Eyüp Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Protesisat tarafından robot cihazlarla yapılan Eyüp tıkanıklık açma hizmetinde evinizde hiçbir yere zarar verilmez. Özel cihazlar sayesinde Eyüp pimaş tıkanıklığı açma çalışması sırasında kırma ve dökmeye gerek kalmadan kısa sürede sorun çözülmektedir. Eyüp’te tıkanıklık açma firması arıyorsanız Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Eyüp Lavabo Tıkanıklığı Açma

Eyüp lavabo tıkanıklığı meydana geldiğinde birçok ev sakini kendi imkânları ile tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Evde yapılan Eyüp lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarından sadece çok azı çözümle sonuçlanmaktadır.

Yapılan onca çalışmaya rağmen birçok lavabo tıkanıklığının açılmamasının sebebi, tıkanıklığın türüne bağlı olmasından kaynaklanmaktadır. Evde uyguladığınız yöntemlerin işe yaraması için lavabo tıkanıklığında iki olayın gerçekleşmiş olması gerekir.

İlk durum; Eyüp lavabo tıkanıklığı, yabancı bir cisimden dolayı meydana gelmelidir. Lavaboya kaçan yabancı cisim lavabo borusunun önünü kapatarak tıkanıklığa sebep olur. Lavabo tıkanıklığında olması gereken ikinci durum ise; tıkanıklığa sebep olan cismin lavabo girişine yakın mesafede olması gerekir. Çünkü ev sakinlerinin uyguladığı yöntemler, lavabo tıkanıklığının yakın mesafede olmasında etkilidir.

Ev sakinlerinin lavabo tıkanıklığı açma Eyüp ilçesinde uyguladığı yöntemler nelerdir, bunları ele alalım. Ayrıca bu yöntemlerin avantaj ve dezavantajlarına bakalım.

İlk akla gelen yöntem pompa ile lavabo tıkanıklığı açma yöntemidir. Bu yöntem ile lavabo deliği hava almayacak şekilde pompayla kapatılır ve pompalama işlemi yapılarak tıkanıklığa sebep olan cismin, lavabo deliğinden çıkması sağlanır. Bu yöntem en zararsız yöntemlerden biridir ancak çoğu zaman işe yaramaz. Çünkü tıkanıklığa sebep olan cisim sıkışmışsa pompalama işlemi ile sıkıştığı yerden çıkmaz.

Tel veya elbise askısı ile Eyüp lavabo açma işlemi, pompadan daha etkili bir yöntemdir. Telin ucu kanca yapılır ve borudan içeri sürülür. Tıkanıklığa sebep olan cismin kancaya takılması sağlanır ardından çekip çıkarılır. Ancak bu yöntemin de bir dezavantajı bulunur ki, tel lavabo borusundan içeri gönderilirken tıkanıklığa sebep olan cismi daha derine iteklemesi söz konusudur. Bu durum çok sık yaşanan bir durumdur.

Ev sakinlerinin Eyüp lavabo tıkanıklığı açma işleminde kullandığı bir diğer yöntem lavabo açıcı ile lavabo tıkanıklığını açma çalışmalarıdır. Uygulayacağınız bu yöntem en zararlı yöntemlerden biridir. İnsan sağlığına verdiği zararların dışında pimaş borusuna da ciddi zararlar verir. Lavabo açıcılar su ile tepkimeye girerek yüksek ısı açığa çıkarır. Bu ısı sayesinde tıkanıklığa sebep olan cisimler parçalanır ya da erir. Yine bu ısıdan dolayı pimaş borusu da zarar görür. Pimaş boruları plastikten yapılmıştır ve lavabo açıcının meydana getirdiği ısıdan etkilenir ve büzüşür. Lavabo açıcı çok sık kullanılırsa pimaş borusunun eriyerek delinmesine sebep olur.

Eyüp lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinin çoğu zaman işe yaramamasının iki sebebi bulunur. Bunlardan biri, tıkanıklığa sebep olan cismin borunun derinliklerinde olması, diğer ise tıkanıklık yabancı bir cisimden değil de farklı nedenlerden dolayı gerçekleşmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Protesisat, lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında robot cihaz teknolojisi kullanmaktadır. Bu cihaz sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisim, borunun ne kadar derininde olursa olsun açılabilmektedir. Ayrıca Eyüp lavabo açma çalışması sırasında hiçbir yere zarar verilmez.

Eyüp Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Eyüp tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında da robot cihaz teknolojisi kullanılır. Ancak kanal açma makinesi kullanılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile ön çalışma yapılmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile ön çalışma yapılmasının sebebi, tıkanıklığın sebebini tespit etmek ve tıkanıklık yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa cismin türünü tespit etmektir.

Tıkanıklığa sebep olan cismin türünü tespit etmenin neden önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Cismin türüne göre robot cihazın ucuna, uygun aparat takılır. Tıkanıklığa sebep olan cisim organik bir cisimse, robot cihazın ucuna parçalama işlevi gören aparat takılır. Ancak Eyüp tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim bez benzeri parçalanmayan bir cisimse, robot cihazın ucuna çekip çıkarma işlevi gören aparat takılır.

Eyüp tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti verilirken, tıkanıklığın sebebi borunun yapısal sorunuysa robot cihaz kullanılmaz. Yapısal sorun dediğimiz durum, usta hatasıdır. Pimaş borusunu döşeyen ustalar, borunun içinden akacak olan suyun rahatlıkla akması için boruya belli bir oranda eğim vermesi gerekir. Bu eğim sayesinde, boru içindeki su akarken beraberinde atıkları da taşır.

Ancak bazı ustalar boruya yeterli eğimi vermezler ve boru içinde akması gereken su akmaz ve birikintiye sebep olur. Bu tür sorunlar ancak kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Tespit edilen bu sorunun hızlıca giderilmesi gerekir. Aksi takdirde sık sık Eyüp tuvalet tıkanıklığı yaşanmaya devam eder.

Protesisat’ın onarım ekipleri bulunur. Onarım ekiplerimiz, onarım işlerinde uzmanlaşmış kişilerdir. Her türlü onarım çalışmasını en hassas şekilde gerçekleştirirler. Onarım çalışmasını bitirdikten sonra, banyo veya tuvaleti eskisi gibi kullanıma hazır hale getirip sizlere teslim ederler. Ayrıca Protesisat tarafından yapılan onarımlar bir yıl süreyle garanti altına alınmaktadır.

Eyüp pimaş tıkanıklığı açma çalışması için Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadırlar. Protesisat 2003 yılından beri Eyüp tıkanıklık açma firmalarından biri olarak hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek