Ümraniye Su Kaçağı Tespiti

Su kaçak tespiti Ümraniye ilçesinde Protesisat tarafından hassas cihazlarla yapılan bir çalışmadır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Ümraniye Su Kaçağı Bulan Firma

Ümraniye su kaçak tespiti yapan firmalar, özel cihazlar kullanmaktadırlar. Bu cihazlar sayesinde kesin ve noktasal olarak su kaçağının olduğu yer tespit edilebilmektedir. Protesisat, su kaçağı tespitinde kullanılan cihazları ülkemize ilk getiren firmalardan biridir.

2003 yılından beri hizmet veren Protesisat, 15 yıldır Ümraniye su kaçak tespitini kırmadan gerçekleştirmektedir. Bu nedenle Ümraniye ilçesinden en çok tercih edilen firmalardan biridir.

Ümraniye’de su kaçak tespiti yapan firmalarda birkaç farklı su kaçak tespit cihazı olmalıdır. Su kaçağının meydana geldiği tesisata bağlı olarak su kaçak tespiti için farklı cihaz kullanılır. Ancak Ümraniye’de su kaçağı bulan firmaların çoğunda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Oysa kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, atık su tesisatında meydana gelen su kaçakları tespit edilebilir. Aksi durumda pis su borularında su kaçağı olursa tespit edilebilmesi çok zor olur.

Dinleme Yöntemiyle Ümraniye Su Kaçak Tespiti

Su kaçağını tespit edebilmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak Ümraniye su kaçağı tespitini noktasal olarak yapabilmek için bilgisayar destekli cihazların olması gerekir.

Protesisat, su kaçağının meydana geldiği tesisat sistemine bağlı olarak farklı cihaz kullanmaktadır. İçme suyu tesisatında meydana gelen kaçaklar için akustik dinleme cihazı kullanılır.

Akustik dinleme cihazı çok hassas bir dinleme cihazıdır. Ses dalgalarını algılayarak çalışan bu cihaz sayesinde su kaçağının olduğu yer nokta atışı olacak şekilde tespit edilebilir. Akustik dinleme cihazının önemli iki parçası bulunur. Bu parçalardan biri mikrofon görevi gören prop aparatıdır. Bu aparat, ses dalgalarını algılayarak cihazın merkezine iletir. Proptan gelen sesin şiddetini yükselten cihazın merkezi işlem birimi, yükseltilmiş ses dalgalarını cihazın kulaklığına aktarır. Kulaklığı takan personel, gelen ses dalgalarına göre çalışma yapar.

Akustik dinleme cihazı sayesinde, su kaçak tespit çalışmaları çok hızlı gerçekleşir. Ancak cihazın hassas özelliği tek başına Ümraniye su kaçak tespiti yapmada yeterli değildir. Cihazı kullanan personelin deneyimi de Ümraniye su kaçak tespiti çalışmasında çok önemli bir faktördür. Cihazı kullanan personel ne kadar deneyimli olursa, su kaçak tespiti o kadar hızlı ve kesin yer tespiti ile sonuçlanır.

Ümraniye su kaçak tespiti çalışmasında akustik dinleme cihazının etkili sonuç verebilmesi için, boru içindeki suyun basıncı belli bir seviyede olmalıdır. Boru içindeki suyun basıncı düşük olursa, akustik dinleme cihazı su kaçağının sesini algılamakta zorlanabilir. Ekiplerimiz, temiz su tesisatına manometre takarak, suyun basıncını kontrol eder. Suyun basıncı düşükse, ekiplerimiz tarafından kontrollü olarak suyun basıncı yükseltilir. Bu sayede kısa sürede Ümraniye su kaçağı tespiti yapılmış olur.

Görerek Ümraniye Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağının meydana geldiği tesisata bağlı olarak, farklı su kaçak tespit cihazları kullanıldığını belirtmiştik. Akustik dinleme cihazı, temiz su tesisatında meydana gelen kaçakları tespit ederken suyun basıncından faydalanır. Suyun basıncı yüksek olduğunda su kaçağının olduğu kısımda su sesi de yükselir ve tespit edilmesi kolaylaşır.

Bu durum pis su tesisatında geçerli değildir. Pis su tesisatında suyun basıncından söz etmek anlamsız olur. Borudaki suyun basıncı olmadığı için, su kaçağı meydana geldiğinde akustik dinleme cihazı ile tespit edilmesi de mümkün olmaz. Bu nedenle, pis su borularındaki su kaçağını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanılır.

Ümraniye su kaçağı tespitinde kameralı görüntüleme cihazı sayesinde pimaş borularındaki su kaçaklarını görerek tespit etmekteyiz. Kameralı görüntüleme cihazının iki önemli parçası bulunur. Bu parçalardan biri cihazın kamerasıdır. Kamera, görüntüyü aktaran bir kablonun ucundadır. Kablonun uzunluğu cihazdan cihaza değişebilmektedir. Kameranın bağlı olduğu kablonun diğer ucu cihazın ana gövdesine bağladır. Cihazın ana gövdesi üstünde monitör ve kontrol düğmeleri bulunur. Bu kontrol düğmeleri ile elde edilen görüntülerin fotoğrafı çekilebilir ya da videoya alınabilir. Ayrıca kameranın yönünü değiştiren yön tuşları da bulunur.

Su kaçak tespiti yapılırken kamera, pimaş borusunun içine gönderilir. Pimaş borusu içinde ilerleyen kamera, görüntüleri monitöre aktarır. Monitörde görüntüleri inceleyen personel, su kaçağının meydan geldiği noktayı ve neden kaynaklandığını tespit eder. Yine bu cihazda da akustik dinleme cihazında olduğu gibi deneyim gerekir. Deneyimsiz biri tarafından kullanılırsa, Ümraniye su kaçak tespiti çalışması saatlerce sürebilir. Elde edilen görüntüleri deneyimli biri hızlı yorumlar ve sonuca hızlıca ulaşır.

Ümraniye su kaçak tespiti çalışması yaptırmak istiyorsanız, firmamızdan servis talep edebilirsiniz. Servis talebinizin ardından ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlar. Kullandığımız teknoloji sayesinde su kaçak tespiti sırasında evinizin hiçbir yerine zarar verilmez ve gürültülü aletler kullanılmaz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek