Su Tesisatı Kaçak Bulma

Su tesisatları evlerimizde ve işyerlerimizde tüm binayı saran önemli fiziksel altyapı özelliklerinden biridir. Su tesisatı doğru döşendiğinde ve kaliteli ürün kullanıldığında uzun yıllar herhangi bir sorun çıkarmadan, sızıntı yapmadan kullanılabilir. Ancak tesisata iyi bakılmazsa, inşaat esnasında tesisat içine maddeler kaçmışsa tesisat tıkanabilir. Bu nedenle tıkalı boruları açmak gerekir.

Su Tesisatı Neden Kaçak Yapar

Su tesisatları çeşitli nedenlerden dolayı sızdırma yapar. Bu sızıntılar duvar içinde yayılır, duvarın küflenmesine ve çürümesine neden olur. Bu tür sızıntıların çeşitli nedenleri vardır. Öncelikle tesisatın yaşı tamamlamış olmasıdır. Yani 50 -60 yıllık binalarda su tesisat kaçağı sorunu çok olur. Başka bir neden de bina henüz inşaat aşamasındayken tesisat içinde çeşitli atıkların kaçmış olmasıdır. Bu da özensiz işçilikten meydana gelir. Bu tür ihmalkâr davranışlar da su tesisatının tıkanmasına ve boru dışına sızıntı yapmasına neden olur. Diğer bir neden de tesisatların birleşme noktalarından kaynaklanan sızıntılardır. Bu da boruların doğru birleştirilmemesi, boruları kaynak yaparken iyi kaynak yapılmamasından meydana gelir.

Tesisat Kaçaklarının Nedenleri

  • Tesisatın yaşlanması
  • Tesisatın içine inşa esnasında madde kaçması
  • Birleşme noktalarının iyi kaynaştırılmaması
  • Tesisatın darbe alması
  • Tesisatın ve boruların kalitesiz malzemeden kullanılması
  • Basınç farklılıkları
Su tesisatı kaçak bulma

Su tesisatı kaçak bulma

Su tesisatı neden kaçak yapar

Su tesisatı neden kaçak yapar

Tesisat Kaçakları Tamir Edilmezse Ne Olur

Tesisat kaçakları bulunup tamir edilmezse duvarınız ya da evinizin tabanı çürüyecek, evin içinde nem küf gibi istenmeyen şeyler meydana gelecektir. Daha da kötüsü evinizin ömrü kısalacak, komşuların duvarlarına ya da evlerinin içine de sızıntılar ulaşacaktır. Bu nedenle su tesisatı mutlaka tamir edilmelidir. Eskiden su sızıntısı bulmak için duvarlar ya da zemin kırılırdı ancak artık buna gerek kalmadı.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su tesisatı kaçak bulma cihazı ile artık su tesisatınızda bulunun tüm sızıntılar kırmadan dökmeden bulunabiliyor. Su tesisatı kaçak bulma cihazı fiyatı oldukça yüksek! Bu bakımdan bireysel olarak tesisat tamiri için bu cihazlardan almanız mantıklı olmaz. Ancak bize ulaşıp tesisat sorunlarınızı çok uygun rakamlarla çözebilirsiniz. Bu cihazlar oldukça önemli çünkü kırmadan su kaçağı bulma, bu cihazlar sayesinde mümkün olmaktadır. Su kaçak tespit cihazı ile duvar içindeki su hareketleri gözlenir.

Cihaz ile su sızıntısının nerede olduğu net olarak belirlenir. Ardından bu sızıntıyı tamir etmek için küçük bir deli kaçılır o delikten tıpkı ameliyat eder gibi girilerek sızıntı tamir edilir. Bütün duvarın ya da zeminin kırılmasına gerek kalmaz. Evin yapısı bozulmaz, işlerinizi bırakmanız gerekmez. Tüm bu işlemler için bize ulaşmanız yeterlidir. Sizin belirlediğiniz bir zaman diliminde alanında deneyimli ve eğitimli personelimiz. Gerekli cihazları ile birlikte su sızıntısı tespiti yaparak ve su kaçağı tespit dedektörü kullanarak sorunlarınızı kısa sürede çözecektir.

Su kaçağı tamiri

Su kaçağı tamiri

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek