıklık tekrar meydana gelir.

Küçükçekmece lavabo açma çalışmalarında, yağlanma sorunu tespit edilirse pimaş yıkama çalışması yapılır. Pimaş yıkama çalışması sayesinde lavabo borusundaki yağ tamamen temizlenir.

Küçükçekmece Pimaş Tıkanıklığı Açma

Küçükçekmece pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında kullanılan yanlış yöntemlerden biri de lavabo açıcı kullanmaktadır. Lavabo açıcı basit ve kolay ulaşılabilir olmasından dolayı en sık başvurulan bir yöntemdir. Ancak kolay ve basit olması Küçükçekmece pimaş tıkanıklığı açma da etkilidir anlamına gelmiyor.

Lavabo açıcının etkili olabilmesi için pimaş tıkanıklığının organik bir cisimden kaynaklanması gerekir. Organik cisim dediğimiz, yemek atıkları sabun atıklarına benzer cisimlerin lavaboyu tıkaması gerekir. Yani bez veya kumaş parçasından dolayı meydana gelen tıkanmalarda hiçbir faydası olmaz.

İkinci olarak, tıkanıklığa sebep olan organik cismin pimaş borusunun giriş kısmına yakın bir noktada olması gerekir. Çünkü lavabo açıcı kimyasal, su ile temas ettiği an kimyasal tepkimeye girer. Bu tepkime süresi fazla uzun sürmez. Tepkime süresi bitmeden tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşması gerekir ki cismi parçalasın veya eritsin. Lavabo açıcılar tepkimeye girdiğinde yüksek ısı meydana gelir. Bu ısının etkisi ile organik cisimler parçalanır veya erir.

Ancak bu noktada sorun başlamaktadır. Lavabo açıcı yüzünden açığa çıkan yüksek ısı plastik olan pimaş borusuna da zarar verir. Pimaş borusu, yüksek ısıdan etkilenerek büzüşür ve borunun içi girintili çıkıntılı olur. Bu durum sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Ayrıca lavabo açıcı yüzünden meydana gelen yüksek ısı, pimaş borularının ek yerlerinde bulunan contalara da zarar verir.

Küçükçekmece pimaş tıkanıklığı açma çalışması için profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Profesyonel firmaların kullandığı yöntemler hem pratik hem de zararsızdır. Ayrıca firmamızın kullandığı kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, pimaş borusunun tıkanmasının sebebi kesin olarak belirlenir ve tıkanıklık durumuna göre müdahale edilir.

  • Adresinize gelen ekiplerimiz öncelikle kameralı görüntüleme cihazıyla pimaş borusunun içini inceler.
  • Elde edilen görüntüler sayesinde tıkanıklığın sebebi belirlenir.
  • Tıkanıklık boruya kaçan bir cisimden kaynaklanıyorsa cismin türü belirlenir. Parçalanabilir bir cisim mi değil mi?
  • Parçalanabilir bir cisimse, kanal açma makinesin ucuna parçalama görevi gören aparat takılır.
  • Parçalanması mümkün olmayan bir cisimse, robot cihazın ucuna farklı bir aparat takılarak cisim çekip çıkarılır.
  • Küçükçekmece pimaş aç çalışması tamamlandıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi tekrar incelenir.
  • İkinci inceleme sayesinde, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve pimaş borusunda başka sorun olup olmadığı belirlenir.

Küçükçekmece pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Kameralı görüntüleme cihazı ile boru içini incelediğimizde, elde edilen görüntüler video veya fotoğraf formatında kayıt altına da alınabilir.

Hızlı, kaliteli ve kesin çözümler üreten firmamızdan servis talep ettiğinizde ekiplerimiz bir saat içinde adresinize ulaşarak çalışmalara başlamaktadırlar.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek