Tuzla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tuzla pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları Protesisat tarafından elektronik cihazlarla yapılmaktadır. Kullanılan teknoloji sayesinde, kırma dökme gibi evinizi inşaat alanına çeviren çalışmalar yapılmadan tuzla pimaş açma çalışması gerçekleştirilir.

Tuzla Tıkanıklık Açma

Tuzla ilçesinde tıkanıklık açma çalışmaları Protesisat tarafından sık yapılan bir çalışmadır. Tesisat sistemi, kullanıma bağlı olarak tıkanır. Kullanıma bağlı tıkanmalar dışında ustalardan kaynaklanan tıkanmalarda bulunmaktadır.

Tuzla tıkanıklık açma çalışması özel cihazlarla yapılmalıdır. Özel cihazların özellikleri sayesinde, evde inşaat çalışmasına benzer çalışmalar yapılmaz. Tıkanıklık olayı meydana geldiğinde, ev sakinleri evin tadilat alanına dönmesinden korkarlar. Eski dönemlerde bu kırma dökmeden söz edilebilirdi ancak günümüzde bu tür çalışmalar yapılmaz.

Protesisat kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz ile Tuzla tıkanıklık açma çalışmalarını yaparken evinizde hiçbir yeri kırıp dökmemektedir. Ayrıca eksiye nazaran çok daha uygun fiyatlarla tıkanıklık açma çalışmaları yapılmaktadır.

Kameralı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuzla tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında iki farklı cihaz kullanılmaktadır. Cihazlardan biri kameralı görüntüleme cihazıdır. Kameralı görüntüleme cihazı, tuvalet tıkanıklığını açmaktan çok tıkanıklığı tespit etmekte kullanılır.

Her tıkanıklık olayı aynı değildir. Tıkanıklık sorunu aynı olmadığı için, tıkanıklık açma çalışmaları da aynı olmamaktadır. En sık karşılaşılan tıkanıklık türü, boruya kaçan yabancı cisimlerin suyun akışını engellemesi olayıdır. Bu tür tıkanıklıklara basit tıkanıklık da diyebiliriz.

Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan tespit çalışmasında boru içinde yabancı bir cisim tespit edilirse cismin türüne odaklanılır. Çünkü tıkanıklığa sebep olan cismin türüne göre tıkanıklığa müdahale edilir.

Tuzla tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında, tıkanıklığa sebep olan cisim organik yani parçalanması mümkün olan bir cisimse, robot cihazın ucuna parçalama işlevine sahip aparat takılır. Kanal açma makinesinin ucuna hangi aparatın takılması gerektiği kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan tespit sonucunda belirlenir. Kanal açma makinesinin ucuna takılan aparat sayesinde tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanarak borudan atılır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan tespit çalışmasında, tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim parçalanmayacak bir cisimse kanal açma makinesinin ucuna çekip çıkarma görevi gören aparat takılır. Bu aparat sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisim robot cihazın yayına dolanır ve yay çekildiğinde cisim de çekip çıkarılır.

Tuzla tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, pimaş borusunda başka sorunlar varsa o sorunlar da tespit edilir. Mesela tuvalet tıkanıklığının bir diğer sebebi de pimaş borusunun eğimidir. Pimaş borusunda yeterli eğim olmazsa, boru içindeki su akmaz ve boru içinde birikmeye başlar. Su ile birlikte taşınması gereken atıklar taşınmaz ve tıkanıklığa sebep olur.

Bunun gibi tıkanıklık olayında, pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Aksi durumda, Tuzla tuvalet açma çalışmasının hiçbir faydası olmayacaktır. Protesisat’ın onarım ekipleri, Tuzla tuvalet açma çalışmasında, pimaş borusunu söküp yeniden döşemektedirler. Ayrıca, firmamız tarafından yapılan onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Tuzla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Evlerde tıkanıklığın sık yaşandığı yerlerden biri de lavabolardır. Lavabo, tuvalet tıkanıklığına göre daha fazla tıkanmaktadır.

Banyo lavaboları ile mutfak lavabolarının tıkanma sebepleri farklılık göstermektedir. Banyo lavabolarında, tıraş olunduğu için sakal kılları yüzünden daha sık tıkanır. Ayrıca sabun parçaları da lavaboları tıkayabilir.

Bu tür tıkanıklık olaylarında robot cihazla Tuzla lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılır. Tıkanıklık açıldıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilir. Tıkanıklık tamamen açılmamışsa, robot cihazla tıkanıklık açma çalışması tekrarlanır.

Mutfak lavabolarında meydana gelen tıkanıklık olayları da robot cihazla giderilmektedir. Ancak mutfak lavabolarının tıkanmasının bir diğer nedeni de atık yağdır.

Atık yağlar lavabo tıkanıklığında ciddi sorunlara sebep olur. Lavabonun kokmasına sebep olması dışında lavaboda sık sık tıkanıklık yaşanmasına da sebep olur. Atık yağ, bulaşıklar yıkanırken bulaşıktan sökülüp lavabo borusuna girer. Lavabo borusunun iç kısmına yapışır. Zaman geçtikçe atık yağın yapısı değişir ve sert bir tabaka haline gelir. Bu tabaka zamanla lavabo borusunun iç kısmını daraltır ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Tuzla lavabo açma çalışması yapılırken, lavabo borusu yağlanmışsa pimaş yıkama çalışması önerilir. Müşteriye sorun hakkında ayrıntılı bilgi verilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak pimaş yıkama çalışmasına geçilir.

Pimaş yıkama çalışması, pimaş yıkama makinesi ile yapılan bir çalışmadır. Pimaş yıkama makinesinin hortumu lavabo borusunun içine gönderilir. Hortumun ucunda özel bir aparat bulunur. Bu aparat sayesinde, lavabo borusunun içine yüksek basınçlı su uygulanır. Basıncı yüksek olan su, lavabo borusuna yapışmış olan bütün yabancı cisimleri söker.

Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi tekrar kontrol edilir. Olurda lavabo borusunun içi tamamen temizlenmemişse, pimaş yıkama çalışması tekrar yapılır. Lavabo borusu tamamen temizlenene kadar bu işlem tekrarlanır.

Tuzla pimaş tıkanıklığı açma firması arıyorsanız, Protesisat 2003 yılından beri Tuzla ilçesinde hizmet veren köklü bir firmadır. Servis talebinde bulunduğunuzda ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadırlar. Firmamız, kullandığı teknolojiye ve yaptığı çalışmalara nazaran çok daha uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek