Bayrampaşa Su Kaçağı Tespiti

Protesisat, Bayrampaşa su kaçağı tespitini elektronik cihazlarla yaparak evinizde veya iş yerinizde tadilat ortamı meydana getirmeden, moloz yığınları ile uğraşmanıza gerek kalmadan yapmaktadır. Hızlı ve uygun fiyatlarla hizmet veren firmamız, Bayrampaşa ilçesinde en çok tercih edilen firmalardan biridir.

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Bayrampaşa su kaçak tespiti yapan firmalardan biri olan Protesisat, son teknoloji ürünü cihazlarla su kaçağını tespit etmektedir. Firmamız 2003 yılından beri bu sektörde hizmet veren öncü firmalardan biridir.

20 servis aracımız ile Türkiye’nin en geniş servis ağına sahip olan Protesisat, servis talep etmeniz durumunda bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır. Deneyimli ve uzman kadrosu ile en uygun fiyatlarla hizmet veren firmamız, evinizde tadilat ortamı meydana getirmeden Bayrampaşa su kaçağı tespiti yapmaktadır. Bayrampaşa’ da su kaçak tespiti yapan firma arıyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bayrampaşa Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Bayrampaşa su kaçak tespitini yapan firmamız, tesisat sistemine göre cihaz kullanmaktadır. İçme suyu tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde akustik dinleme cihazı kullanan firmamız, bu cihaz sayesinde tespit çalışması yapılırken evinizin hiçbir yerine zarar vermez.

Akustik dinleme cihazı ile su kaçağını dinleyerek tespit eden ekiplerimiz, noktasal olarak Bayrampaşa su kaçağı tespiti yapmaktadırlar. Eski dönemlerde su kaçak tespiti tam bir kâbus olmaktaydı. Su kaçağını tespit edebilmek için, evin tesisat sisteminin tamamı neredeyse açılırdı. Evin içi tamamen inşaat alanına dönerdi. Günler süren çalışma sonunda su kaçağı tespiti sonuç vermeyebilirdi. Tüm bunların yanı sıra tespit çalışması için ödenen para ayrı bir masraftı, kırılan yerleri tamir etmek ayrı bir masraf olmaktaydı.

Ancak günümüzde, Protesisat’ın kullandığı teknoloji sayesinde çok kısa sürede Bayrampaşa su kaçak tespiti yapılabilmektedir. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının meydana geldiği duvar veya zemin dinlenir. Akustik dinleme cihazının hoparlör görevi gören prop aparatı duvara tutulur. Prop, algıladığı sesleri hoparlöre aktarır. Su kaçağının olduğu noktaya gelindiğinde proptan gelen sesler en yüksek seviyeye çıkar. Bu sayede noktasal olarak Bayrampaşa su kaçağı tespiti yapılır.

Kalorifer borularında da su kaçağı meydana gelmektedir. Ancak kalorifer borularında meydana gelen su kaçaklarının belirtileri yok denecek kadar azdır. İçme suyu tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde duvarlar ve tavanlar ıslanır, su damlamaları görülür. Ancak bu durum kalorifer tesisatındaki su kaçaklarında söz konusu değildir. Bu durumun sebebi, kalorifer tesisatındaki suyun basıncı içme suyu tesisatındaki suyun basıncına göre çok daha düşük olmasından kaynaklanır.

Kombide bulunan basınç göstergesinde sık sık düşme meydana geliyorsa, kalorifer tesisatında su kaçağı olduğundan söz edilebilir. Böyle bir durum yaşıyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Adresinize gelen ekiplerimiz, kalorifer tesisatındaki su kaçağını tespit edebilmek için termal kamera kullanmaktadırlar. Termal kamera sayesinde, sıcak olan kalorifer boruları parke altında olsa bile görülebilir duruma gelir. Termal kamera ile kalorifer boruları görüldüğü gibi kalorifer borusundaki su kaçağı da görülmektedir. Bu sayede noktasal olarak Bayrampaşa su kaçak tespiti yapılır.

Kalorifer borularındaki su kaçaklarının tamiri, çoğu zaman ilaçla yapılmaktadır. Özel bir ilaç kalorifer tesisatına ilave edilir. İlaç, su ile birlikte bütün kalorifer borularını dolaşır ve borulardaki bütün çatlakları onarır.

Kameralı Görüntüleme Cihazı ile Su Kaçak Tespiti Bayrampaşa

Kameralı görüntüleme cihazı, atık su tesisatında meydana gelen su kaçaklarında kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, boru içindeki görüntüleri bir monitöre aktarır. Monitördeki görüntüleri inceleyen kişi su kaçağını tespit eder.

Ancak kameralı görüntüleme cihazını kullanan personelin deneyimli olması gerekir. Çünkü cihazdaki görüntüleri herkes yorumlayamaz. Personelin deneyimi yetersiz olursa, Bayrampaşa su kaçağı tespiti çalışması gereksiz yere zaman alır.

Atık su tesisatındaki su kaçakları pimaş borusunun çatlamasından veya pimaş borularının ek yerlerindeki contanın işlevini kaybetmesinden kaynaklanır. Her iki durumda da pimaş borusuna ulaşılıp sorunun çözülmesi gerekir. Bunun için firmamızın onarım ekipleri bulunmaktadır. Firmamızın onarım ekipleri işlerinde uzman olan kişilerden oluşur. Ekiplerimiz en iyi şekilde boruyu tamir edip kullanıma hazır şekilde sizlere teslim ederler.

Firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar bir yıl garanti kapsamına alınmaktadır. Bir yıl içinde çıkacak bütün sorunlar firmamız tarafından ücretsiz olarak giderilir.

Sizde Bayrampaşa’ da su kaçak tespiti yapan firma arıyorsanız, yılların bilgi ve birikimine sahip olan Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlayacaklardır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek