Maltepe Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı belli başlı sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Bu durum meydana geldiğinde Maltepe pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapılmalıdır. Protesisat, Maltepe pimaş tıkanıklığı açma çalışmasını 2003 yılından beri yapan bir firmadır. Kullandığımız tıkanıklık açma cihazları sayesinde, pimaş borularına ve evinizin hiçbir yerine zarar vermemekteyiz.

Maltepe Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı evlerde en sık tıkanan yerlerden biridir. Çok sık kullanılmasına bağlı olmasının yanı sıra tuvalet borusundaki bazı sorunlar da Maltepe tuvalet tıkanıklığının sık meydana gelmesine sebep olur.

Tuvalete birçok yabancı cisim atılmaktadır. Bu cisimler, tuvalet borusunun önünü kapatarak tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

 • Firmamız, Maltepe tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasına kameralı görüntüleme cihazı ile başlamaktadır.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet borusunun içi incelenir.
 • Borunun içinin incelenmesi son derece önemli bir çalışmadır. Çünkü tuvalet tıkanıklığının sebebi tespit edilmeden Maltepe tuvalet açma çalışması yapılamaz.
 • Tuvalet tıkanıklığın iki sebebi bulunur. Bunlardan biri, borunun önü yabancı bir cisim tarafından kapanmasıdır.
 • Diğeri ise; pimaş borusunda eğim sorunu olmasıdır.
 • Maltepe tuvalet tıkanıklığı açma çalışması sırasında tuvaletin tıkanmasının sebebi yabancı bir cisim ise cismin türü belirlenir.
 • Cismin türünün belirlenmesi, yani parçalanabilecek bir cisim olup olmadığının belirlenmesi kanal açma makinesinin ucuna takılacak aparatı belirler.
 • Tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisim, parçalanabilecek bir cisimse robot cihazın ucuna parçalanmasını sağlayacak aparat takılır.
 • Bu sayede cisim parçalanır ve rögar kuyusuna gitmesi sağlanır.
 • Ancak parçalanması mümkün olmayan bir cisimse, kanal açma makinesinin ucuna farklı bir aparat takılarak cisim çekip çıkarılır.
 • Maltepe tuvalet tıkanıklığı açma çalışması sırasında, tuvaletin tıkanmasının sebebi pimaş borusunun yetersiz eğimi olursa, kanal açma makinesi kullanılmaz.
 • Pimaş borusunun eğim sorunu olursa, borunun içinde atıklar birikir ve tuvalet tıkanıklığı yaşanmasına sebep olur.
 • Bu durumda kanal açma makinesi kullanılması, geçici bir çözüm olacaktır.
 • Bunun yerine pimaş borusunun sökülüp yeniden uygun eğim verilerek döşenmesi daha kesin çözüm sağlamaktadır.

Maltepe tıkanıklık açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması çok önemlidir. Maltepe tıkanıklık açma çalışması için çağırdığınız ekiplere mutlaka kameralı görüntüleme cihazı olup olmadığını sorunuz. Kameralı görüntüleme cihazı yoksa sadece robot cihaz kullanarak tıkanıklığı geçici olarak açacaklardır.

Maltepe Lavabo Tıkanıklığı Açma

Maltepe lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları en sık yapılan çalışmalardan biridir. Her evde birden fazla lavabo bulunur ve her lavabonun tıkanması farklı sebeplere dayanmaktadır.

Banyo lavaboları çoğunlukla sabun atığı ve sakal kılları yüzünden tıkanır. Banyo lavabosunun neden tıkandığını belirlemek için kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo tıkanıklığının sebebi belirlendikten sonra, kanal açma makinesi ile Maltepe lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

Maltepe lavabo açma çalışmalarında karşımıza sık çıkan sorunlardan biri de lavabo borusunun yağlanmasıdır. Lavabo borusunun yağlanması en sık mutfak lavabolarında meydana gelir. Mutfak lavabolarında bulaşıklar yıkanır veya bulaşık makinesinin gideri mutfak lavabosuna bağlı olur. Bulaşıklar yıkandığında, bulaşıklara yapışmış olan yemek yağı çözünerek lavabo borusuna girer ve lavabo borusuna yapışır.

Lavabo borusuna yapışan yağ, zamanla sertleşir ve kireç benzeri bir yapıya dönüşür. Bu sert yapı lavabo borusunun iç çapını daraltarak suyun rahat akmasını engeller. Bu durumda sık sık tıkanıklık yaşanması meydana gelir.

Maltepe lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılmazsa, lavabo borusundaki yağlanma belirlenemez. Lavabo borusunda yağ olup olmadığı bilinmediği için direkt robot cihaz kullanılarak Maltepe lavabo tıkanıklığı açma çalışması geçici olarak gerçekleştirilir. Oysa lavabo borusundaki yağın temizlenmesi gerekir ve robot cihaz, lavabo borusundaki yağı temizleyemez.

Protesisat, Maltepe lavabo tıkanıklığı açma çalışması sırasında bu tür yağlanma sorunu tespit ettiğinde pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusunu yıkamaktadır. Lavabo borusunun yağdan arındırılmasının tek yolu pimaş yıkama çalışmasının yapılmasıdır.

Maltepe Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tuvalet ve lavabo boruları dışında, ana gider borularında da tıkanmalar meydana gelmektedir. Ana pimaş borularında meydana gelen tıkanmalar, tuvalet ve lavabo borularında meydana gelen tıkanmalara göre biraz daha farklılık göstermektedir.

Ana gider boruları da yabancı cisimlerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu durumda kanal açma makinesi ile Maltepe pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapılır. Ancak ana gider borularında, borunun çökmesinden dolayı meydana gelen tıkanmalar da vardır. Pimaş borusu çöktüğü zaman, borunun içine toprak dolmaktadır. Bu gibi sorunlarda Maltepe pimaş açma çalışmasında kanal açma makinesinin kullanılmasının hiçbir anlamı yoktur. Çünkü kanal açma makinesi toprağı temizleyemez.

Protesisat, Maltepe pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında pimaş borusunun çöktüğünü tespit ederse, onarım ekiplerini ilgili adrese yönlendirir. Onarım ekiplerimiz, çöken pimaş borusunu sökerek yenisini takar. Ekiplerimiz bu gibi çalışmalarda uzmandır.

Maltepe pimaş tıkanıklığı açma çalışmasını profesyonel olarak yaptırmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadırlar.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek