Şişli Su Kaçağı Tespiti

Şişli su kaçağı tespitini bilgisayar destekli cihazlarla yapan Protesisat, kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Şişli su kaçak tespiti sırasında evinizde tadilat ortamı oluşmaz ve saatler süren çalışmalar yapılmaz. Şişli’de su kaçağı bulan firmamız, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı bulmak için farklı çalışmalar yapılmaktadır. Bir evde su kaçağı meydana geldiğinde ev sahipleri, profesyonel bir firmadan yardım almadan önce kendi çabaları ile su kaçağını bulmaya çalışır.

Ev sahiplerinin kendi çabaları ile su kaçağını bulabilmeleri için, su kaçağının meydana getirdiği belirtileri takip etmeleri gerekir. Eldeki imkânlarla Şişli su kaçağı tespiti yapılırken, noktasal olarak tespit yapılması mümkün değildir. Profesyonel firmalar, Şişli su kaçak tespitini noktasal olarak bulabilmek için elektronik cihazlar kullanmaktadır.

Ev sahipleri su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğunu bulabilirler. Su kaçağının olduğu tesisat sistemini kullanmayarak geçici çözüm üretebilirler. Su kaçağı hangi tesisat sistemindeyse, belirtileri ona göre değişmektedir.

Temiz Su Tesisatında Su Kaçağı

  • Temiz su tesisatındaki su kaçakları, diğer tesisat sitemlerine göre çok daha farklıdır.
  • Belirtileri en hızlı ortaya çıkan su kaçakları temiz su tesisatında olanlardır.
  • Belirtilerinin bu kadar hızlı ortaya çıkmasının sebebi, su miktarının fazla olmasından ve suyun basıncının yüksek olmasından kaynaklanır.
  • Temiz su tesisatında su kaçağı olup olmadığını anlamak için, su sayacının kontrol edilmesi gerekir.
  • Su sayacında, daire içinde su tüketimi olmamasına rağmen değişim yaşanıyorsa dairede su kaçağı olabilir.
  • Su kaçağı ufak boyuttaysa su sayacındaki değer değişimi kısa sürede fark edilmez. Bu sebeple akşam yatmadan önce su sayacının üstündeki değerler bir yere not edilir. Ertesi gün sayaç tekrar kontrol edilir. Arada fark varsa su kaçağı söz konusu olabilir.
  • Yapılacak bir diğer yöntem ise; su kaçağının belirtileri olan kısım gözetlenir. Dairenin ana su vanası kapatılarak tekrar gözetlenir. Eğer su kaçağı belirtilerinde azalma söz konusuysa dairede su kaçağı olabilir.

Temiz su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde, sizin su faturanıza da yansımaktadır. Su tüketiminiz diğer aylara göre farklılık göstermemesine rağmen su faturanızda yükselme meydana geliyorsa, profesyonel bir firmadan yardım talep ederek evinizin temiz su tesisatını kontrol ettirmelisiniz.

Atık Su Tesisatında Su Kaçağı

Atık su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde, belirtileri içme suyu tesisatına göre daha yavaş olur. Belli aralıklarla belirtiler ortaya çıkıp kaybolabilir.

  • Atık su tesisatındaki belirtilerden en dikkat çekici olanı, su kaçağının olduğu kısımda renk değişimleri meydana gelir. Duvarın boyasında, sarımtırak ya da yeşilimsi bir renk meydana gelir. Bu renk değişimi suyun kirlilik durumu ile doğru orantılıdır.
  • Su kaçağı belirtilerinin olduğu kısımda, kötü kokular meydana gelebilir. Bu kötü kokular, çatlak olan pimaş borusundan gelmektedir. Normal şartlarda, tuvalet ve lavabodan kötü koku gelmemesinin sebebi lavabo ve tuvaletin içinde su birikintisi olur ve bu su birikintisi lağımdan gelen kötü kokuyu engeller. Ancak pimaş borusunda bir çatlak söz konusuysa, mevcut çatlaktan lağım kokusu gelir ve evin o bölümüne yayılır.
  • Tuvalet veya lavabo kullanıldıkça, su kaçağı belirtilerinde artma meydana gelir. Kullanım azaldıkça su kaçağı belirtilerinde de azalma olur.

Pis su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde sağlığı da olumsuz etkilemektedir. Birçok hastalığa sebep olabilir. Bu sebeple en kısa sürede sorun tespit edilip çözüme kavuşturulması gerekir.

Şişli Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Protesisat, 15 yıllık deneyime sahip kurumsal bir firmadır. Şişli su kaçağı tespitini bilgisayar destekli özel cihazlarla yapmaktadır. Şişli su kaçağı tespiti yapılırken evinizin hiçbir yerine zarar verilmez.

Şişli su kaçağı tespiti yapılırken temiz su tesisatındaki kaçakları bulmak için akustik dinleme cihazı kullanılır. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu nokta dinlenir ve Şişli su kaçağı tespiti yapılır.

Akustik dinleme cihazının işe yaraması için su borusunda basınç olması gerekir. Bazen şebeke suyunun basıncı düşer ve su kaçağı olan kısımda suyun sesi azalır. Bu gibi bir sorun olduğunda, akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesini duymak güçleşebilir. Ekiplerimiz, temiz su tesisatındaki basıncı manometre ile yükselterek Şişli su kaçak tespitini kolaylaştırır.

Atık su tesisatında su kaçağı oluştuğunda ise; kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazının özelliği, borunun içini görmemizi sağlar. Borunun içi görüldüğü için, boruda olan bütün sorunlar tespit edilebilir.

Su kaçağının neden kaynaklandığı, borunun neresinde olduğu gibi detaylar kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Tabi, kameralı görüntüleme cihazını kullanan personelin deneyimi de çok önemlidir. Personelin deneyimi sayesinde, su kaçağı en kısa sürede tespit edilebilir.

Şişli su kaçağı tespiti yapan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Şişli’de su kaçağı tespiti yapan firmalardan birçoğunun aksine Protesisat, yaptığı bütün onarımları bir yıl garanti altına almaktadır.

Şişli’de su kaçağı bulan firma arıyorsanız, firmamız ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek Şişli su kaçağı tespiti yapacaklardır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek