Sarıyer Pimaş Tıkanıklığı Açma

Günümüzde tıkanıklık açma işlemi kesin sonuçla ve çok kısa sürede yapılan bir çalışmadır. Protesisat, Sarıyer tıkanıklık açma işlemini bilgisayarlı cihazlarla kırma – dökme yapmadan kısa sürede gerçekleştirmektedir. Sarıyer’de en çok tercih edilen firmalardan biri olan Protesisat, uygun fiyat avantajı ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Robot Cihazla Sarıyer Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık olayı her tesisat sisteminde meydana gelebilen bir sorundur. Ancak tıkanıklık çeşitleri farklılık göstermektedir. Basit tıkanıklık olarak tabir edilen tıkanıklık türü, yabancı bir cismin pimaş borusuna girerek boruyu tıkaması olayıdır. Bu cisim pimaş borusunun giriş kısmına yakınsa bir tel veya elbise askısı yardımı ile açılabilmektedir.

Sarıyer tıkanıklık açma olayı her zaman böyle basit yöntemlerle açılmamaktadır. Birçok tıkanıklık çeşidi profesyonel firmalar tarafından açılabilmektedir. Profesyonel firmaların sahip olduğu cihazlar sayesinde açılan tıkanıklıklar, yine özel cihazlarla kontrol edilir.

Protesisat, robot cihazla Sarıyer tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirmektedir. Robot cihazla yapılan çalışmalarda hiçbir yere zarar verilmez. Robot cihazın yayı pimaş borusunun içine sürülür. Boru içinde dönerek ilerleyen bu yay, tıkanıklığa sebep olan cisimleri parçalar ve logar kuyusuna gönderir. Robot cihazın yayı, pimaş borusunun içinde dönerken pimaş borusuna hiçbir zarar vermemektedir.

Kameralı Tıkanıklık Açma Sarıyer

Robot cihazla tıkanıklık açılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile gider borusunun içi incelenmelidir. Kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi incelendiğinde tıkanıklığın sebebi ve tıkanıklığa sebep olan cismin türü belirlenir.

Tıkanıklığa sebep olan cisimler organik atık olursa, robot cihaz tarafından parçalanır. Ancak saç, bez parçası gibi cisimlerden dolayı tıkanıklık meydana gelmişse robot cihazla parçalama yerine çekip çıkarma işlemi uygulanır. Parçalama veya çekip çıkarma işlemleri robot cihazın yayının ucuna takılan özel aparatlar sayesinde gerçekleştirilir. Kameralı görüntüleme cihazı ile cismin türü tespit edildikten sonra, cismin türüne göre yayın ucuna uygun aparat takılır.

Sarıyer tuvalet tıkanıklığı açma işlemi her zaman robot cihazla yapılmaz. Çünkü bazı tuvalet veya lavabo tıkanıklığı türü pimaş borusunun yapısal sorunundan kaynaklanır. Bu yapısal sorunlardan biri; pimaş borusundaki suyun akışını kolaylaştıran eğim sorunudur. Bazı tesisat ustaları, pimaş borusuna gerektiğinden daha az eğim verirler. Bu durumda tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Sarıyer tuvalet tıkanıklığı açma işleminde bunun gibi bir sorunla karşılaşılırsa, robot cihazla bu sorun çözüme kavuşturulamaz. Bunun için pimaş borusunun sökülüp, yeniden uygun eğim verilerek döşenmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri, bunun gibi sorunların çözümünde usta olan kişilerden oluşur. Sizlere en az rahatsızlığı verecek şekilde çalışıp en kısa sürede sorunu çözüme kavuştururlar.

Sarıyer pimaş tıkanıklığı açma işleminde gider borusundaki bir diğer yapısal sorun ise; lavabo açıcı kullanımı sonucundan kaynaklanan pimaş borusundaki yapısal sorundur. Lavabo açıcı kimyasallar, güçlü asit özelliğe sahiptir. Lavabo açıcılar, su ile tepkimeye girerek yüksek ısı açığa çıkarırlar. Bu ısı tıkanıklığa sebep olan cisimleri eritir. Lavabo açıcıların açığa çıkardığı ısıdan sadece tıkanıklığa sebep olan cisim etkilenmez, pimaş borusunun kendisi de etkilenir.

Uzun süre lavabo açıcı kullanılan yerlerde, pimaş borusunun içi büzüşür. Bu büzüşme, suyun akışını zorlaştırır ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Çok daha uzun süre lavabo açıcı kullanıldığında, pimaş borusu eriyerek delinir ve su kaçağı yaşanmasına sebep olur.

Sarıyer Pimaş Tıkanıklığı Açma

Sarıyer tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapılırken bazen ana gider hattı tıkanıklığı tespit edilir. Ana gider hattı tıkanıklığı tuvalet tıkanıklığı sanılabilmektedir. Bu durum genellikle bodrum katlardaki veya zemin katlardaki dairelerde yaşanmaktadır.

Sarıyer pimaş tıkanıklığının sebebi, bina sakinlerinin tuvalete attığı yabancı cisimlerden kaynaklanabilir. Böyle sorunlarda Protesisat, öncelikle kameralı görüntüleme cihazı ile ana gider hattının içini kontrol eder. Kontrol işleminden sonra, robot cihaz ile tıkanıklığa müdahale ederek tıkanıklığı açar.

Pimaş tıkanıklığı Sarıyer ilçesinde, bazen logar kuyusunun dolmasından da kaynaklanabilmektedir. Logar kuyularının bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Uzun süre bakımı yapılmayan logar kuyusunun içi zamanla pislikle dolar. Logar kuyusu pislikle dolduğunda ana gider hattı tıkanıklığına sebep olur.

Sarıyer pimaş açma işlemi yapan ekiplerimiz, logar kuyusunun pislikle dolduğunu tespit ederlerse logar temizleme işlemi yaparlar. Ekiplerimiz logar kuyusundaki bütün pisliği temizledikten sonra logar kuyusunun içini yıkayıp ilk günkü gibi tertemiz yaparlar.

Sarıyer Lavabo Tıkanıklığı Açma

Sarıyer lavabo tıkanıklığı sık yaşanan sorunların başında gelmektedir. Bunun sebebi ise, lavabolar evimizde en çok kullanılan alanların başında geldiği içindir.

Lavabo tıkanıklığı Sarıyer ilçesinde, yabancı cisimlerden kaynaklanabileceği gibi atık yağdan da kaynaklanabilmektedir. Yabancı cisimlerden dolayı mı yoksa atık yağdan dolayı mı tıkandığı kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrol sonucunda tespit edilir.

Yabancı cisimlerden dolayı tıkanan lavabolara robot cihaz ile müdahale edilerek açılır. Ancak atık yağdan dolayı Sarıyer lavabo tıkanıklığı meydana gelmişse, robot cihazla müdahale edilirse bu geçici bir çözüm yöntemi olur.

Lavabo borusundaki yağın, tamamen temizlenmesi gerekir. Bunun için firmamız pimaş yıkama makinesi kullanmaktadır. Pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusunun içindeki bütün yağ temizlenir. Lavabo borusu kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol edilir. Böylece yağın tamamen temizlenip temizlenmediği tespit edilmiş olur. Yağ temizlenmemişse pimaş yıkama işlemi tekrar yapılır. Lavabo borusundaki yağ tamamen temizlendiğinde Sarıyer lavabo tıkanıklığı açma işlemi tamamlanmış olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek