Pendik Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pendik pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları eski zamanlardaki gibi ev, inşaat alanına dönerek yapılmamaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ve kanal açma makinesi ile hizmet veren Protesisat, her türlü tesisat tıkanıklığını kısa sürede açarken pimaş borularına da zarar vermemektedir.

Pendik Tıkanıklık Açma

Pendik tıkanıklık açma çalışmalarında kullanılan cihazlar çok önemlidir. Kullanılan cihazlar sayesinde, Pendik tıkanıklık açma çalışması yapılırken tadilat ortamı meydana gelmez. Tıkanıklık, evin neresinde olursa olsun evde kırma dökme çalışmaları yapılmamaktadır.

Pendik tıkanıklık açma işlemi yaptırılacağı zaman profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. İnternette tespit ettiğiniz her firma, profesyonel olarak hizmet vermemektedir. Servis talebinde bulunacağınız firmayı iyi araştırmanız, Pendik tıkanıklık açma çalışmasında sizin avantajınıza olacaktır.

Tıkanıklık açma çalışmasında iki cihaz ön plana çıkmaktadır. Bu cihazlarda kameralı görüntüleme cihazı, olmazsa olmaz bir cihazdır. Ancak Pendik tıkanıklık açma firmalarının birçoğunda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Protesisat 20 servis aracına sahip Türkiye’nin en büyük tıkanıklık açma firmasıdır. Her servis aracımızda kameralı görüntüleme cihazı bulunur.

Pendik tıkanıklık açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanılmazsa tıkanıklık tamamen açılmaz. Çünkü tıkanıklık açma çalışmalarında kullanılan kanal açma makinesi, kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan tespit sonucunda kullanılır.

Pendik Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık olayı evin tesisatlarının herhangi birinde olabileceği gibi bina ile logar kuyusu arasında da gerçekleşebilir. Profesyonel bir firma her türlü tıkanıklık olayında kesin çözümler üretebilmelidir.

Pendik pimaş açma olayında, ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklarda kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu incelenir. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklık olan bütün borular incelenmelidir. Çünkü tıkanıklık açma çalışmasında sadece robot cihaz kullanılması geçici bir çözüm olur. Robot cihazın amacı, boru içinde tıkanıklığa sebep olan cismi çıkarmaktır. Oysa her tıkanıklık olayı borunun içindeki yabancı cisimlerden kaynaklanmamaktadır.

Ana gider hattı tıkanıklığında da kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan çalışma sonunda, tıkanıklığın sebebi yabancı bir cisimse eğer robot cihaz ile müdahale edilir ve tıkanıklık açılır. Ancak firmamızın edindiği tecrübeler doğrultusunda, tıkanıklık olaylarının çok azı yabancı cisimlerden kaynaklanmaktadır.

Örneğin ana gider hattı tıkanıklığında, borunun çökmesi sonucu tıkanıklık yaşanabilmektedir. Toprak altından geçen boru; bazen sürekli suya maruz kalmasından, bazen toprak üstünde ağır bir aracın etkisi ile bazen de borunun kalitesiz olmasından dolayı çökmektedir. Borunun çöküp çökmediğini anlamanın tek bir yolu vardır, kameralı görüntüleme cihazı ile inceleme yapmaktır.

Pendik pimaş tıkanıklığının bir diğer sebebi ise; logar kuyusunun dolması diyebiliriz. Logar kuyusunun dolması sonucu, boru içindeki su geri teper ve tuvaletten taşar. Bu sorunun tespiti de kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür.

Birçok eski binada logar kuyusunun yeri bilinmez. Logar kuyusunun yeri bilinmediği için, tam donanıma sahip olmayan firmalar logar kuyusu dolduğunda çözüm üretemezler. Ancak Protesisat, logar kuyusunun yeri kayıp olsa bile çözüm üretebilmektedir.

Firmamız, robot cihazın ucuna sonda verici adı verilen cihaz takar. Sonda verici, belli bir frekansta sinyal üretir. Toprak üstünde ise detektör cihazı ile sonda vericinin sinyalleri takip edilir. Robot cihaza takılı olan sonda verici, logar kuyusuna geldiğinde ilerleyemez böylece logar kuyusunun yeri tespit edilir.

Pendik Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Pendik tuvalet tıkanıklığı en sık yaşanılan tesisat sorunlarından biridir. Tuvalet boruları, bir evde veya iş yerinde en çok atığın taşındığı borulardır. Ayrıca evdeki veya iş yerindeki diğer gider tesisatları tuvalet borusuna bağlanır. Tuvalet borusu da ana gider borusuna bağlanarak lağım kuyusuna kadar uzanır.

Pendik tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında, tuvalet borularındaki en büyük sorun eğim sorunudur. Tıkanıklık olaylarının büyük bir kısmı, tuvalet borusunun yetersiz eğiminden kaynaklanır. Tuvalet borusunun yetersiz eğiminden dolayı, suyun içindeki atıklar boru içinde birikir ve tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Pendik tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında, pimaş borusunun yetersiz eğimi kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Bu tür tıkanıklıklarda robot cihaz kullanılırsa, tıkanıklık geçici olarak açılır. Kameralı görüntüleme cihazı olmayan firmalar, tuvalet borusunun yetersiz eğimde olduğunu tespit edemez ve tıkanıklığa robot cihazla müdahale ederek geçici olarak açılmasını sağlarlar.

Ancak firmamız, Pendik tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında pimaş borusunda eğim sorununu tespit ederse robot cihazla müdahale etmez. Pimaş borusunun yeniden döşenmesi gerektiğini ev sahibine bildirirler. Ev sahibinin kabul etmesi durumunda onarım ekipleri, pimaş borusunun eğim sorununu çözer. Onarım ekiplerimizin yaptığı onarımlar firmamız tarafından bir yıl garanti altına alınmaktadır.

Pendik Lavabo Tıkanıklığı Açma

Pendik lavabo tıkanıklığı, en az tuvalet tıkanıklığı kadar sık yaşanan bir sorundur. Lavabo tıkanıklığında en sık yaşanılan sorun, lavabo borusunun yağlanmasıdır.

Lavabo borularının yağlanmasının sebebi, bulaşık yıkarken lavabo dökülen atık yağlardan kaynaklanır. Atık yağ, lavabo borusuna yapışarak lavabo borusunun çapını daraltır. Lavabo borusu yağdan temizlenmese tıkanıklık olayı kesin olarak çözülemez.

Protesisat, lavabo borusundaki yağı temizlemek pimaş yıkama çalışması yapmaktadır. Pimaş yıkama çalışması pimaş yıkama makinesi ile yapılan bir işlemdir. Pimaş yıkama işlemi yapan Protesisat, lavabo borusunu yağdan tamamen arındırır. Pimaş yıkama çalışması ile Pendik lavabo tıkanıklığı açma çalışmasını gerçekleştirir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek