Logar Açma

Protesisat olarak uzmanlık alanlarımız kanal açma, kanalizasyon açma, tuvalet tıkanıklığı açma, kanal temizliği, lavabo açma, petek temizliği, klozet tıkanıklığı açma, pimaş açma olarak sıralanabilir. Ancak bunların arasında çok az firmanın yapabildiği tıkalı logar açma hizmetinin de bulunduğunu belirtmek isteriz. Logar açmak loavabo açmaktan çok daha farklıdır. Çünkü lavabo açarken kullanılan araç ve cihazlar ile logar açarken kullanılan araç ve cihazlar farklıdır.

Logar Tıkanıklığı Nedenleri

Logar tıkanıklığı katı atıkların logarı tıkaması ile ortaya çıkar. Başka bir neden de insan atıklarının yani yumuşak atıkların zamanla sertleşip logar içinde katmanlar oluşturması ve daha sonra logarın tıkanmasına neden olmasıdır. Logar tıkanıklığı aynı zamanda bir çevre sorunudur. Logarın bulunduğu bölgedeki evleri ve yaşayanları da rahtsız eden önemli bir sorundur. Logar tıkanıklığı sorunu aşılmadığı takdirde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Logar Açma

Logar Açma

Logar Tıkanıklığı Nedenleri

Logar Tıkanıklığı Nedenleri

Logar Tıkanıklığı Giderilmezse Ne Olur?

Logar tıkanıklığı açılmadığı zaman bölgede pis su yayılması olur. Logar etrafından yeryüzüne sızan su, sokakta oynayan çocuklardan tutun evlerinde her şeyden habersiz oturan insanlara kadar bizi enfekte eder. Çünkü hem pis suların etrafa yayılması hem de yayılan kötü koku ve mikroplar insanlara teneffüs etme üstüne basma gibi yollarla bulaşır. Böylece çeşitli hastalıkların ortaya çıkması için zemin oluşmaya başlar. Tıkalı logarlar aynı zamanda yaşam kalitemizi de düşüren sorunlardır. Sokağımızda ortaya çıkan bunun gibi bir sorun sokağın kullanılmasını engeller. Araba park edemezsiniz. Çocuğunuzu sokağa çıkaramazsınız. Misafirlerinizi ağırlarken rahatsızlık duyarsınız. Kötü kokulardan dolayı kötü hissedersiniz. Kısacası Logar tıkanıklığı sorunu kısa sürede giderilmesi gereken çok önemli bir sorundur.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Logar tıkanıklıklarında çevrede oturan halk kendi çabasıyla logarı açmaya çalışıyor. Bu doğru bir davranış değil. Çünkü eğitimli olmayan ve gerekli korunma önlemlerini almamış kişiler logar açmaya çalışırken mikrop kapabilir çeşitli enfeksiyonlara yakalanabilirler. Bu yüzden logar tıkanıklığını açmak için işinde uzman profesyonel ekiplerden yardım almak gerekir. Çünkü profesyonel logar tıkanıklığı açma firmaları, özel cihazlar ve aparatlar kullanarak logar tıkanıklığını açarlar.

Logar açma iski tarafından verilen bir hizmet olmasına rağmen İSKİ tüm logar açma hizmetlerine maalesef yetişemiyor. Bu bakımdan vatandaşlar da logar açma hizmetleri almak istiyor. Hatta bazı özel alanlar ve özel mülkler, site vb kendi logar tıkanıklıklarını kendileri yaptırmak zorundalar çünkü belediyelerin bu bölgelerin dışına hizmetleri bulunmaktadır. İç kısımlar ise site yönetimini ilgilendiriyor.

Logar tıkanıklığı açmak için kullanılan makinelere logar açma makinesi denir. Logar açma makineleri ile logar içine inilir ve tüm atıklar basınçlı su ile temizlenerek logar dışına çıkarılır. Logar açma makinesi kullanmadan önce logar görüntüleme kamerası ile logar içindeki sorun net olarak tespit edilir. Temizleme işine ardından başlanır. logar açma makinesi fiyatı, makinenin kalitesine ve özelliklerine göre değişmektedir.

Kanalizasyon Temizlenmezse Ne Olur

Kanalizasyon Temizlenmezse Ne Olur

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek