Esenyurt Pimaş Tıkanıklığı Açma

Esenyurt pimaş tıkanıklığı açma çalışmasını haftanın 7 günü kesintisiz olarak yapan Protesisat, 20 servis aracı ile hizmet vermektedir. Esenyurt pimaş tıkanıklığı açma çalışması acil bir iş olduğu için, servis kaydı oluşturduğunuzda ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlarlar.

Esenyurt Tıkanıklık Açma

Esenyurt tıkanıklık açma çalışmasında, kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz kullanılır. Bu iki cihaz sayesinde, tıkanıklık en kısa sürede ve hiçbir yere zarar verilmeden açılır.

Protesisat 15 yılı aşkın bir süredir, Esenyurt tıkanıklık açma hizmeti veren bir firmadır. Firmamız, tıkanıklık açma çalışmasında kullanılan cihazları ülkemize ilk getiren firmalardan biridir. Bu nedenle, kullandığımız cihazlarda ve tıkanıklık açma çalışmalarında çok deneyimli bir firmayız.

Esenyurt gider açma çalışması yüzeysel olarak yapılmamalıdır. Her tıkanıklık olayı aynı olmadığı için her tıkanıklık vakasında robot cihaz kullanılmaz. Tıkanıklık açma çalışmasında robot cihazın kullanıldığı tek bir durum vardır. O durum da borunun içine yabancı bir cisim kaçarak borunun önünü kapatması durumudur. Bu gibi tıkanıklık olayında kanal açma makinesi kullanılır.

Oysa gider tıkanıklığı; pimaş borusunun eğiminden, borunun çökmesinden, boruda yağlanma meydana gelmesinden ve rögar kuyusunun dolmasından da meydana gelmektedir. Bu tür tıkanmaların hiç birinde robot cihaz kullanılmaz.

Esenyurt Pimaş Tıkanıklığı Açma

Esenyurt pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında öncelikle kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazının elde ettiği veriler ışığında Esenyurt pimaş tıkanıklığı açma çalışmasına geçilir.

Her binanın bir logar kuyusu bulunur. Bu lağım kuyusu ile bina arasında bir bağlantı vardır. Bu aradaki bağlantı genelde künk boru ile yapılır. Bu künk boruları betondan yapılan borulardır ve toprak altından geçer.

Künk boruları, bazı çevresel şartlara bağlı olarak ya da kalitesine bağlı olarak kırılarak çöker. Tabi bu çökme durumu toprağın uyguladığı basıncın etkisi ile de olur. Künk borusu, sürekli suya maruz kaldığından da çökebilir. Künk borusu çöktüğünde pimaş borusunda tıkanıklığa sebep olur. Bu tıkanıklık olayına ana gider tıkanıklığı denir.

Ana gider hattı tıkanıklığı diğer tıkanıklıklara göre daha fazla sorun meydana getirir. Tuvaletlerin taşmasına sebep olur, çevreye kötü koku yayılmasına sebep olur veya su basmalarına sebep olabilir. Bu tür durumlarda hemen tıkanıklığa müdahale edilmelidir.

Protesisat’tan servis talep ettiğinizde, ekiplerimiz logar kapağını açarak hem logar kuyusunun olduğu taraftan hem de en yakın tuvaletten kameralı görüntüleme cihazı ile inceleme yapar. Birçok yerde logar kuyusunun yeri bilinmez. Bunun nedeni ise, rögar kuyusu bakımının düzenli olarak yapılmaması sonucu logar kuyusunun yeri zamanla unutulmuş olmaktadır.

Ancak firmamız için bu bir sorun değildir. Ekiplerimiz hemen kanal açma makinesinin ucuna sonda verici takarak ana gider hattına sokarlar. Toprağın üstünde detektör ile sonda vericinin sinyalleri takip edilir. Bu sayede kısa sürede kayıp olan logar kuyusu bulunur.

Logar kuyusu tespiti yapıldıktan sonra logar kuyusunun pislikle dolu olduğu durumlarda meydana gelebilmektedir. Bazı ana gider hattı tıkanıkları logar kuyusunun pislikle dolmasından kaynaklanır. Ekiplerimiz hemen logar temizleme çalışmalarına başlar ve logar kuyusu tamamen temizlenir.

Esenyurt Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Esenyurt tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanılırken tıkanıklık sebeplerinden biri olan pimaş borusunun yetersiz eğimi tespit edilebilir. Birçok tıkanıklık olayının sebebi, pimaş borusundaki eğim sorunudur.

Pimaş borusunda eğim sorunu olursa, boru içinden geçmesi gereken atıklar geçmez ve birikmeye başlar. Bu birikintiler tıkanıklığa sebep olur. İşin kötü tarafı, pimaş borusunun eğim sorunu fark edilmezse, Esenyurt tuvalet tıkanıklığı açmaya gelen ekipler robot cihazla tuvalet tıkanıklığını açar ve giderler. Ancak çok kısa bir süre sonra tuvalet tıkanıklığı tekrar meydana gelir.

Esenyurt tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapan ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı ile araştırma yapmadan tuvale tıkanıklığı açma işlemine geçmezler. Profesyonel çözümler üreten firmamız, kesin sonuçlar elde etmektedir.

Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma

Esenyurt ilçesinde tıkanıklık olayının en sık yaşandığı yerlerden biri de lavabolardır. Lavabolar sık kullanıldığı için sık sık tıkanır. Bu durumda, lavabo tıkanmalarında en büyük pay sahibi kullanıcılardır sonucunu çıkarabiliriz.

Esenyurt lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında da kameralı görüntüleme cihazı mutlaka kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde elde edilen veriler ışığında robot cihaz kullanılarak Esenyurt lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek