Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti

Tavandan su akıyorsa, fayans aralarından su geliyorsa, tavanda veya duvarda nemlenme varsa su kaçağı söz konusu olabilir. Çekmeköy veya çevresinde oturuyorsanız, hiç tasalanmanıza gerek yok. Çekmeköy su kaçağı tespiti ekibimiz haftanın 7 günü Çekmeköy ve çevresinde sizlere hizmet vermektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan ekibimiz, bu işte sizi hiçbir sıkıntıya sokmadan, tadilat derdiyle uğraştırmadan Çekmeköy su kaçağı bulma konusunda profesyonel kişilerden oluşmaktadır.

Su kaçağının başlıca nedenleri

  • Tesisat döşenirken kullanılan kalitesiz malzeme, zamanla yıpranmaya başlar. Ufak çatlaklar meydana gelir ve bu çatlaklardan su sızıntısı olur.
  • Tesisatı döşeyen usta, su borularını ek yaparken bazen yeterli tecrübeye sahip olmaması bazen de dikkat dağınıklığından dolayı kaynağı iyi yapmaz. Bu iyi yapılmayan kaynak nedeniyle, özellikle su basıncının yükseldiği durumlarda su kaçağı oluşur.
  • Tıkanıklık açmak için kullanılan kimyasal lavabo açıcılar da su kaçağına sebep olabilir. Kimyasal lavabo açıcılar, güçlü tahrip edici etkisi ile pimaş borularının ek yerlerinde bulunan contalara zarar verir ve zamanla bu ek yerlerinden su sızıntısı meydana gelir.
  • Mekân sahiplerinden kaynaklanan su kaçakları da söz konusu olabilir. Duvara çakılan bir çivi tesisat borusuna denk gelirse ilerde su kaçağına sebep olabilir.

Çekmeköy Su Kaçağı Tespitini Kırmadan Nasıl Yapıyoruz?

Çekmeköy ‘de bulunan ekibimizde su kaçak tespit cihazları olarak; akustik dinleme cihazı, kameralı su kaçak tespit cihazı, termal kamera ve nemölçer cihazları bulunmaktadır.

  • Akustik dinleme cihazı ile dinleme yöntemiyle su kaçağı bulmada en çok kullandığımız cihazlardan biridir.
  • Gerektiği durumlarda kameralı görüntüleme cihazı ile boru içine bakarak su kaçak tespiti yapıyoruz.
  • Termal kameralar ile ısıtma sisteminin veya sıcak su hattındaki su kaçağını termal görüntü sayesinde görerek tespit yapıyoruz.
  • Gerek görülürse ortamdaki nemi ölçerek nem yoğunluğunun olduğu bölgeye odaklanarak su kaçak tespit çalışmalarını yapıyoruz.

Su Kaçak Tespiti Çekmeköy

Protesisat 15 yılı aşkın tecrübesi ile Çekmeköy ’de su kaçak tespiti yapmaktadır. Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek için kullandığımız akustik dinleme cihazı sayesinde, evinizde veya iş yerinizde hiçbir yeri kırmadan su kaçağını en kısa sürede tespit etmekteyiz.

Akustik dinleme cihazının amacı, su kaçağını dinleyerek tespit etmektir. Bazen borulardaki suyun basıncı düşük olur ve akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesi duyulmayabilir. Bu gibi durumlarda, ekiplerimiz borulardaki suyun basıncını arttırarak su kaçağının duyulmasını sağlamaktadırlar. Böylece kısa sürede Çekmeköy su kaçağı tespiti yapılmış olur.

Su kaçağı her zaman temiz su tesisatında meydana gelmez. Gider borularında da su kaçağı olabilmektedir. Gider borularında su kaçağını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanılması şarttır. Gider borularındaki su kaçağının sebebi; pimaş borularının ek yerlerinde contalardan kaynaklanabileceği gibi pimaş borusunun çatlamasından, kırılmasından veya delinmesinden de kaynaklanabilmektedir.

Ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazının kamerasını gider borusunun girişinden boru içine gönderirler. Kameralı görüntüleme cihazının monitörüne yansıyan görüntüler ekiplerimiz tarafından incelenerek su kaçağının olduğu yer tespit edilir. İsteğe göre kameralı görüntüleme cihazının görüntüleri video veya resim formatında müşterilerimize sunulabilmektedir.

Kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçaklarının tespiti için ise termal kamera kullanılmaktadır. Termal kamera sayesinde, sıcak olan kalorifer boruları rahatlıkla görülebilmektedir. Borulardaki çatlaklar tespit edilerek onarım çalışmaları yapılmaktadır. Çoğu zaman çatlak onarıcı ilaç kullanılarak, kalorifer borularındaki çatlaklar onarılmaktadır.

Su Kaçak Tespiti Yapan Firma Çekmeköy

Çekmeköy su kaçak tespiti yapan firmalardan biri olan Protesisat, 20 servis aracı ile Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip su kaçak tespiti yapan firmasıdır.

Firmamız kullandığı cihazlar ile evinize veya iş yerinize hiçbir zarar vermemektedir. Profesyonel ekiplerimiz tarafından en kısa sürede sorunlarınız giderilmektedir. Çekmeköy su kaçağı tespiti için firmamıza arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Servis kaydı oluşturduğunuzda bir saat içinde ekiplerimiz adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek