Beşiktaş Pimaş Açma

Beşiktaş pimaş açma hizmeti veren Protesisat, pimaş tıkanıklığında yaşanan sorunlara robot cihaz ile müdahale etmektedir. Beşiktaş ve çevre ilçelerde pimaş tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız, firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Pimaş Tıkanıklığının Nedenleri

 • Bina inşaat halinde iken, pimaş hattına kaçan inşaat atıkları.
 • Usta hatasından kaynaklanan eğimi yetersiz olan pimaş boruları.
 • Tuvalete veya klozete atılan; kâğıt havlu, rulo halinde atılan tuvalet kâğıdı, kadın petleri, çocukların attığı oyuncaklar vs.
 • Lavabolara dökülen atık yağlar sonucu, yağ zamanla pimaş borularında sertleşerek borunun çapını daraltır.
 • Pimaş borusunun çökmesi.
 • Geniş çaplı boru kullanılması gereken yerde, çapı daha az olan boru kullanımı.

Beşiktaş’ta sık yaşanan pimaş tıkanıklığının en büyük nedeni kullanıcı hatalarıdır. Kullanıcıların bilinçsizce tuvalete veya klozete attıkları, suda erimeyen cisimler yüzünden tıkanıklık meydana gelmektedir.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evde uygulayacağınız bu yöntemler basit tıkanıklıklarda çözüm sağlayabilir. Ancak tıkanıklık daha derinlerdeyse veya borunun yapısal sorunun dolayı tıkanıklık meydana gelmişse uygulayacağınız bu yöntemler hiçbir işe yaramayacaktır. Bunun için Beşiktaş robotla pimaş açma işlemi yapılması gerekir.

 • Lavabo açma teli
 • Pompa
 • Lavabo tıkanıklığı açan kimyasallar
 • Şampuan
 • Robot cihaz

Lavabo Açma Teli ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Lavabo açma teli ile uygulanacak bu yöntem için; elinizde lavabo açma teli yoksa elbise askısı da kullanabilirsiniz. Bunun için askı telini düzeltmeniz gerekir ve ucunu kanca şeklinde kıvırmalısınız.

Lavabo açma telini veya askı telinin kancalı tarafını tuvaletin içine sokmanız gerekir. Tuvalet tıkanıklığına neden olan cisim yakın mesafede ise, kancaya takılarak açılabilir. Lavabo açma telini tuvalet deliğine sokarken, tıkanıklığa neden olan cismi daha ileri itmenizde söz konusu olabilir. Bunun için dikkatli davranmanız gerekir.

Pompa ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Pompa ile tıkanıklık açma yöntemi çok eskilere dayanan bir yöntemdir. Pompanın ağzı, tuvalet deliğini tamamen kapatacak konuma gelmelidir. Ayrıca bir miktar su olmak zorundadır. Eğer su olmazsa, pompa kenarlardan hava alacağı için sağlıklı pompalama işlemi yapılamaz. Pompalama işlemi sonrası tıkanıklığa neden olan cisimler tuvalet deliğinden çıkacaktır.

Kimyasal Lavabo Açıcılar İle Beşiktaş Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kimyasal lavabo açıcılar sıvı veya katı halde bulunmaktadır. Sıvı lavabo açıcıların kullanımı daha pratiktir. (Sıvı lavabo açıcılar jel haldedir, halk arasında sıvı lavabo açıcı olarak bilinir.)

Jel veya toz lavabo açıcılar sudan daha yoğun olduğu için dibe çöker, böylece tıkanıklığın olduğu noktaya temas eder. Eğer tıkanıklığa sebep olan cisim organikse lavabo açıcı işe yarayacaktır. Ancak inorganik (oyuncak, plastik vb.) bir cisimse lavabo açıcı işe yaramayacaktır.

Lavabo açıcı kullanımı sağlıklı değildir. Hem insan sağlığı açısından hem de tesisat sistemine zararları bulunmaktadır. Özellikle tesisat sistemine verdiği zararlarla çok sık karşılaşmaktayız. Uzun süre lavabo açıcı kullanımı sonrası zarar gören pimaş borularının değişmesi gerekmektedir.

Şampuan ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Şampuanın kaygan özelliği sayesinde bu yöntem işe yarayabilir. Tuvalete bolca dökülen şampuan, tıkanıklığın olduğu noktaya ulaşabilirse kayganlaştırıcı özelliği sayesinde tıkanıklığın açılmasını sağlayabilir. Bu yöntemi uygulamanız için tıkanıklığın yakın mesafede olması gerekir.

Beşiktaş Pimaş Açma

Yukardaki yöntemleri uygulamanıza rağmen sorununuz çözüme kavuşmadıysa, firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Beşiktaş ve çevre ilçelere haftanın 7 günü hizmet veren ekiplerimiz sayesinde, iş yoğunluğuna bağlı olarak adresinize 1 saat içinde gelmektedirler.

Robot cihaz ile yapılan çalışmalarda tıkanıklık sorunu kesin olarak çözülmektedir. Beşiktaş tıkanıklık açma işleminden sonra, mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş hattı kontrol edilir. Kameralı görüntüleme cihazı ile detaylı olarak pimaş hattı incelendikten sonra ayrıntılı bilgi verilir. Pimaş hattında olası bir sorun varsa (pimaş hattının meyilsiz olması, boru çapının daralması, contalarda sorun bulunması vb.) farklı çözüm önerileri sunulmaktadır.

Ana Pimaş Hattı Tıkanıklığı

Ana pimaş hattı tıkanıklığında, özellikle bodrum katta oturan kişilerin tuvalet veya klozetinde taşma meydana gelmektedir. Bunun için;

Eğitimli ve deneyimli olan ekiplerimiz, logar ile bina arasındaki ana hattı kontrol ederler. Eğer logar yeri bilinmiyorsa, detektör cihazı ile logar yeri tespiti yapılır.

Tespit işleminden sonra, robot cihaz ile ana hat tıkanıklığı açılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile hattın içi kontrol edilerek ayrıntılı bilgi verir.

Pimaş açma Beşiktaş ilçesi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Haftanın 7 günü hizmet veren firmamız, Beşiktaş tıkanıklık açma işlemi sırasında duvarlara veya fayanslara hiçbir zarar vermemektedir. Tamamen elektronik cihazlarla profesyonel olarak tıkanıklık açmaktayız.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek