Tıkalı Gider Açma

Tıkalı Gider Açma

Gider evlerimizde pis suların kanalizasyona yollandığı borulara verilen isimdir. Sadece evlerde değil insanların yaşadığı her yerde atık su boruları yani gider boruları kullanılmaktadır. Gider boruları Pimaş olarak da adlandırılır. Bu borular plastikten imal edilir. Uzun süre dayanırlar. Ancak zamanla çeşitli nedenlerden dolayı tıkanırlar. Tıkalı boru açma kimyasalları ile tıkalı borular açılmalıdır. Bunun için de profesyonel bir tesisat firmasından yardım almanız gerekir.

Gider neden tıkanır?

Giderler, ev ya da binaların yapımı esnasında inşaat artıklarının gider boruları içine kaçmasından dolayı ya da çeşitli cisimlerin (ped, çocuk bezi, diş ipi, sabun kağıtları vb) gider içine atılmasından dolayı tıkanabilir. Gider tıkanıklıklarının başka bir nedeni de insan kullanımına bağlı tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklık türünde katı atıklar bulunmaz bu tür tıkanıklıklarda, insan atıkları zamanla gider borusu içinde katmanlar oluşturur. Bu katmanlar zamanla üst üste binerler. Bir süre sonra gider tamamen tıkanır ve artık bireysel çabalarla açılmaz hale gelir. Gider tıkandığından sağlık sorunları riski ortaya çıkacaktır. Bu nedenle giderlerinizi düzenli aralıklarla açtırmanız önemlidir.

Tıkalı gider açma

Tıkalı gider açma

Gider neden tıkanır

Gider neden tıkanır

Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

Tıkalı giderleri açma işlemine Pimaş açma da denmektedir. Tıkalı gideri çoğu zaman evde kendiniz çeşitli tıkalı gider açma kimyasalı ile açabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu kimyasallar da işe yaramayabilir. Hatta çoğu müşterimiz turbo snake tıkalı gider açma aparatı ile tıkalı giderlerini açmaya çalıştıklarını belirtirler. Ancak bu aparatlar da bireysel olarak yetersiz kalırlar. Bu yüzden tıkalı boru açmak için profesyonellerden destek almanız gerekir. Önceden lavabo, banyo, mutfak ve tuvalet giderleri kırılarak açılıyordu.

Hem kırılan yerlerden dolayı mutfak ya da banyo kullanılamıyordu hem de bir sürü masraf çıkıyordu. Ancak şimdi alanında uzman ekiplerimiz 1 saat içinde tıkalı borularınızı açıyor ve yaşam kalitenizi yükseltiyor. Eski tıkalı boru açma yöntemlerini kullanmak yerine çok daha ucuz ve sağlıklı yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kullandığımız makinelerle çok kısa sürede sorunları çözebiliriz. Tıkalı boru açma makinesı kullanarak yaptığımız çalışmalar sonucunda tıkalı borularınızı çok uzun süre tıkanmayacak şekilde açabiliriz. Tıkalı boru açma makinası fiyatları bireysel kullanıcıların alması için uygun değildir.

Tıkalı Gider Açılmazsa Ne Olur?

Eğer gider açılmazsa ev içinde müthiş bir koku ortaya çıkar. Çünkü hem kendi atıklarınız hem de komşuların atıkları sizin evinizin içinde toplanmaya başlar. Bu kokunun yanı sıra ev içine zararlı mikroplar hücum eder. Kısa süre içinde eviniz kullanılamaz hale gelir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için giderlerinizi belli periyodlar ile temizletmeniz gerekmektedir. Eğer gider temizliği yapılmayan bir evi kiralamış ya da satın almışsanız ilk işiniz gider temizliği yaptırmak olmalıdır.

Tıkalı gider nasıl açılır

Tıkalı gider nasıl açılır

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek