Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

Beyoğlu su kaçağı tespiti farklı cihazlarla yapılan bir çalışmadır. Farklı cihazlar kullanılmasının sebebi, çalışma yapılan ortama zarar vermemektedir. Protesisat, tesisat sistemine göre farklı cihazlar kullanarak Beyoğlu su kaçağı tespiti yaparken hiçbir yere zarar vermemektedir.

Su Kaçağı Neden Kaynaklanır?

Su kaçağı, evinizdeki her tesisat sisteminde meydana gelebilecek bir sorundur. Temiz su tesisatında meydana gelen kaçaklar en belirgin olan su kaçaklarıdır. Belirtileri kısa sürede ortaya çıkar ve can sıkıcıdır.

Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarının sebeplerini sıralarsak, usta hataları ve kalitesiz malzeme denilebilir. Su boruları döşenirken, kaynak işlemi yapılır. Kaynak işleminde çok hata yapılır ve bu hatalarının bedelini kullanıcı ödemek zorunda kalır.

Kaynak yapılırken, boru gereğinden fazla ısıtılırsa yanar ve kaynak sağlıklı gerçekleşmez. Kaynak yapılırken boru az ısıtılırsa yine borular birbirini sağlıklı tutmaz ve su kaçağı meydana gelebilir. Kaynak sırasında yapılan bir diğer hata ise, kaynağın yamuk yapılmasıdır. Kaynak yamuk yapılırsa, özellikle gece suyun basıncının yükseldiği saatlerde su kaçağı riski meydana gelir.

Bunların dışında kalitesiz olan borularda çatlama meydana gelebilmektedir. Çatlama meydana geldiğin, suyun basıncına bağlı olarak su kaçağı meydana gelir.

Pis su borularında da su kaçağı meydana gelir. Bu durum da usta hatalarından meydana gelmektedir. Bina inşaat halindeyken döşenen borular yere düşebilmektedir. Fark edilmeyen çatlaklar meydana gelir. Boru döşendikten sonra bu çatlaklardan su kaçağı meydana gelir. Diğer bir neden ise; pimaş borularının ek yerlerinde olan contaların sıyrılmasıdır. Ustalar, boruları birbirine geçirirken boruları zorlar ve contalar sıyrılabilir. Bu durumda da su kaçağı meydana gelir.

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Beyoğlu su kaçağı tespiti yapılırken tesisat sistemine bağlı olarak farklı cihaz kullanılır. Protesisat uzun yıllardır Beyoğlu ilçesinde su kaçak tespit çalışması yapmaktadır. Özel cihazlarla kaliteli hizmet sunmaya çalışan Protesisat, Beyoğlu ilçesinde en çok tercih edilen firmalardan biridir.

Temiz su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde akustik dinleme cihazı ile Beyoğlu su kaçak tespiti yapılır. Akustik dinleme cihazı, su kaçağının sesini dileyerek tespit etmek için kullanılan bir cihazdır. Su kaçağının sesinin duyulabilmesi için boru içindeki suyun basıncının olması gerekir. Temiz su tesisatında da suyun basıncı olduğu için, su kaçağı meydana geldiğinde akustik dinleme cihazı ile kısa sürede ve duvarı kırmadan tespit etmek mümkün hale gelmektedir.

Eksi zamanlarda, Beyoğlu su kaçağı tespiti yapılırken birçok duvar kırılırdı. Bu durum günlerce devam edebilmekteydi. Yapılan o kadar çalışmaya rağmen su kaçağı bazen bulunmazdır. Su kaçağı tespit edildikten sonra onarım çalışmaları başlardı ve bu durum da günlerce sürmekteydi. Tüm bunların dışında maliyette bir hayli artmaktaydı.

Ancak Protesisat kullandığı teknoloji sayesinde kısa sürede su kaçağını tespit eder. Tespit çalışması sırasında evinizin hiçbir yerine zarar verilmez. Ayrıca çok daha uygun fiyatlarla bu çalışmalar yapılmaktadır.

Beyoğlu su kaçak tespitinde kullanılan akustik dinleme cihazının prop aparatı su kaçağının olduğu duvara tutulur. Prop algıladığı sesleri kulaklığa aktarır. Su kaçağının olduğu noktaya gelindiğinde ses şiddeti en üst seviyeye çıkar. Bu sayede su kaçağı noktasal olarak tespit edilir.

Pis su tesisatında su kaçağı olursa akustik dinleme cihazı kullanılmaz. Çünkü akustik dinleme cihazının işe yaraması için borudaki suyun belli bir basıncı olmalıdır. Ancak pimaş borularındaki su kaçaklarında basınç olmaz. Bu durumda firmamız kameralı görüntüleme cihazı kullanır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile Beyoğlu su kaçak tespiti yapılırken yine evinizde hiçbir yer kırılmaz. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içine sürülür. Görüntüler monitörden izlenir. Elde edilen görüntüler aracılığıyla, su kaçağı noktasal olarak tespit edilir.

Beyoğlu su kaçak tespiti çalışması yapılırken, pimaş borusunda başka sorunlarda tespit edilir. Pimaş borularındaki yağlanma veya eğim sorunu gibi sorunlarda tespit edilebilmektedir. Pimaş borusunda yağlanma meydana geldiğinde sık sık tıkanıklık yaşanır. Pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusunun yağdan arındırılması gerekir.

Pimaş borusundaki su kaçağı tespit edildikten sonra, sorunun çözülmesi gerekir. Atık su borularında meydana gelen su kaçaklarının onarımı için pimaş borusunun değiştirilmesi gerekir. Temiz su boruları yama yapılabilir ancak pimaş borularına yama yapmak mümkün değildir. Bu neden borunun değiştirilmesi şarttır. Durum hakkında müşteri bilgilendirilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak onarım çalışması yapılır.

Beyoğlu su kaçağı tespiti kalorifer borularında da yapılır. Kalorifer boruları sıcak olduğu için termal kamera ile tespit çalışması yapılır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek