Ümraniye Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ümraniye pimaş tıkanıklığı açma, bilgisayar destekli cihazlarla açıldığı için pimaş borusuna zarar verilmeden pimaş tıkanıklığı açılır. Firmamız, 2003 yılından beri meydana gelen Ümraniye pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarını kesin yöntemlerle açmaktadır. Ümraniye pimaş tıkanıklığı açma çalışması için, Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Ümraniye Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ümraniye tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için kameralı görüntüleme cihazı kullanımı son derece önemlidir. Kullandığımız kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, pimaş borusunun neden tıkandığını ve tıkanıklığa sebep olan cismin ne kadar derinde olduğu tespit edilir.

Ümraniye tuvalet tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında, kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan tespitlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri, tuvalet borusunda eğim sorunu olmasıdır. Pimaş borusunu döşeyen ustalar, hassas terazi kullanmadan göz kararı ile boruyu döşediklerinde pimaş borusunda eğim sorunu oluşabilmektedir. Pimaş borusuna eğim verilmesinin sebebi, suyun akış yönünü belirlemek içindir. Eğim her zaman ana gider borusuna doğru verilir ve boru içindeki su ana gider borusuna doğru akarken aynı zamanda atıkları da taşır. Oysa bazı tuvalet tıkanıklığı olaylarında, pimaş borusunda yeterli eğim olmadığı tespit edilir veya ters eğim verilen durumlara da denk gelinmiştir.

Ümraniye tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında, kameralı görüntüleme cihazı sayesinde pimaş borusunun eğim sorunu tespit edilir. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılmadan yapılacak müdahaleler geçici çözüm sağlayacaktır.

Onarım ekiplerimiz, tuvalet borusundaki eğim sorununu onarım çalışması yaparak düzeltirler. Bu sayede, tuvalet tıkanıklığının sık sık meydana gelmesi engellenmiş olur.

Ümraniye Lavabo Tıkanıklığı Açma

Ümraniye lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında kullanılan kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, lavabonun neden tıkandığı rahatlıkla tespit edilebilir.

Ümraniye lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı gibi yabancı bir cisimden kaynaklanabileceği gibi tuvalet tıkanıklığına göre çok farklı sebeplerden dolayı da tıkanabilmektedir.

Ümraniye lavabo açma çalışmalarında, görüntüleme cihazı kullanıldığında lavabo borusunda yağ olduğu çok sık karşımıza çıkmaktadır. Lavabo borusunun yağlanması, lavaboya dökülen yağdan ya da bulaşık yıkamaktan kaynaklanmaktadır. Lavabo borusundaki yağ, lavabo borusunun iç çeperine yapışır ve sert bir tabaka oluşturur. Bu tabaka zamanla kalınlaşır ve lavabo borusunun çapını daraltır.

Ümraniye lavabo açma çalışmalarında, lavabo borusunda yağlanma tespit edilirse kanal açma makinesinin kullanılmasına gerek kalmaz. Çünkü kanal açma makinesi, lavabo borusundaki yağa etki edemez.

Protesisat, lavabo borusunu yağdan temizlemek için pimaş yıkama makinesi kullanmaktadır. Pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusu yıkanır ve yağdan temizlenir.

Ümraniye Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ümraniye pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları, kullanılan cihazlar ve yapılan işçiliğe kıyasla çok ucuz fiyatlara yapılmaktadır. Kullanılan, kameralı görüntüleme cihazı ve kanal açma makineleri sayesinde hem pimaş borusuna zarar verilmez hem de tıkanıklığın sebebi kesin olarak belirlenir.

Pimaş tıkanıklığı denildiğinde, atık su borularında meydana gelen bütün tıkanıklıklar için geçerli bir kavramdır. Atık su borusunda tıkanıklık meydana geldiğinde, olumsuz etkileri hemen ortaya çıkar. Ümraniye pimaş açma çalışması en kısa zamanda yapılmazsa, tıkanıklığın zararları sadece evi etkilemekle kalmaz insan sağlığı üzerinde de etkiler meydana getirir.

Pimaş tıkanıklığında en uğraştırıcı olanı ve etkisinin en fazla olduğu tıkanıklık türü, ana gider hattı tıkanıklığıdır. Ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklar, binadaki bütün daireleri etkileyen bir durumdur.

Ana gider hattı, havalandırma boşluğundan bodrum kata kadar iner. Ana gider hattının bir ucu çatıya çıkar, diğer ucu ise binanın temelinden geçerek lağım kuyusuna ulaşır.

Ana gider hattında, tıkanıklığın meydana geldiği noktaya bağlı olarak etkilenen daire sayısı değişmektedir. Beş katlı bir binada, dördüncü katın hizasında tıkanıklık meydana gelirse beşinci kat ve dördüncü kat olumsuzluk yaşar. Alt kattakiler tıkanıklıkla ilgili bir şikâyet yaşamazlar.

Pimaş borusunda, bina temelinden itibaren lağım kuyusuna kadar olan bölümde tıkanıklık meydana gelirse, bütün bina tıkanıklıktan etkilenir. Özellikle bodrum katın tuvaletinde su taşmaları yaşanabilir. Bodrum katı bulunmayan binalarda ise zemin katın tuvaletinde taşma meydana gelir.

Pimaş borularında, borunun çökme sorunu dikkat çeken durumlardan biridir. Pimaş borusunun toprak altındaki kısmında çökme sorunu ile karşılaşılabilir. Borunun çöküp çökmediğini kameralı görüntüleme cihazı ile tespit etmekteyiz.

Ümraniye pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında, kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol yapılırken, ana gider borusunun normal yollardan tıkandığı tespit edilirse robot cihaz kullanılır. Robot cihaz ile tıkanıklığa sebep olan cisim temizlenir ve tıkanıklık açılır.

Ancak ana gider borusunda çökme sorunu varsa, toprak kazılarak borunun değiştirilmesi gerekir. Bunun için de onarım ekiplerimiz adrese yönlendirilir. Onarım ekiplerimiz, en kısa sürede onarım çalışmalarını tamamlayarak kullanıma hazır şekilde sizlere teslim ederler.

Ayrıca Protesisat tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek