Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Beylikdüzü tuvalet tıkanıklığı açma çalışmaları kameralı görüntüleme cihazı ve kanal açma makineleri ile yapılırsa, evinizin hiçbir yerine zarar verilmediği gibi pimaş borusuna da zarar verilmeden yapılır. Protesisat, 2003 yılından bu yana kameralı görüntüleme cihazı ve kanal açma makinesi ile Beylikdüzü tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarını yapmaktadır.

Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Çalışmaları

Beylikdüzü tıkanıklık açma çalışmaları, çoğunlukla gider borularında meydana gelen tıkanıklıklarda yapılır. Gider borularında tıkanıklık meydana geldiğinde, boruya zarar vermeden Beylikdüzü tıkanıklık açma çalışmasının yapılması gerekir.

Tıkanıklık açma Beylikdüzü ilçesinde yapılırken, boruya zarar verilmediği gibi çalışma yapılan ortamda da kırma dökme gibi durumlar oluşmaması gerekir. Bu şartlar sağlanabilirse, profesyonel olarak Beylikdüzü tıkanıklık açma çalışması yapılmış olur.

Profesyonel olarak tıkanıklık açma çalışmasının yapılabilmesi için, özel cihazlar kullanılmalıdır. Elbette elektronik cihazlar tek başına yeterli değildir. Bu cihazlar kullanılırken tecrübede gerekir ki, profesyonel bir çalışma ortaya çıksın.

Protesisat 15 yılı aşkın bir süredir, bilgisayar destekli cihazlarla profesyonel hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti söz konusu olduğunda, en uygun fiyatlarla ve hızlı servis imkânı ile hizmet vermekteyiz.

Beylikdüzü Pimaş Tıkanıklığı Açma

Beylikdüzü pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında bilgisayar destekli cihazlar kullanılırken kameralı görüntüleme cihazının kullanımının önemi ortaya çıkar. Çünkü pimaş tıkanıklığı, birden fazla sebepten ötürü meydana gelebilmektedir.

Pimaş tıkanıklığında en dikkat çeken noktalardan biri, ana gider hattı ile rögar kuyusu arasındaki kısımda meydana gelen sorunlardır. Bu kısımda meydana gelen tıkanıklık, bodrum kattaki tuvalette ya da zemin kattaki tuvalette taşmalara sebep olur. Tuvalet taştığında tuvalet tıkanması sanılır ancak bu tür belirtiler ana gider hattı tıkanıklığının belirtileridir. İşin kötü tarafı bu tür tıkanıklık meydana geldiğinde, binanın üst katlarında gider boruları kullanıldıkça zemin kattaki taşma devam eder.

Protesisat’ın ekipleri adresinize geldiklerinde tecrübelerinin de yardımı ile tıkanıklığın nerede olduğunu kısa sürede tespit ederler. Öncelikle, taşan tuvaletin girişinden kameralı görüntüleme cihazı gönderilir. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası tıkanıklığın olduğu noktaya kadar ilerler. Bu sayede Beylikdüzü pimaş tıkanıklığının nerede olduğu tespit edilmiş olur.

Tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra neden tıkandığı da ortaya çıkar. Sonuçta tüm tıkanıklıklar aynı sebepten dolayı meydana gelmez. Ana gider hatlarında dikkat çeken iki tıkanıklık türü vardır. Bunlardan biri, pimaş borusunda çökme yaşanmasıdır diğer ise rögar kuyusunun dolmasıdır.

Pimaş borusundaki çökmelerin birkaç farklı sebebi olabilir. Bu sebepler çevresel faktörler ve malzeme kalitesidir. Her iki etken de pimaş borusunun çökmesinde etkilidir. Pimaş borusu çökünce hattın içi toprakla dolar. Toprakla dolan boru suyun geçişini engeller ve basıncında etkisi ile geri teper ve tuvaletten taşma yaşanmasına sebep olur.

Beylikdüzü pimaş açma çalışması yapılırken, kameralı görüntüleme cihazı sayesinde bu sorun tespit edilir. Firmamız, tıkanıklığın sebebine bağlı olarak farklı çalışmalar yapmaktadır. Pimaş borusunda çökme meydana gelmişse, kanal açma makinesi kullanılmaz. Toprak kazılıp çöken boru değiştirilmelidir. Böylece kesin çözüm çalışması yapılmış olunur.

Bir diğer dikkat çeken sorun ise rögar kuyusunun dolmasıdır. Rögar kuyularının bakımı olur. Rögar kuyusunun bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Ancak bazı bina yönetimleri, rögar kuyularını umursamaz ve rögar kuyularında sorunlar meydana gelir.

Logar kuyularının bakımı uzun süre yapılmayınca yeri unutulur ve kuyu kaybolur. Bu durum birçok firma için büyük sorun anlamına gelir. Ancak Protesisat logar kuyusunun yeri belli değilse detektör ile logar kuyusunun yerini tespit etmektedir.

Rögar kuyusu tespit edildikten sonra kapağı açılır ve temizlik çalışmaları yapılır. Kuyunun temizliği bittikten sonra özel cihazlarla kuyu yıkanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kuşkusuz evimizde en çok kullanılan alanlardan biri de tuvaletlerdir. Çok kullanıldığı için tıkanıklık yaşanma riskinin en fazla olduğu alanlardan biri de tuvaletlerdir.

Beylikdüzü tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında en sık karşımıza çıkan sorun, usta hatalarından dolayı pimaş borusunda yeterli eğim olmamasıdır. Ustalar, gider borusunu döşerken terazi ile ölçü alıp uygun oranda eğim vermelidir. Ancak birçok yerde terazi kullanılmadan gider boruları döşenir sonrasında da sorunlar yaşanır.

Protesisat, Beylikdüzü tuvalet tıkanıklığı açma çalışmaları yaparken bu tür bir sorunla karşılaştığında, onarım ekiplerini ilgili adrese yönlendirir. Çünkü bu tür sorunlarda kesin çözüm üretilebilmesi için sorunlu olan tesisat borularının sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Normalde robot cihaz kullanılarak da Beylikdüzü tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapılabilir. Ancak bu çözüm yöntemi geçici bir çözüm olacaktır ve kısa süre sonra tuvalet tıkanıklığı tekrar yaşanacaktır.

Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma

Beylikdüzü lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında da en sık karşılaşılan sorun lavabo borusunun yağ yüzünden tıkanmasıdır. Şimdi birçoğumuz yağın kayganlık etkisini bilir. Boru içinde yağ olursa daha akışkan bir özellik meydana geleceğini sanır. Ancak durum sandığınız gibi değildir.

Lavabo borusundaki yağ, boruya yapışır. Boru içine yağ girmeye devam ettikçe, boruya yapışan yağ bir katman oluşturur. Bu katman kalıp şekline gelir ve lavabo borusunun çapını daraltarak tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. İşin kötü tarafı bu tür tıkanıklık olaylarında kanal açma makinesi yetersiz kalmaktadır.

Protesisat, Beylikdüzü lavabo açma çalışmalarında bu tür sorunları kameralı görüntüleme cihazı ile tespit eder. Tespit aşamasından sonra müşteriye sorun hakkında bilgi veririz ve lavabo borusundaki yağın temizlenebilmesi için pimaş yıkama çalışması yapılması gerektiğini bildiririz.

Müşteri kabul ettiğinde pimaş yıkama makinesi ile pimaş yıkama çalışmasına geçilir. Pimaş yıkama işlemi sayesinde Beylikdüzü lavabo tıkanıklığı açma çalışması profesyonel olarak gerçekleştirilmiş olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek