Silivri Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Silivri tuvalet tıkanıklığı açma çalışmaları için kullanılan cihazlar sayesinde, pimaş borusuna hiçbir zarar verilmez. Protesisat 15 yılı aşkın tecrübesi ile her türlü tıkanıklık sorununu profesyonel yöntemlerle en kısa sürede gidermektedir. Silivri tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Silivri Pimaş Tıkanıklığı Açma

Silivri ilçesinde meydana gelen tıkanıklık sorunları, firmamız tarafından en uygun fiyatlarla giderilmektedir. Firmamız bilgisayar destekli elektronik cihazlarla evinizin hiçbir yerine zarar vermeden Silivri pimaş tıkanıklığı açma hizmetini gerçekleştirmektedir.

Pimaş tıkanıklığı, atık su borularında meydana gelen tıkanma olaylarının tamamı için geçerlidir. Atık su borularında meydana gelen tıkanıklıklar kısa sürede evin tesisatının kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. Konforlu bir yaşamın olmazsa olmazlarından olan atık su tesisatında meydana gelen tıkanıklıklar en kısa sürede açılmalıdır.

Pimaş tıkanıklığı meydana geldiğinde, tıkanıklığın olduğu tesisat borusuna bağlı olarak farklı etkiler oluşmaktadır. En ciddi sorunların meydana geldiği tıkanıklık, ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklardır.

Ana gider hatları, en üst daireden başlayarak havalandırma boşluğundan bodrum kata kadar iner. Bodrum kattan, temelin içinden geçerek toprak altına oradan da rögar kuyusuna ulaşır.

Ana pimaş borusunun her noktasında tıkanıklık meydana gelebilir. Tıkanıklık kaçıncı katın hizasında meydana gelirse, o dairede tuvalet taşmaları meydana gelebilir. Pimaş tıkanıklığının meydana geldiği katın, üstünde kalan dairelerde tuvalet kullanıldıkça tıkanıklığın hizasındaki dairede taşma yaşanır. Tıkanıklığın hizasındaki dairede su tüketimi olmazsa da ara ara taşma meydana gelir. Bu tür durumlarda alttaki daireler durumun farkında bile olmazlar.

Aynı pimaş borusu, temelden bodrum katın altından geçen kısmında veya toprak altından geçen kısmında tıkanıklık meydana gelirse bodrum katta taşma olmayı yaşanır. Bodrum kat yoksa bile zemin kattaki dairede taşma olmayı meydana gelir.

Silivri pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında, firmamız öncelikle kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı kullanarak, tıkanıklığın nerede oluştuğu belirlenir. Ayrıca tıkanıklığın sebebi de tespit edilmiş olur.

Silivri pimaş tıkanıklığı normal bir tıkanıklık olayıysa, kanal açma makinesi ile müdahale edilerek açılır.

Ancak bazı pimaş tıkanıklıkları, kanal açma makinesi ile açılmayacak sebeplerden dolayı meydan gelir. Özellikle pimaş borusunun toprak altından geçen kısmında, borunun çökmesi söz konusu olabilir. Bu durum, malzeme kalitesi veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelir. Boru çökmesi sonucu meydana gelen tıkanıklık olayında, robot cihaz ile Silivri pimaş açma çalışması yapılamaz. Çünkü robot cihazın amacı tıkanıklığa sebep olan cismi parçalamak ya da çekip çıkarmaktır. Oysa boru içine toprak girdiğinde, robot cihazın hiçbir etkisi olmayacaktır.

Bu tür pimaş tıkanıklığı vakalarında firmamızın onarım ekipleri, sorunlu olan pimaş borusunu sökerek yerine yeni boru takarlar. İşlerinde uzman olan ekiplerimiz, en hassas şekilde çalışmaları yürütürler. Ayrıca işlem tamamlandıktan sonra, yapılan çalışma garanti altına alınır.

Silivri pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında karşımıza çıkan bir diğer sorunda, rögar kuyusunun pislikle dolmasıdır. Rögar kuyusu, bakımsızlık yüzünden pislikle dolar ve tıkanıklık varmış gibi etki yapar. Ayrıca etrafa lağım kokusu yayılmasına sebep olur.

Protesisat, lağım kuyusu temizleme çalışmalarını da profesyonel yöntemlerle yapmaktadır. Rögar kuyusu içindeki bütün pisliği temizleyen ekiplerimiz, özel yıkama makineleri ile rögar kuyusunu yıkayarak işlemi tamamlar.

Uzun süre bakımı yapılmayan rögar kuyusunun yeri kaybolabilir. Uzun süre ilgilenilmediği için, zamanla toprak üstünü kapatır ve unutulur gider. Ancak bir sorun meydana geldiğinde, rögar kuyusunun nerede olduğu araştırılır. Firmamız, kayıp olan rögar kuyusunun yerini detektör ile tespit etmektedir.

Silivri Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Silivri tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında da kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet tıkanıklığının sebebi ve borunun ne kadar derininde olduğu tespit edilir.

Silivri tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında karşımıza en sık çıkan sorunlardan biri, tuvalet borusunun yetersiz eğimidir. Bu durum usta hatalarından dolayı meydana gelmektedir. Boruda yeterli eğim olmadığı için atıklar boru içinde birikir ve sık sık tıkanıklığa sebep olur.

Silivri tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanılmadan direk robot cihazla müdahale edilirse, bu geçici bir çözüm olacaktır. Çünkü kanal açma makinesi tıkanıklığa sebep olan atıkları temizler ancak kısa süre sonra atıklar tekrar birikir.

Silivri tuvalet açma çalışmalarında bu tür bir sorunla karşılaşıldığında, onarım ekiplerimiz devreye girmektedir. Onarım ekiplerimiz, pimaş borusunu sökerek uygun eğimle yeniden döşer böylece tuvalet tıkanıklığına kesin çözüm üretilmiş olur.

Silivri Lavabo Tıkanıklığı Açma

Silivri lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında da kanal açma makinesi ve kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Silivri lavabo açma çalışması sırasında kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan inceleme sonucunda karşımıza en sık çıkan sorunlardan biri de lavabo borusunun yağlanmasıdır.

Lavabo borusunun yağlanması, lavaboya dökülen yağlardan kaynaklanan bir durumdur. Lavabo borusundaki borunun iç çapını daraltarak tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Silivri lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında, lavabo borusundaki yağın temizlenmesi için pimaş yıkama çalışması yapılır. Pimaş yıkama işlemi ile lavabo borusundaki yağ ve kireç tabakası tamamen temizlenir ve soruna kesin çözüm yöntemi uygulanmış olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek