Şile Pimaş Tıkanıklığı Açma

Şile pimaş tıkanıklığı açma, 2003 yılından beri kırmadan yapılan bir çalışmadır. Protesisat, kanal açma makinesi ve kameralı görüntüleme cihazı ile Şile’de 2003 yılından beri hizmet vermektedir. Evinizde tıkanıklık olayı meydana geldiyse ve kırma dökme yaşanmasını istemiyorsanız, firmamızı arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Şile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Şile tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde, diğer gider tesisatlarını da etkileyebilmektedir. Çünkü bir dairenin bütün pis su tesisatı tuvalet borusu üstünden ana gider hattına bağlanır.

Tuvalete atılan cisimler, tuvalet borusunu tıkarken ana gider borusunu da tıkayabilmektedir. Tuvaletin tıkanması; tuvalete atılan tuvalet kâğıtları, rulo halinde atılan tuvalet kâğıtları, ıslak mendik, temizlik bezleri ve çocuklu evlerde çocukların tuvalete attığı oyuncalardan kaynaklanmaktadır. Bunların dışında, tuvalet borusunun yetersiz eğimi ve lavabo açıcılar da tuvaletin tıkanmasına sebep olur.

Şile tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında adresinize gelen ekiplerimiz, tuvalet tıkanıklığının sebebi tespit eder. Tuvale tıkanıklığının neden kaynaklandığını tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanılır.

Kameralı görüntüleme cihazının kamerası tuvalet deliğinden içeri sürülür. Kamera görüntüleri anlık olarak cihazın monitörüne aktarılır. Monitördeki görüntüleri inceleyen ekiplerimiz, tıkanıklığın sebebini tespit eder. Tuvalet tıkanıklığı herhangi bir cisimden kaynaklanıyorsa, cismin türü tespit edilir. Çünkü cismin türüne göre tıkanıklığa müdahale etme şekli de değişmektedir.

Örnek vermek gerekirse; tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanabilecek bir cisimden kaynaklanıyorsa (ıslak mendil, tuvalet kâğıdı gibi…) bu cisimler ufak parçalara ayrılara lağım kuyusuna gönderilir. Bunun içinde, robot cihazın ucuna parçalama işlevini gerçekleştiren aparat takılır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim parçalanmayacak türde bir cisimse (saç kılları, temizlik bezleri gibi…) bu durumda çekip çıkma işlevine sahip aparat, kanal açma makinesinin ucuna takılır.

Şile tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında bu tür ufak görünen detaylar son derece önemlidir. Çünkü bu detaylara dikkat edilirse Şile tuvalet tıkanıklığı açma çalışması hızlanır ve zaman kazanılır.

Şile tuvalet tıkanmasının bir diğer nedeni ise borudaki eğimin az olmasıdır. Atık su boruları döşenirken, %3 oranında ana gider borusuna doğru eğim verilir. Bu sayede, boru içindeki atık su ana gider borusuna doğru akarken beraberinde atıkları da taşır. Ancak bazı yerlerde pimaş borusuna bu oranda eğim verilmez ve su, boru içinde birikir. Bu durum tıkanıklığa sebep olur.

Yetersiz eğim dışında ters eğim dediğimiz durum da tuvalet tıkanıklığına sebep olur. Ana gider borusuna doğru eğim verilmesi gereken yerde boruya tam tersi yönde eğim verilebilmektedir. Bu durum da Şile tuvalet tıkanıklığına sebep olur.

Bu tür sorunlarda, pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Aksi durumda, robot cihazla yapılan müdahaleler geçici bir çözüm sunacaktır.

Şile Lavabo Tıkanıklığı Açma

Şile lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları da tuvalet tıkanıklığı açma çalışmaları gibi önce kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilir. Lavabolarda tuvaletler gibi yabancı cisimlerden dolayı tıkanabileceği gibi atık yağdan dolayı da tıkanabilmektedir.

Lavabo borularındaki atık yağ, lavabo borusuna yapışan ve müdahale edilmediği sürece büyüyerek lavabonun çapını daraltan bir sorundur. Atık yağ, kullanıcılar tarafından lavaboya dökülür. Elbette yemek diplerinde kalan yağı, lavaboya dökmeyenlerde vardır. Ancak bulaşık yıkanırken, ister istemez tabak dibindeki yağ lavaboya girer.

Lavaboya giren yağ, lavabo borusuna yapışır. Zaman geçtikçe kalıp şekline dönüşen yağ, lavabo borusunun içini daraltır. Suyun akışı zorlaşır veya hiç olmaz. Bu durum kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir.

Şile lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapan birçok firma bulunur. Ancak bu firmaların çoğunda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Kameralı görüntüleme cihazı olmadan lavabo borusundaki yağ tespit edilemez. Bu sorunun farkında olmadan robot cihaz ile müdahale edilir. Oysa robot cihaz ile yapılacak müdahale geçici bir müdahale olacaktır. Çünkü lavabo borusunun yağdan temizlenmesi için pimaş yıkama çalışmasının yapılması gerekir.

Protesisat, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusun yağdan dolayı tıkandığını tespit ederse, müşteriye sorun hakkında ayrıntılı bilgi verir. Müşterinin talebi doğrultusunda pimaş yıkama işlemine geçilir.

Pimaş yıkama çalışması, pimaş yıkama makinesi ile yapılan bir çalışmadır. Pimaş yıkama makinesinin hortumu lavabo borusunun içine gönderilir. Hortumun ucundaki özel başlık sayesinde, lavabo borusunun iç kısmına yüksek basınçlı su püskürtülür. Basınçlı su sayesinde, lavabo borusundaki yağlar kalıp halinde sökülür lağım kuyusuna suyla taşınır. Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilir. Lavabo borusunun yağdan tamamen temizlenip temizlenmediği bu kontrol sayesinde belli olur.

Şile Pimaş Tıkanıklığı Açma

Şile pimaş tıkanıklığı açma çalışması için Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Protesisat, 20 servis aracı ile Şile tıkanıklık açma hizmeti veren kurumsal bir firmadır. Ekiplerimizin tamamı deneyimli ve kullandıkları cihazlara hâkim olan kişilerden oluşmaktadır.

Şile pimaş tıkanıklığı açmak için çağırdığınız firmaya kameralı görüntüleme cihazlarının olup olmadığını mutlaka sorunuz. Çünkü Şile tıkanıklık açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı olmazsa, açılacak tıkanıklık yarım açılmış olacaktır. Kısa bir süre sonra, aynı tesisat borusunda aynı noktada tıkanıklık olayı tekrar meydana gelecektir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek