Ataşehir Tıkanıklık Açma

Ataşehir tıkanıklık açma işlemi uygun cihazlarla yapılan ve deneyim isteyen bir iştir. Protesisat 2003 yılından beri Ataşehir tıkanıklık açma işlemini yapmaktadır. Ataşehir’ de en çok tercih edilen firma olmamızın sebebi, müşteri memnuniyetini dikkate alarak en uygun fiyatlarla hizmet verdiğimiz içindir.

Ataşehir Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma Ataşehir’ de firmamızın en sık verdiği hizmetlerden biridir. Tuvalet tıkanıklığı ummadık zamanlarda meydana gelen bir tesisat sorunudur. Tuvalet tıkanmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Usta hataları veya kullanıcının tuvalete attığı yabancı cisimler tuvaletin tıkanmasının sebeplerindendir.

Ataşehir tuvalet açma işleminde mutlaka profesyonel bir firmadan destek istenmelidir. Çünkü tuvalet tıkanıklığı sanıldığı gibi yabancı bir cismin boruya kaçmasından kaynaklanmış olmayabilir. Örneğin, pimaş borusunun yetersiz eğimi söz konusuysa tuvalet tıkanıklığına sebep olur. Bunun tespit edilebilmesi için profesyonel bir firmanın pimaş borusunu kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol etmesi gerekir.

Protesisat 20 servis aracı ile Türkiye’nin en geniş servis ağına sahip Ataşehir tıkanıklık açma firmasıdır. Ataşehir tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için, kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktayız. Kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet tıkanıklığının sebebini en kısa sürede tespit etmekteyiz. Tuvalet tıkanıklığı Ataşehir’ de yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, robot cihaz ile tıkanıklığa müdahale ederek açıyoruz. Tuvalet tıkanıklığının sebebi, pimaş borusunun eğiminden kaynaklanıyorsa onarım ekiplerimizi adrese yönlendirerek, onarım ekiplerimiz pimaş borusuna uygun eğimi vererek sorunu çözmektedirler.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Ataşehir

Ataşehir lavabo tıkanıklığının sebebi tuvalet tıkanıklığının sebeplerinden farklı olabilmektedir. Banyo lavabolarının tıkanması farklı sebeplerden kaynaklanırken mutfak lavabosunun tıkanması farklı sebeplerden kaynaklanabilmektedir.

Banyo lavaboları, çoğu zaman saç, sakal kılı ve sabun atıklarından dolayı tıkanmaktadır. Bu gibi tıkanıklıklar robot cihaz ile müdahale edilerek kolaylıkla açılabilmektedir. Mutfak lavaboları, yemek atıklarından dolayı tıkanmaktadır. Yemek atıklarından dolayı tıkanan mutfak lavabosuna robot cihazla müdahale edilerek açılabilmektedir.

Ancak bazı durumlar vardır ki Ataşehir lavabo tıkanıklığı açma işlemi için robot cihaz kullanılması yetersiz gelmektedir. Özellikle mutfak lavabosunda, yemek atıkları ile birlikte atık yağın lavabo borusuna kaçması lavabo tıkanıklığına müdahale etme şeklini değiştirmektedir.

Lavabo borusuna giren atık yağın sanıldığı gibi kayganlık etkisi meydana getirdiği yanlış bir düşüncedir. Lavabo borusunda biriken atık yağ, zamanla sertleşir. Kireç benzeri bir yapıya dönüşen atık yağ lavabo borusunun iç çapını daraltır ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Ataşehir lavabo açma işlemi yapılırken, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi incelenir. Lavabo borusu yağlanmadan dolayı tıkanmışsa, robot cihaz kullanılmaz. Lavabo borusunun yağdan temizlenmesi için pimaş yıkama işlemi yapılması gerekir.

Protesisat pimaş borusunu yağdan temizlemek için pimaş yıkama makinesi ile pimaş yıkama işlemi yapmaktadır. Pimaş yıkama makinesi, lavabo borusunun içine yüksek basınçlı su püskürterek lavabo borusunun içini yıkamaktadır. Yıkama işlemi bittikten sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi tekrar kontrol edilir. Pimaş borusu tamamen temizlenmemişse, pimaş yıkama işlemi tekrar yapılır. Pimaş borusunun içi tamamen temizlenene kadar pimaş yıkama işlemi devam eder.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Ataşehir

Ataşehir pimaş tıkanıklığı sadece tuvalet ve lavabolarda meydana gelmemektedir. Binaların ana gider hatlarında da tıkanıklık meydana gelmektedir. Bu gibi tıkanıklıklar meydana geldiğinde bütün bina sakinlerinin etkilendiği önemli bir tesisat sorunudur.

Ataşehir pimaş tıkanıklığı kullanıcı hatalarının yanı sıra, logar borularının içe çökmesinden de kaynaklanmaktadır. Logar borusunun içe çöküp çökmediği kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Ataşehir pimaş tıkanıklığı açma işleminde kameralı görüntüleme cihazı kullanıldıktan sonra, logar borusunda çökme tespit edilirse robot cihaz kullanılmaz. Çünkü logar borusu çöktüğü için logar borusunun içi toprakla dolar ve bu toprak robot cihazla temizlenemez.

Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında onarım ekiplerimiz, toprağı kazarak logar borusuna ulaşırlar. Çöken logar boruları sökülür ve yenisi ile değiştirilir.

Logar borusunun çökmesinin yanı sıra, logar kuyusunun dolması da Ataşehir pimaş tıkanıklığına sebep olur. Bu gibi durumlarda, logar kuyusunun kapağı açılıp logar kuyusunun temizlenmesi gerekir. Ekiplerimiz logar kuyusunu temizledikten sonra, logar kuyusunu suyla yıkarlar.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek