Logar Temizleme

Logar kelimesi rögar kelimesinin yanlış söylenmiş halidir. Rögar kelimesi, halk ağzında logar olarak telaffuz edilmektedir. Rögarlar kanalizasyon içine inmek için kullanılan bacalara verilen addır. Rögar bacaları, ağır yuvarlak metal kapaklarla kapatılır. Herhangi bir rögar tıkanıklığında bu kapaklar açılarak rögar içine girilir ve tıkanıklık giderilir.

Rögar tıkanıklıklarını temizlemek için gelişmiş logar temizleme makineleri kullanmak gerekir. Bu makineleri sadece profesyonel logar temizliği yapan şirketler kullanabilir. İstanbul’da İSKİ logar temizleme hizmeti vermektedir. Logar Açma İSKİ tarafından verilen hizmetlerden biri olsa da vatandaşlar genelde logar açmak için profesyonel firmalardan yardım almaktadır bunun en büyük nedeni zamandan tasarruf edilmesi ve kişiye özel hizmet alınmasıdır.

Rögar Neden Tıkanır

Rögarlar yılların birikiminden dolayı tıkanabilir. Rögar içine atılan katı atıklardan dolayı tıkanır. Rögar içine atılan cisimler atık suların ilerlemesini durdurur. Rögar tıkanıklığının başka bir nedeni de rögar içine inşaat atıkları atılması ya da kaçırılmasıdır. Her türlü durumda da rögarların derhal temizlenmesi gerekir.

Logar Temizleme

Logar Temizleme

Rögar açmak neden önemlidir

Rögar Açmak Neden Önemlidir

Rögarları Açmak Neden Önemlidir?

Rögarlar tüm kanalizasyon sisteminin can damarıdır. rögar tıkalıysa kanalizasyona müdahale edemezsiniz. Rögar bacaları içinden inerek rögar açıklığının ve iki rögar arasındaki kanalın temizlenmesi gerekir. Rögar temizlenmediği takdirde rögar içinde atık su birikecek bu atık su da sivrisinekler için üreme alanı oluşturacaktır. Dünyada insanları en çok öldüren hayvan sivrisinektir. Yaydığı sıtma virüsü insanlara bulaştığında ölümcül olabilmektedir. Ayrıca atık sulardan bulaşan diğer hastalıklarda çok önemli sayıda ölümlere neden olmaktadır. İshal kaynaklı bebek ölümlerinin büyük bir kısmı atık sulardan kaynaklanmaktadır.

Rögarların ve kanalizasyonun yeterince temizlenmemesi, tıkalı kanalların açılmaması zaten korozyona uğramış ve çok yıpranmış boruları çatlatır. Borulardan sızan atık sular da içme suyumuza karışır. Kirlenen yer altı suları ile rögar ve kanalizasyon içindeki tüm mikropları da bir bakıma çeşmelerimizden evimize akıtır hatta içeriz. Bu yüzden kanalizasyon ve logar temizliği son derece önemlidir.

Logar Açma Nasıl Yapılır?

Logar açma hizmeti almak için bize ulaşmanız yeterlidir. Belirlenen saatte gelip logar temizliğine başlıyoruz. Logar temizleme işine girişmeden önce logar içinki tıkanıklığın ne tür bir tıkanıklık olduğunu belirlemeye çalışıyoruz. Bunun için özle kameralı logar temizleme makinesi kullanıyoruz. Logar açma makinesi logar içinde indikten sonra tüm tıkanıklıkları kamera ile gösteriyor. Tıkanıklık türüne göre logar açma makinesi ucuna aparat takılıyor ve logar içindeki tıkanıklıklar gideriliyor.

Logar makinesinde en sık kullanılan aparat etrafına su fışkırtan aparattır. Bu aparat logar içine inildikten sonra kanal içinde ilerlerken 360 derecelik açıyla her yöne tazyikli su fışkırtır. Bu su tıkanıklığın açılmasını sağlar. Eğer logar içindeki tıkanıklıklar katı ise farklı bir yöntem ile katı atıklar toplanır. Logar açma makineleri çeşitli özelliklerde üretilir. Logar açma makinesi fiyatı da makinenin özelliğine göre değişmektedir.

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek