Tuzla Su Kaçağı Tespiti

Tuzla su kaçağı tespiti yapılırken, sandığınız gibi evinizde tadilat ortamı meydana gelmemektedir. Protesisat akustik dinleme cihazı, kameralı görüntüleme cihazı ve termal kamera ile kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Tuzla’da Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Tuzla’da su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, 2003 yılından beri Tuzla ilçesinde hizmet vermektedir. Firmamız Tuzla su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında lider konumda olan bir firmadır.

Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazları ülkemize ilk getiren firmalardan biri olan Protesisat, geniş servis ağı ve 15 yıllık tecrübesi ile sizlere hizmet vermektedir. Tuzla’da su kaçak tespiti yapan firmalardan farkımız, Tuzla su kaçak tespiti yapıldıktan ikinci bir kontrol yapmamız ve uygun fiyatlarla hizmet vermemiz.

Tuzla su kaçağı bulan firmaların birçoğunda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Günümüzde sadece birkaç firmada olan kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihazdır. Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borularında oluşan su kaçakları tespit edilir. Ancak bu cihaza sahip olmayan firmalar, gider borularında su kaçağı olduğunda tespit edemezler.

Tuzla’da su kaçağı tespiti yapan firma arıyorsanız, firmayı iyi araştırmanız gerekir. Bu sayede evinizde veya iş yerinizde yapılacak olan çalışmalarda hiçbir yere zarar verilmez ve uygun fiyatlarla su kaçağı tespiti yapılır.

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı tespiti için izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Ancak su kaçağını noktasal olarak tespit edemezsiniz. Sadece su kaçağının sizin dairenizde olup olmadığını ve hangi tesisatta meydana geldiğini bulabilirsiniz.

Su kaçağı belirtileri evin duvarında veya tavanında meydana gelir. Ancak üst kat komşunuzda su kaçağı meydana gelip sizin dairenizde belirtileri ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda, ev sahipleri sorunu kendi dairesinde sanabilmektedir.

Ayrıca üst kat komşunuzda su kaçağı olmayıp ancak sizin dairenizin tavanından su akabilir. Bu sorun genellikle banyo ve tuvalette meydana gelir. Bu sorunun kaynağı, üst katta bulunan fayanslardan kaynaklanmaktadır. Fayanslar suya dayanıklı malzemelerdir ancak fayansların birleştiği noktada derz dolgu bulunur. Bu derz dolgu zamanla özelliğini kaybedebilir. Temizlikte kullanılan kimyasallarında etkisi vardır. Örneğin tuz ruhu çok güçlü bir temizlik malzemesidir ve çok sık kullanıldığında fayans aralarındaki derz dolguyu tahrip eder.

Bu durumda, fayanslara su döküldüğünde fayans aralarından betona sızar. Beton belli bir doygunluğa ulaştıktan sonra betondaki su alt kata sızmaya başlar. Bu sorunu üst kat komşusunun fark etmesi mümkün değildir.

Evde su kaçağı belirtilerini takip ederek su kaçağının olduğu tesisat sistemini bulabilirsiniz. Bu sayede, o tesisat sistemini geçici olarak kullanmayıp daha az zarar vermesini sağlayabilirsiniz.

  • Evinizdeki ana su vanasını kapatıp su kaçağı belirtisini kontrol ediniz.
  • Ana vanayı kapattıktan sonra su kaçağı belirtisinde azalma meydana geliyorsa, su kaçağı sizin dairenizde ve temiz su tesisatında olduğu kesinlik kazanır.
  • Su kaçağının olduğu kısımda çok ufak bir delinme varsa, siz ana vanayı kapattıktan sonra belirtilerdeki azalma kısa sürede fark edilmez. Bu durumda, sayaç üstündeki endeksi bir yere not edin.
  • Evinizde 4-5 saat gibi bir süre su tüketimi yapmayın.
  • Sayacı tekrar kontrol edip endeksleri kıyaslayın. Arada fark oluşmuşsa ana vanayı kapatarak profesyonel bir firmadan yardım isteyin
  • Pis su borularındaki su kaçağı belirtilerinde duvarda sararmalar oluşur. Bazen kötü koku da gelebilir.
  • Bu durumda, evinizdeki tuvalet ve lavaboları bir süre kullanmayıp su kaçağı belirtilerini kontrol edin. Belirtilerde farklılık oluşmuşsa, tuvalet ve lavaboyu kullanmadan Tuzla su kaçak tespiti yapan firma ile iletişime geçin.

Evde su kaçağı tespiti için profesyonel bir firmadan yardım talep etmelisiniz. Profesyonel firmalar, kullandıkları cihazlarla ve tecrübeleri ile su kaçağını en kısa sürede bulmaktadırlar. Firmamız, her türlü Tuzla su kaçağı tespitini yapmaktadır.

Tuzla Su Kaçağı Tespiti

Tuzla su kaçağı tespiti yapan Protesisat, her tesisat sistemi için ayrı bir cihaz kullanmaktadır. Her tesisat sistemi için ayrı bir cihaz kullanmak sayesinde, su kaçakları kısa sürede tespit edilebilmektedir.

Temiz su tesisatı yani içme suyu tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde, su kaçağının olduğu noktada su sesi oluşur. Bunu bazen duyarız bazen duyamayız. Suyun basıncına bağlı olarak suyun sesini duyabiliriz. Protesisat, akustik dinleme cihazı ile su kaçağının yaptığı sesi dinleyerek yerini tespit eder. Bu sayede Tuzla su kaçağı tespiti en kısa sürede yapılmış olur. Ayrıca suyun sesini dinleyerek tespit çalışması yapıldığı için, duvarın kırılmasına da gerek kalmaz.

Aynı durum maalesef pimaş boruları için geçerli değildir. Yani pimaş borularında su kaçağı ses yapmaz ve akustik dinleme cihazı ile tespit edilmez. Bu durumda kameralı görüntüleme cihazı devreye girer. Kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içini ayrıntılı olarak inceleriz. Bu inceleme sonucunda Tuzla su kaçağı tespiti yapılmakla kalmaz, pimaş borusu içinde başka sorunlar varsa onlarda tespit edilir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek