Fatih Pimaş Tıkanıklığı Açma

Fatih pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarını 2003 yılından beri yapan Protesisat, özel cihazlar kullanmaktadır. Bu özel cihazlar sayesinde Fatih pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında pimaş borusuna hiçbir zarar verilmez.

Fatih Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık meydana geldiğinde, profesyonel bir firma çağırmadan önce kendi yöntemlerimizle tıkanıklığı açmaya çalışırız. Evde kullanılan yöntemler çok ender olarak işe yaramaktadır. Çünkü kullanılan yöntemlerin kapasitesi bellidir.

Fatih tıkanıklık açma çalışmalarında evde uygulanan yöntemlere geçmeden önce bilinmesi gereken önemli bir detay vardır. Kullanacağınız yöntemin işe yaraması için, tıkalı olan boruda iki şartın bir arada olması gerekir. Bu şartlar; borunun tıkanması yabancı bir atıktan kaynaklanmalıdır. Yani büyük bir cismin borunun önünü kapatması gerekir. İkinci şart ise; tıkanıklığa sebep olan bu cismin, borunun giriş kısmına yakın olması gerekir.

Evde tıkanıklığı açmaya çalışacak kişi, tıkanıklığın yabancı bir cisimden olup olmadığını anlayamaz. Ancak tıkanıklığın sebep olduğu cismin borunun giriş kısmına yakın olup olmadığını anlayabilir. Bunun için tıkalı olan boruya biraz su dökülür eğer taşma hızlı olursa tıkanıklık yakın bir noktadadır. Suyun taşması geç oluyorsa, hiç tıkanıklığı açma ile uğraşmayın profesyonel bir firmadan yardım isteyin.

Evde uygulanan Fatih tıkanıklık açma çalışmalarında pompa en sık kullanılan araçtır. Pompa basit ve etkili bir araçtır. Pompanın plastik kısmı, deliğin ağzını tam kapatacak şekilde oturtulur ve pompalama işlemi yapılır. Pompalama işlemine başlamadan önce bir miktar su dökerseniz, pompalama yapıldığı sırada hava almasını engellemiş olursunuz.

Fatih tıkanıklık açma çalışmalarında kullanılan bir diğer yöntem ise, tel veya elbise askısıdır. Burada amaç, tıkanıklığa sebep olan cismin, ucu kanca haline getirilmiş tele takılmasını sağlamaktır. Tıkanıklığa sebep olan cisim kancaya takıldığında tel çekilir ve tıkanıklık açılır.

Fatih Pimaş Tıkanıklığı Açma

Fatih pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında firmamız, kanal açma makinesi ve kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazının amacı tespit çalışması yapmaktır. Yani tıkanıklığın nedenini tespit edebilmenin tek yolu kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktır. Fatih pimaş tıkanıklığı açma çalışması yaptığımız 15 yıl içinde, tıkanıklık olayının hep aynı nedenden dolayı meydana gelmediğini tespit ettik.

Fatih pimaş tıkanıklığının çok az bir kısmında kanal açma makinesi kullanılır. Kanal açma makinesinin kullanıldığı tek bir durum vardır oda borunun içinde yabancı bir cisim varsa o cismi çıkarmak için kullanılır.

Fatih pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında en dikkat çeken sorun pimaş borusunun çökmesidir. Pimaş borusunda çökme meydana gelmişse, kanal açma makinesinin kullanılmasının bir anlamı yoktur. Çünkü çöken borunun içine toprak ve beton parçaları dolar.

Bu tür sorunlarda pimaş borusunun değiştirilmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri bunun gibi sorunların çözümünde uzman olan kişilerdir. Ekiplerimiz en kısa sürede, pimaş borusunu söker ve yenisini takarlar. Ekiplerimizin çalışması bittiği an tesisat kullanılabilir durumda olur.

Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Fatih tuvalet tıkanıklığı açma işleminde de kamaralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde tuvalet tıkanıklığının sebebi tespit edilir.

Fatih tuvalet tıkanıklığı yabancı bir cismin boruya kaçmasından kaynaklanıyorsa, cismin nasıl bir cisim olduğu belirlenir. Tıkanıklığa sebep olan bazı atıklar parçalanmaya elverişlidir bazıları değildir. Eğer tuvalet tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanmaya elverişli ise kanal açma makinesinin ucuna parçalamayı kolaylaştıracak aparat takılır.

Eğer cisim parçalanmaya elverişli değilse çekip çıkarılması gerekir. Bu durumda da çekip çıkarmayı kolaylaştıran aparat, kanal açma makinesinin ucuna takılır.

Fatih Lavabo Tıkanıklığı Açma

Fatih lavabo tıkanıklığı en sık meydana gelen tıkanıklık olayıdır. Kullanıcılar, bilinçli ya da bilinçsiz olarak lavaboya atık atarlar ve bu atıklarda lavaboların tıkanmasına sebep olur.

Lavaboya atılan atıklardan dolayı tıkanma meydana gelmişse, Fatih lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında robot cihaz kullanılır ve bu cisim lavabo borusundan çıkarılır.

Lavabolar bazen de atık yağdan dolayı tıkanır. Atık yağdan dolayı tıkanan lavabolar robot cihaz ile açılmaz. Çünkü kanal açma makinesinin lavabo içindeki yağa hiçbir etkisi olmaz. Bu tür durumlarda kanal açma makinesi kullanmak yerine pimaş yıkama çalışması yapılır.

Protesisat, pimaş yıkama çalışmalarını özel cihazlarla yapmaktadır. Bu cihaz pimaş borusu içine yüksek basınçlı su püskürterek borunun içini yıkar. Böylece pimaş yıkama makinesi sayesinde pimaş borusunun içi tertemiz olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek