Tıkalı Boru Açma

Evlerimizde en sık kullandığımız kaynaklar elektirik ve sudur. Elektirğin atığı olmaz ancak su, kullanıldıktan sonra ardında ciddi bir atık bırakır. Bu yüzden evlerimizdeki tüm lavabolarda ve tuvaletlerde gider boruları kullanırız. Bu borular evlerimizde biriken pis sualrı tahliye etmek için kullanılır. Bu borular zamanla tıkanabilir. Tıkalı gider borusu açmak için kendi çabalarımızla marketlerden ya da başka yerlerden kimyasallar alırız. Ancak yetersiz kalmaya başlar çünkü kimyasalların da etkisi bir noktaya kadardır. Bu noktadan sonra tıkalı boru açma firmalarından destek almanız gerekir.

Borular Neden Tıkanır?

Boruların temel tıkanıklık sebepleri katı cisimler ve insan atıklarıdır. Evler yapılırken gider borusu içine birtakım harç, kum, moloz vb atıklar kaçabilir. Ya da gider borusu içine çeşitli maddeler atılabilir. Çocuk bezi, saç topağı vb gibi bunlar gider borunuzu tıkayacaktır. Ayrıca insan atıklarının her türlüsü de yıllar geçtikçe gider borularını tıkayacaktır. Gider boruları içinde atıklar zamanla katmanlar oluşturur bu katmanlar üst üste bindikçe gider tamamıyla tıkanır. Tıkanmış giderler, tıkalı boru açma kimyasalı ve tıkalı boru açma makinesi ile açılır.

Tıkalı Boru Açma Listesi

  • Deneyimli personel
  • Tıkalı boru açma makinesi
  • Tıkalı boru açma aparatları
  • Tıkalı boru içi kamera sistemleri
  • Tıkalı boru açma kimyasalları
  • Yeterli teçhizat
Tıkalı boru açma

Tıkalı boru açma

Tıkalı borular nasıl açılır

Tıkalı borular nasıl açılır

Tıkalı Borular Nasıl Açılır?

Tıkalı su borusu belirlendikten sonra, deneyimli personelimiz boru içine gözetleme sistemlerini yollar. Bu sistem ile tıkalı boru içindeki tıkanıklık türü katı mı sıvı mı anlaşılır. Tam yeri tespit edilir. Tıkalı boru açma makinesi ucuna katı atıklar için ayrı yumuşak atıklar için ayrı aparatlar takılarak gider borusu içine yollanır. Tıkalı boru içindeki katı atıklar parçalanır. Yumuşak atıklar ise tıkalı boru açma makinesi ucundaki aparata sarılarak çıkarılır. Tüm gider içi kimyasallar ve basınçlı su ile temizlenir. Gider ilk günkü gibi kullanıma hazır hale getirilir. Tüm bu işlemler çok kısa bir zaman dilimi içinde halledilir.

Tıkalı Boru Açma Makineleri

Tıkalı boru açma makineleri amacına göre farklı özelliklere sahiptir. Lavabo giderleri için ayrı banyo giderleri için ayrı makineler üretilmiştir. Ayrıca klozetler ve tuvalet giderleri için de farklı makineler üretilmiştir. Tıkalı boru açma firmaları bu makinelerden edinerek işlerini hızlandırıp daha pratik hale getirirler. Tıkalı boru açma makinesi fiyatları makinen cinsine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Tıkalı boru açma makineleri

Tıkalı boru açma makineleri

Tıkanıklık durumunda yapılması gerekenler

Tıkanıklık durumunda yapılması gerekenler

Boru Tıkandığında Yapmanız Gerekenler!

Eğer evde gider borusu tıkandıysa ve kendi başınıza halledemediyseniz, ilk olarak bize ulaşmanız gerekir. Ardından evdeki tüm açık suları kapatmalısınız. Ardından giderin ağzını kapatarak evin içine su taşmasını engellemeniz gerekmektedir. İlgili birimlerimiz kısa sürede olay yerine ulaşıp sorunlarınızı çözecektir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek