Kağıthane Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kağıthane lavabo tıkanıklığı açma ve diğer pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında kullanılan cihazlarla duvarlara zarar verilmez. Protesisat 2003 yılından bu yana Kağıthane lavabo tıkanıklığı açma hizmet vermektedir. Kağıthane tıkanıklık açma çalışmalarında en çok tercih edilen firma olan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Kağıthane Tıkanıklık Açma

Kağıthane tıkanıklık açma çalışmaları evde uygulanacak yöntemlerle de açılabilir. Ancak evde uygulanan yöntemlerle Kağıthane tıkanıklık açma çalışmasının başarıya ulaşabilmesi için tıkanıklığın borunun giriş kısmına yakın olması gerekir. Oysa bu tür tıkanıklık olaylarına çok az rastlanır ve bu nedenle evde tıkanıklık açma çalışmaları çoğunlukla sonuçsuz kalır.

 • Kağıthane tıkanıklık açma çalışmasında en çok kullanılan yöntem pompa ile tıkanıklık açma çalışmasıdır.
 • Pompa en pratik yöntem olduğu için çok eskilerden beri kullanılmaktadır.
 • Pompa, tıkalı olan borunun girişine yerleştirilir. Pompayı yerleştirirken çevresinden hava almasını engellemelisiniz.
 • Pompanın etrafından hava almasını engellemek için tıkalı olan yere biraz su dökebilirsiniz.
 • Pompa yerleştirildikten sonra pompalama işlemi yapılır ve tıkanıklığa sebep olan cisim yakın noktadaysa tıkanıklık açılır.
 • Pompa dışında bir tel veya elbise askısı ile de Kağıthane tıkanıklık açma çalışması yapabilirsiniz.
 • Elbise askısı kullanılacaksa elbise askını düzeltmeniz gerekir. Ardından elbise askısının veya telin ucunu kanca haline getirin.
 • Telin kancalı ucunu tıkalı olan borudan içeri sokun.
 • Telin uzunluğunun yettiği kadar içeri sokmaya devam edin.
 • Ardından teli yavaş yavaş çekin. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan cisim kancaya takılacaktır.
 • Kağıthane pimaş tıkanıklığı açma yöntemlerinden bir diğeri de lavabo açıcı kullanmaktır.
 • Ancak lavabo açıcı, tehlikeli ve zararlı bir yöntem olduğu için kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
 • Lavabo açıcılar, pimaş borusuna ciddi zararlar verir.

Kağıthane Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kağıthane lavabo tıkanıklığı açma işlemini yapmak için birçok kişi lavabo açıcı kullanmaktadır. Ancak lavabo açıcılar insan ve tesisat sistemi üzerinde ciddi zararlar meydana getirir.

Lavabo açıcı cildinize temas ederse ciddi yanıklara sebep olur. Çünkü lavabo açıcılar asit özelliğine sahip kimyasallardır. Bu asidin amacı organik cisimler parçalamak ya da eritmektir. Bu sebeple su ile reaksiyona girer ve yüksek ısı meydana getirir. Ayrıca lavabo açıcı lavaboya döküldüğünde buhar açığa çıkar. Bu buhar solunursa, solunum yollarında sorunlara sebep olur. Tüm bunların dışında, lavabo açıcılar pimaş borularına da ciddi zararlar verir.

Protesisat, Kağıthane lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında lavabo açıcılar nedeniyle büzüşmüş veya delinmiş birçok pimaş borusu ile karşılaşmıştır. Kağıthane lavabo tıkanıklığı açmak için lavabo açıcı sık kullanılırsa pimaş borusunda yapısal bozulmalar meydana gelir. Lavabo borusu ısındığı için büzüşme meydana gelir. Bu büzüşmenin etkisi ile lavabo borusunun içi girintili çıkıntılı olur. Bu durum da sık sık tıkanıklık olmasına sebep olur.

Protesisat, Kağıthane lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında kullandığı cihazlardan biri kameralı görüntüleme cihazıdır. Kameralı görüntüleme ile lavabo borusunun içi ayrıntılı olarak incelenir. Bu incelemeden sonra tıkanıklığın sebebi ve tıkanıklığa nasıl müdahale edilmesi gerektiği belirlenir.

Kağıthane pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarının birçoğunda robot cihaz kullanılır. Kağıthane lavabo açma çalışmasında da yapılan inceleme sonrasında robot cihaz kullanılır. Robot cihaz sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisimler ya parçalanır ya da çekip çıkarılır. Kağıthane lavabo tıkanıklığı açma işlemi tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi tekrar kontrol edilir. Böylece boruda başka sorun olup olmadığı anlaşılır.

Kağıthane Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kağıthane tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazının önemi çok fazladır. Çünkü birçok tuvalet tıkanıklığına bir cisim tarafından tıkanıklık meydana gelmiş gibi çalışma yapılır. Ancak tuvalet tıkanıklığının sebeplerinden birisi de pimaş borusunun yetersiz eğimidir.

Kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet borusunun içi incelenirken borunun eğimsiz olduğu tespit edilebilir. Çünkü eğimi az olan pimaş borusunun içinde su birikir. Ekrandaki görüntüleri inceleyen personel deneyimli ise bu sorunu hemen fark eder.

Kağıthane tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında pimaş borusundan dolayı sorun yoksa kanal açma makinesi ile tıkanıklık açılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar bir kontrol yapılır. Bu sayede başka sorun olup olmadığı kesinlik kazanır.

Ancak pimaş borusunun eğiminde sorun varsa, pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Protesisat, tüm onarım çalışmalarını yaparak bir yıl boyunca garanti altına alan bir firmadır. Firmamız tarafından yapılan onarımlarda sorun çıkarsa, bir yıl boyunca firmamızı ararsanız o sorunu ücretsiz olarak gideririz.

Protesisat 20 servis aracı ile Türkiye’nin en geniş servis ağına sahip tıkanıklık açma firmasıdır. İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firması olan Protesisat, en uygun fiyat avantajları ile sizlere hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek