Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt su kaçağı tespiti yapan firmamız, haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Esenyurt su kaçak tespitinde, eski yöntemlerde olduğu gibi kırma dökme gibi olumsuzluklar yaşanmaz. Protesisat bilgisayar destekli son teknoloji ürünü cihazlarla hiçbir yeri kırmadan noktasal olarak su kaçağının yerini tespit etmektedir.

Esenyurt Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Esenyurt su kaçağı tespiti yapılırken, su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu belirlenmelidir. Su kaçağı tesisat sistemine bağlı olarak farklı belirtiler göstermektedir.

Temiz su tesisatında yani içme suyu tesisatında meydana gelen su kaçakları çok belirgin olmaktadır. Çoğu zaman alt kat komşusunun tavanında damlama şeklinde kendini gösteren su kaçağı, evin duvarlarında rutubet olarak ve küf olarak da görülebilmektedir.

Temiz su tesisatındaki su kaçakları özellikle gece saatlerinde daha şiddetli olmaktadır. Gece saatlerinde, şebeke suyundaki basınç yükseldiği için su kaçağının şiddeti de artmaktadır. Tüm bu belirtilere rağmen su kaçağının hangi tesisat sisteminde meydana geldiğinden emin olamıyorsanız, evinizin bütün musluklarını kapatınız. Sifonun musluğunu dahi kapatınız. Bütün muslukları kapatmanıza rağmen su sayacı dönmeye devam ediyorsa, temiz su tesisatında su kaçağı olduğuna emin olabilirsiniz.

Esenyurt su kaçak tespitinde, özellikle içme suyu tesisatında meydana gelen su kaçaklarında firmamız akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Akustik dinleme cihazı sayesinde, Esenyurt su kaçağı noktasal olarak tespit edilir. Akustik dinleme cihazının amacı, su kaçağının sesini dinleyerek tespit etmektir. Bu sayede eski yöntemlerde olduğu gibi deneme yanılma şeklinde sırayla duvarlar veya zemin kırılmaz. Esenyurt su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonra o nokta açılır ve boru tamir edilir. Hızlı, pratik ve güvenli olan bu yöntem sayesinde uzun süren çalışmalar yapılmaz. Ayrıca eski yöntemlere göre çok daha ucuz fiyatlarla yapılmaktadır.

Termal Kamera İle Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Temiz su tesisatının dışında kalorifer tesisatlarında da su kaçağı meydana gelmektedir. Ancak kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçakları, diğer tesisat sistemlerinde meydana gelen su kaçaklarına göre belirtileri çok daha azdır.

Kalorifer sistemindeki suyun basıncı çok düşük olduğu için su kaçağı uzun süre fark edilmeyebilir. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı ancak kombideki basınç göstergesinin sık sık düşmesinden anlaşılır.

Su kaçağı tespiti Esenyurt ilçesinde yapan Protesisat, kalorifer sistemindeki kaçakları ilaç kullanarak tamir etmektedir. Kullandığımız özel ilacı, su ile birlikte kalorifer sistemine ilave ediyoruz. Özel ilaç, suyla birlikte bütün boruları dolaşırken çatlakların tamamını kapatır. Güvenli ve pratik olan bu yöntem sayesinde, su kaçağı sorunu kısa sürede çözüme kavuşturulur.

Kalorifer borusunda daha ciddi bir kaçak varsa ve ilaçla kapanmayacak büyüklükteyse termal kamera devreye girmektedir. Termal kamera ısıyı gösteren özel bir cihazdır. Kalorifer borularını, betonun içinde olsa bile görülmesini sağlar. Aynı şekilde beton içindeki su kaçağının da görülmesi mümkündür. Termal kamerada su kaçağı görüldüğü zaman, noktasal olarak yeri belirlenir. Ekiplerimiz kısa sürede boruyu tamir ederek kullanıma hazır hale getirir.

Kameralı Su Kaçak Tespiti Esenyurt

Firmamızın, Esenyurt su kaçak tespitinde en sık kullandığı cihazlarda biri de kameralı görüntüleme cihazıdır. Kameralı görüntüleme cihazı, atık su tesisatında meydana gelen su kaçaklarında kullanılan bir cihazdır.

Atık su tesisatlarında su kaçağı meydana geldiğinde, su kaçağının olduğu duvarda sararmalar meydana gelir. Bazen, evin o bölümünde gider kokusu meydana gelir. Diğer tesisat sistemlerindeki su kaçaklarına nazaran gider tesisatındaki su kaçakları daha çok can sıkmaktadır.

Ancak Protesisat, en hızlı ve güvenli şekilde su kaçağının yerini tespit ederek onarımı gerçekleştirmektedir. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, gider borusunun içindeki bütün sorunlar tespit edilir. Sorun tespit edildikten sonra, sorunu giderme çalışmaları yapılır.

Esenyurt su kaçak tespitini 2003 yılından beri yapan Protesisat, müşteri memnuniyetini dikkate alarak en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Esenyurt’ ta Su Kaçağı Bulan Firma

Esenyurt’ ta su kaçağı tespiti yapan firmalardan en çok tercih edilen firma olan Protesisat, hızlı servis politikasıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Su kaçak tespitinde kullanılan cihazları Türkiye’ye ilk getiren firmalardan biri olan Protesisat, İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.

Servis kaydı oluşturduğunuzda, ekiplerimizi adresinize yönlendiriyoruz ve bir saat içinde ekiplerimiz adresinize ulaşarak çalışmalara başlamaktadırlar. Esenyurt su kaçak tespiti yapan firma arıyorsanız, firmayı iyi araştırmanız gerekir. Firmanın referanslarını dikkate alarak hizmet almayı düşünmelisiniz.

Su kaçağı tespiti sorunu yaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi alıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek