Çekmeköy Tıkanıklık Açma

Çekmeköy ve çevre ilçelere haftanın 7 günü boyunca hizmet veren Protesisat; Çekmeköy lavabo tıkanıklığı, Çekmeköy tuvalet tıkanıklığı, yer süzgeci tıkanıklığı veya duşa kabin gider tıkanıklıklarını kısa sürede çözüme kavuşturuyor.

Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri

 • Tuvalet kâğıtları, bez parçaları, oyuncaklar
 • PVC gider borusunun meyilsiz olması
 • Çok sık kullanılan kimyasal lavabo açıcılar yüzünden borunun çapının daralması
 • PVC gider borusunda meydana gelen yağlanma sonucu zamanla borunun çapını daraltması
 • Daire inşaat aşamasındayken PVC borusunun içine kaçan inşaat atıkları tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığının Nedenleri

Lavabolar evde en çok kullanılan alanların başında gelmektedir. Bu nedenle Çekmeköy ’de lavabo tıkanıklığı en sık yaşanılan sorunlardan biridir.

 • Lavabolarda tıraş olunurken gider hattına giren kıllar zamanla tıkanıklığa neden olur.
 • Mutfak lavabosuna atılan yemek atıkları tıkanıklığa sebep olur.
 • Yine mutfak lavabosuna dökülen atık yağlar tıkanıklık sebebidir.
 • Tuvalet tıkanıklığının nedenlerinde olduğu gibi, meyilsiz olan PVC borusu tıkanıklığa neden olur.

Yukardaki sorunlardan dolayı tıkanan tuvalet ve lavabolar, müdahale edilmemesi durumunda ilerde can sıkıcı sorunlara da neden olmaktadır.

Peki, Çekmeköy ’de oturuyorsanız ve tuvalet tıkanıklığı ya da lavabo tıkanıklığı meydana geldiyse ne yapmalısınız?

Firmamız, Çekmeköy Tıkanıklık Açma İşlemini Nasıl Yapıyor?

Çekmeköy tuvalet tıkanıklığı açma veya Çekmeköy lavabo tıkanıklığı açma hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız servis kaydınızı oluşturduktan sonra ekipleri hemen adresinize yönlendirmektedirler. Adresinize gelen ekiplerimiz;

 • Tamamen tıkanıklık açmak için tasarlanmış olan robot cihaz ile tıkanıklığın olduğu bölgeye müdahale edilir.
 • Müdahale işleminden sonra, PVC borusunun içini görüntülemek için tasarlanmış kameralı görüntüleme cihazı ile boru içi görüntülenir.
 • Tıkanıklığın nedeni ve yapılması gerekenler tek tek tespit edilir.
 • Tıkanıklık sonrası; yağlanma sonucu tıkanıklık meydana gelmişse pimaş yıkama işlemi önerilir.
 • Borunun meyilsiz olduğu tespit edilirse, durum hakkında bilgi verilir.

Tıkanıklık açma Çekmeköy işlemleri için kameralı görüntüleme cihazı şarttır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, tıkanıklığın sebebi tespit edilir ve bu tespit sonucunda tıkanıklığa müdahale edilir.

Tıkanıklık olayı her zaman yabancı bir cismin boruya kaçmasından kaynaklanmamaktadır. Bazı yapısal sorunlar da tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu sorunlardan en dikkat çekici olanı, gider borusunun eğiminin yetersiz olmasıdır. Gider borusundaki eğim az olursa, suyla birlikte taşınması gereken pislikler taşınmaz ve boru içinde birikerek tıkanıklığa sebep olur.

Bu durumun tespit edilmesi ancak kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür. Kameralı görüntüleme cihazı olmazsa, direk robot cihazla müdahale edilir ancak kalıcı çözüm üretilemez. Bu tür sorunlarda, gider borusunun sökülüp uygun eğimle tekrar döşenmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri bu gibi sorunların çözümünde uzmanlaşmış bireylerden oluşmaktadır. Ayrıca firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilen diğer bir önemli sorun; pimaş borusunun yağlanmasıdır. Pimaş borusunun yağlanması, tamamen kullanıcılar nedeniyle oluşan bir sorundur.

Kirli tabaklar mutfak lavabosunda yıkanırken, tabak dibindeki yemek yağı sıcak su ile çözünerek gider borusuna akar. Tabakların bulaşık makinesi ile yıkanması bu durumu değiştirmemektedir.

Gider borusuna giren yağ, borunun iç kısımlarına yapışır. Her bulaşık yıkandığında gider borusunun içine yağ akmaya devam eder ve boru içindeki yağ zamanla sert bir katman meydana getirir. Bu durum gider borusunun iç çapının daralmasına sebep olur.

Bu gibi sorunlarda gider borusunun içinin yıkanması gerekir. Firmamız pimaş yıkama makinesi ile pimaş borularının içini büyük bir titizlikle yıkamaktadır.

Çekmeköy tıkanıklık açma işlemi yaptıracağınız zaman, gelen ekipleri mutlaka kameralı görüntüleme cihazının olup olmadığını sorunuz.

Firmamız, İSO9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır. 20 servis aracı ile tesisat sektörünün lider firmasıdır. En son teknoloji ürünü cihazlarla Çekmeköy tıkanıklık açma, Çekmeköy tuvalet tıkanıklığı açma, Çekmeköy lavabo tıkanıklığı açma ve Çekmeköy pimaş açma işlemlerini evinizi veya iş yerinizin hiçbir yerini kırmadan dökmeden gerçekleştirmekteyiz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek