Pimaş Açma

Pimaş, plastik su borularına verilen bir isimdir. Pimaş plastik markasının plastik su borusuna bu adı vermesinden sonra sektördeki tüm plastik su boruları pimaş olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Pimaş borular evlerimizde klozetlerde, tuvaletlerde, banyo ve lavabo giderlerinde kullanılmaktadır.

Pimaş borular çeşitli nedenlerden dolayı tıkanmaktadır. Klozete çeşitli maddelerin atılması, inşaat esnasında boru içinde kalan kum ve harç artıkları, pimaşın tıkanmasına neden olmaktadır. Tuvalet kâğıtları, banyo sarf malzemelerinin ambalajları ve pek çok materyal pimaşları tıkamaktadır. Pimaş tıkanıklığı meydana geldiğinde klozetiniz tıkanır. Tıkanıklık lavaboda ya da banyo giderinde de meydana gelebilir. Tıkanıklık bir süre sonra suların kanalizasyona gönderilememesine yol açar.

Pimaş Tıkanıklığı Açılmazsa Ne Olur?

Pimaş tıkanıklığı söz konusu olduğunda genelde bireysel olarak klozet tıkanıklığını ya da lavabo tıkanıklığını açmaya çalışırız. Kullandığımız kimyasallar ile tıkanıklık çoğu zaman açılır. Ancak pimaş tıkanıklığı, bireysel olarak açılamadığı takdirde, profesyonel destek almanız şarttır. Çünkü pimaşınız, katı cisimlerle tıkanmış olabilir. Bu urumda bireysel oalrak yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Pimaş tıkanıklığı sorunu çözülmezse, evinizi lağım suları basabilir.

Eviniz üst katlarda dahi olsa, risk bulunmaktadır. Çünkü evinizde sadece klozette gider borusu bulunmaz. Hem lavabolar hem de mutfakta pis su gideri vardır bu borular birleşir ve atıkları kanalizasyona gönderir. Pimaş tıkanmışsa atık sular kanalizasyona gidemeyeceği için tıkanık yerden geri döner ve atık su yukarı doğru çıkmaya başlar. Bir süre sonra tuvaletiniz ya da mutfağınız pis sularla dolabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmanda önce tedbir almak en doğru davranış olacaktır.

Pimaş Açma

Pimaş Açma

Robotla Pimaş Açma

Robotla Pimaş Açma

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Eskiden klozet tıkanıklığı ya da pimaş tıkanıklığı açma yöntemi kırıp dökerek yapılan çok masraflı bir yöntemdi! Ancak artık gelişen teknoloji ile kırmadan dökmeden pimaş açma yapılabiliyor. Pimaş açmak için üç bölümden oluşan bir iş planı uygulanıyor. İlk olarak pimaş tıkanıklığının nerede olduğu tespit ediliyor. Bunun için kameralar ve robotik kollar kullanılıyor. İkinci aşamada pimaş açma robotu ucuna uygun başlıklar takılıyor.

Çünkü bazı tıkanıklar yumuşak maddelerden bazı tıkanıklar sert maddelerden kaynaklanır. Sert maddeleri kırmak gerekir. Bunun için robota uygun başlık takılır. Yumuşak maddeleri ise pimaş açma robotu ucuna takılan kol sayesinde maddelerin kola yapışması sağlanarak açılır. Son aşamada ise tüm borunun temizlendiğinden emin olunur gerekli işlemler yapılır ve kırmadan pimaş açma işlemi tamamlanır.

Pimaş Açma Hizmetleri

Firmamız alanındaki engin deneyimi, teknik ekibi ve profesyonel alet ve robotları ile tüm klozet tıkanıklıları açma, Pimaş tıkanıklıkları açma, lavabo tıkanıklıkları açma, logar ve boru tıkanıkları açma gibi konularda, profesyonel destek vermektedir. Haftanın 7 günü çalışan firmamız. Binlerce saatlik saha tecrübesine sahiptir. Bize ulaşmak ve ücretsiz danışmanlık almak için bir telefon açmanız yeterlidir.

Pimaş Açma Hizmetleri

Pimaş Açma Hizmetleri

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek