Logar Temizleme İstanbul

Logar doğru söyleniş ile rögar şehir içinde atık suların, lağım sularının gönderildiği altyapı sistemleridir. Logarlar kanalizasyon altyapısına ulaşmak amacıyla belirli aralıklarla kurulan baca sistemleridir. Logar yani rögarlar sayesinde kanalizasyona ulaşabilir kanal tıkanıklıklarını açabiliriz. O yüzden rögar kapaklarının altında merdiven olur bu merdiven ile kanal dibine inilir. Kanal dibinden de tıkanıklığa müdahale edilir.

Logar açma işlemi profesyonel şirketler tarafından yapılmaktadır. Logar açma İSKİ tarafından da verilen bir hizmettir. Logar açma İstanbul için çok verilen bir hizmettir. Çünkü yaklaşık 15 milyon nüfusu ile İstanbul adeta bir ülke gibidir. İstanbul Logar temizleme alanında bu yüzden çok gelişmiş profesyonel firmalara sahiptir. İstanbul logar temizliği firmaları ile tüm rögar tıkanıklığı sorunlarınıza çare bulabilirsiniz.

Rögar Tıkanıklıkları

Rögarlar çeşitli nedenlerden dolayı tıkanırlar. En büyük sebep rögar içine katı cisimlerin atılmasıdır. Rögar içine bırakılan katı cisimler, suyun akışını engeller. Atık sular katı cisimlerden dolayı bir yere gidemez ve rögar tıkanır. Rögar tıkanıklıklarının diğer bir sebebi de yılların getirdiği paslanma ve korozyondur. Kanallarda meydana gelen korozyon, çatlanma, kırılma vb etkenler hem kanalizasyon şebekesini hem de rögarları tehdit eder. Rögarlar tıkandığında derhal açılması gerekir.

Aksi takdirde kanalizasyona müdahale edilmesi daha da zorlaşır. Logar temizleme İstanbul için düşünüldüğünde, daha da hızlı yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü İstanbul’da önemsiz bir sokakta bile ciddi trafik olabilmektedir. Bir sokağın kapanması diğer sokaklardaki trafiğin artmasına neden olmaktadır.

Rögar Tıkanıklıkları

Rögar Tıkanıklıkları

Rögar tıkanıklığı nasıl açılır

Rögar tıkanıklığı nasıl açılır

Rögar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Rögar tıkanıklıkları, Logar temizleme makinesi ile açılır. Rögar temizleme makineleri farklı özelliklere sahiptir. Logar açma cihazı logar başına getirildikten sonra logar içi kamera ile gözetlenir. Kameralı logar açma makinesi logarın içindeki tıkanıklığın türünü ve şeklini tespit eder. Logar tıkanıklığı bu şekilde belirlendikten sonra gerekli aparatlar makinenin uç kısmına yerleştirilir. Bu uç uzayan bir yapıya sahiptir. Hem rögar içinde hem de kanal içinde ilerleyebilen bu uç sayesinde tıkanıklık açılır. Ucun etrafına 360 derece ile basınçlı su püskürten bir sistem vardır. Bu sitsem sayesinde tüm tıkanıklıklar kısa süre içinde açılır.

Eğer rögar içinde katı atıklar varsa ya da kanal içinde katı atıklar varsa bunlar kamera ile tespit edildikten sonra farklı bir sistem ile rögar altına kadar katı atıklar getirilir. Ardından rögar içinden bu katı atıklar alınarak tıkanıklık giderilmiş olur. Tüm işlemler için makineler kullanılır. Logar açma makinesi fiyatları makine üzerindeki özelliklere göre değişmektedir.

Rögarlar Neden Önemlidir?

Rögar kapakları altında aslında kanalizasyonun kalbi yatar. Rögarlar sayesinde kanalizasyona ulaşmak mümkündür. Eğer rögarlar olmasaydı kanalizasyonun içini temizlemek ya çok zor olurdu ya da imkânsız hale gelirdi bu bakımdan rögar temiz tutulmak zorundadır. Rögar temizleme özellikle İstanbul’da çok dikkat edilmesi gereken bir hizmettir. Çünkü çok kalabalık bir şehir olan İstanbul’da küçük tıkanıklıklar bile bir süre sonra çok daha büyük sorunlara dönüşebilmektedir.

Rögar Neden Önemlidir

Rögar Neden Önemlidir

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek