Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy su kaçağı tespiti kırmadan yapılan bir çalışmadır. Protesisat Bakırköy’de su kaçağı bulan firma olarak 15 yıldır hizmet vermektedir. Firmamız Bakırköy su kaçak tespitinde özel cihazlar kullanarak, evinize veya iş yerinize hiçbir zarar vermemektedir.

Bakırköy’de Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Bakırköy su kaçak tespiti yapan firmalar, günümüzde bilgisayar destekli cihazlar kullanmaktadırlar. Protesisat, su kaçak tespitinde kullanılan cihazları ülkemize ilk getiren firmalardan biridir. Kullandığımız cihazlar sayesinde Bakırköy su kaçak tespitini en hızlı şekilde ve kesin olarak tespit etmekteyiz.

Bakırköy’de su kaçağı meydana geldiğinde evinize, komşularınızın evine, elektrik tesisatınıza ciddi zararlar verebilir. Bakırköy su kaçağı tespiti ile tüm bu sorunlarınıza kırmadan verdiğimiz kaçak tespit hizmeti ile sizlere daha hızlı bir şekilde ve teknolojik imkânlar ile hizmet verebilmekteyiz.

Bu doğrultuda herhangi bir teknoloji cihaz zaman, gelen usta kırmadan dökmeden su kaçağının yerini tam olarak tespit edemez. Çünkü kendi yöntemleri ile çalışan usta, su sızıntısının yerini görmediği için sızıntının olduğu kısma ulaşabilmek adına duvarların belli kısımlarına ister istemez zarar verecektir. Bakırköy kırmadan su kaçağı bulma işlemi için gelişen teknolojinin yardımı ile hiçbir bölgede kırma işlemi uygulanmamakta, sadece problem yaşanan bölgede kırma işlemi gerçekleşmektedir. Bu nedenle yapmış olduğumuz tüm işlemler için akustik dinleme cihazları, robot görüntüleme cihazları gibi birçok teknolojik cihazımızın yardımı ile ve konusunda eğitilmiş personelimiz ile en kaliteli ve sorunsuz hizmeti taahhüt etmekteyiz.

Bakırköy su kaçağı tespiti yapan firmamız, su sızıntısının yerini özel kameralı sistemle mülke zarar vermeden konusunda uzman ekibimiz ile su kaçağı yapan bölgeyi bularak onarım işlemlerini noktasal olarak gerçekleştirir. Su kaçağını cihazla tespit etmek bizim işimiz. Bakırköy su kaçağı tespitinde kullanılan yüksek teknoloji cihazları size ek tadilat masrafları çıkarmaz. Kırmadan dökmeden kısa zamanda su kaçağı tespit edilerek tamiri sadece bölgesel olarak gerçekleşir.

Tesisatınızı sökülmesini veya yenilenmesini ortadan kaldırır. Bakırköy su kaçağını cihazla bulma ve onarım ücreti eski yöntemlere göre çok daha uygun fiyata gelmekte ve sizlere kesinlikle ek tadilat işleri ve evinizde daha büyük sorunlara yol açılması gibi riskleri de ortadan kaldırmaktadır.

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Cihazlar

Bakırköy su kaçak tespiti için kullanılan cihazların amacı; hem evinizin bir yerine zarar vermemek, hem su kaçağını noktasal olarak tespit etmek hem de yapılan çalışmayı en kısa sürede tamamlamaktır.

Bu nedenle, su kaçağı meydana geldiğinde çağırdığınız kişilere cihaz olup olmadığını sorunuz. Cihazla yapılan Bakırköy su kaçak tespiti çalışmaları çok daha uygun fiyatlarla yapılır ve onarım masrafına gerek de kalmaz.

Dinleme Yöntemiyle Bakırköy Su Kaçak Tespiti

Dinleme yöntemi ile yapılan çalışma çoğunlukla içme suyu tesisatlarındaki su kaçaklarında olur. Dinleme yönteminde kullanılan cihaz, akustik dinleme cihazıdır. Bu cihazın işe yarayabilmesi için borudaki su basıncının belli bir seviyede olması gerekir. Suyun basıncı çok düşükse bu cihazdan verim alınamaz.

Ancak ekiplerimiz, suyun basıncı düşük olsa bile Bakırköy su kaçağı tespiti çalışmasını gerçekleştirirler. Çünkü içme suyu tesisatındaki suyun basıncını kontrollü olarak yükseltirler ve akustik dinleme cihazının kullanılabilir olmasını sağlarlar.

Bakırköy su kaçak tespitinde akustik dinleme cihazı kullanımı sayesinde su kaçağı noktasal olarak tespit edilir. Cihaz 3 parçadan oluşur. Bunlardan ilki proptur. Prop için cihazın hoparlörü diyebiliriz. Sesleri algılayan prop, kablolar aracılığı ile sesi cihazın merkezine gönderir. Cihazın beynine gelen seslerin şiddeti arttırılarak kulaklığa aktarılır. Bu andan sonra personelin tecrübesi devreye girer.

Personelin deneyimi cihaz kullanımında çok önemlidir. Bu sayede, Bakırköy su kaçak tespiti hızlı bir şekilde sonuçlanır. Aksi durumda daha fazla zaman alacaktır.

Görerek Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy su kaçak tespiti çalışmasında kullanılan diğer bir cihaz kameralı görüntüleme cihazıdır. Akustik dinleme cihazının aksine bu cihazla su kaçağını görerek tespit etmekteyiz.

Bu cihaz, gider borularında su kaçağı olursa kullanılır. Gider borularının geniş olması bir avantajdır ve bu sayede kameralı görüntüleme cihazının kamerası gider borusunun içine sokulabilmektedir. Bakırköy su kaçak tespiti çalışmasında, kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak su kaçağı noktasal olarak tespit edilebilir.

Pimaş borusunu sökmeye gerek kalmadan sorunlu bölge tespit edilerek rapor hazırlanır. Ancak pimaş borusundaki sorunların giderilebilmesi için sorunlu olan borunun değişmesi gerekir. Bunun için de onarım çalışması yapılmalıdır. Protesisat’ın onarım ekipleri her türlü onarım işini büyük bir ustalıkla gerçekleştirir.

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

İçinden su geçen her boruda su kaçağı olabilir. Bu nedenle kalorifer borularında da su kaçağı sorunu yaşanabilmektedir. Ancak kalorifer borularındaki su kaçağı tespit edilirken, kameralı görüntüleme cihazı veya akustik dinleme cihazı kullanılmaz.

Kalorifer borularının içinde sıcak su olduğu için termal kamera kullanılır. Termal kamera sıcak cisimleri gösterdiği için, kalorifer borularındaki suyu gösterir ve su kaçağının olduğu noktayı gösterir.

Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı sorunu yaşıyorsanız ve hızlıca hiçbir yere zarar verilmeden tespit edilmesini istiyorsanız Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Servis kaydı oluşturduğunuz andan itibaren ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlayacaktır.

 

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek