Tuvalet Tıkandı

Tuvaletler çok sık sorun çıkaran yapılar değildir. Ancak tuvalet tıkanırsa bu gerçekten büyük bir sorun demektir. Yani tuvalet tıkanıklığı açılamazsa o zaman profesyonel yardım almanın zamanı gelmiş demektir. Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusuna gelmeden önce tuvalet tıkanıklıklarının nedenlerine bir göz atalım.

Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığının en temel sebebi tuvalet gideri içine ya da klozet içine katı cisimlerin atılmasıdır. Bunların başında temizlik malzemeleri, çocuk bezleri, kağıt havlular, ıslak mendiller, kadın pedleri, kulak çubukları ve çeşitli materyaller gelir. Bu cisimler tuvalet gideri içinde birikerek tıkanır ve atıkların kanalizasyona yollanmasını engeller. Başka bir neden de inşaat yapılırken, tuvalet borusu içine inşaat atıklarının kaçmasıdır.

Bu inşaat atıkları da zamanla etrafına çeşitli maddeleri toplayarak borunun tıkanmasına neden olur. Son olarak tuvalete hiçbir madde atılmasa dahi tuvalet tıkanabilir. Bunun nedeni ise yıllar boyunca insan atıkları tuvalet gider borusu içinde katmanlar oluşturur. Bu katmanlar her geçen yıl kalınlaşır bir süre sonra giderin tamamen tıkanmasına nende olur. Artık bu noktadan sonra tuvalet açıcılar, tuvalet ilaçları işe yaramaz. Çünkü bu katmanlar kireç taşı gibi taşlaşmıştır parçalanması gerekir. Bu noktada tuvalet açma makineleri ile giderlerinizi açabiliyoruz.

Tuvalet tıkandı

Tuvalet tıkandı

Tıkanıklık nedenleri

Tıkanıklık nedenleri

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkandı nasıl açabilirim? Sorusu herkesin merak ettiği soru! Ancak tuvaletiniz tıkandığında siz hiç uğraşmıyorsunuz. Biz gelişmiş aletlerimizle tuvalet tıkanıklığını açıyoruz. Bunun için önce tuvalet gideri içindeki tıkanıklığın nedenini belirliyoruz. Tıkanıklık katı cisimlerden mi ya da pelte halinde mi kameralı cihazlar ile ona bakıyoruz. Tıkanıklık nedeni katı cisimler ise kırıcı ve parçalayıcı başlıklar, pelte ve yumuşak nedenlerse sarıcı dolayıcı başlıklar takarak tuvalet gideri içine makineyi yolluyoruz. Hiçbir yere zarar vermeden tuvalet gideriniz çok kısa sürede açılıyor.

Tıkanmış Tuvaleti Açtırmazsak Ne Olur?

Eğer tıkanmış giderleri açtırmazsanız evinizin içinde kokudan duramazsınız bu koku sadece sizi değil, komşularınızı da etkiler. Ayrıca tuvalet ve banyo içine hatta evinizin içine pis sular taşabilir. Bu suların içinde milyarlarca bakteri ve mikrop olduğundan emin olabilirsiniz. Başka bir sorunda alt kattaki komşunuza istenmeyen sıvıların sızmasıdır. Bu tür sorunlar komşuluk ilişkilerini çok zedeleyici etkiler yapar bu yüzden tuvalet tıkanıklıkları ciddiye alınmalıdır.

Tıkanmış tuvalet açılmazsa ne olur

Tıkanmış tuvalet açılmazsa ne olur

Tuvale tıkandı yardım

Tuvale tıkandı yardım

Tuvalet Tıkandı Yardım!

Tuvalet tıkanması sorunu ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken bize alo demektir. Çok kısa sürede bulunduğunuz yere intikal edip tıkalı tuvalet giderlerini açabiliriz. Üstelik tıkanmış tuvaleti açmak için hiçbir yeri de kırıp dökmüyoruz. Tamamen teknolojik, son derece gelişmiş tuvalet açma makineleri ile tuvalet giderini boşaltıyoruz wc tıkandı ise panik yapmayın siz herhangi bir müdahalede bulunmayın bize ulaşın ve arkanıza yaslanın. Biz tüm sıkıntılarınızı halledeceğiz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek