Çatalca Su Kaçağı Tespiti

Çatalca su kaçak tespiti işlemini akustik dinleme cihazı, kameralı görüntüleme cihazı ve termal kamera ile yapan Protesisat, 2003 yılından beri Çatalca ilçesinde hizmet vermektedir. Çatalca su kaçağı tespiti için en çok tercih edilen firma olan Protesisat, en uygun fiyat avantajı sunmaktadır.

Çatalca Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Çatalca’da su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, 20 servis aracı ile sizlere hizmet vermektedir. 20 servis aracımız sayesinde en hızlı hizmeti veren firmamız, servis kaydı oluşturduğunuzda bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır.

Protesisat, diğer firmaların aksine su kaçağının olduğu tesisata göre farklı cihaz kullanmaktadır. Kullandığımız cihazlar sayesinde, Çatalca su kaçağı tespiti sırasında evinizin veya iş yerinizin hiçbir yerine zarar verilmez. Uzun süren tadilat çalışmalarına gerek kalmaz. Bilgisayar destekli cihazlar, su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak tespit etmektedirler. Noktasal tespit yapıldığı için, duvarları kırarak su kaçağını bulma gibi bir çalışma yapılmaz.

Çatalca’da su kaçağı tespiti yapan firma olan Protesisat, size bir telefon kadar yakındır. Telefonla arayıp servis kaydı oluşturduğunuzda ekiplerimizi adresinize yönlendirerek bir saat içinde çalışmaya başlamalarını sağlıyoruz.

Çatalca Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti Çatalca ilçesinde, farklı tesisat sisteminde meydana gelen su kaçağına göre farklı cihazlar kullanıldığını belirtmiştik. Su kaçağının en sık yaşandığı yerlerden biri de temiz su tesisatlarıdır.

Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçağının sebebi, usta hatalarından veya kalitesiz malzemeden kaynaklanmaktadır. Usta hatalarında en dikkat çekeni, borulara ek yapılırken yapılan kaynağın sağlıksız olmasıdır. Borulara ek yapılırken, bir boruyu diğer boruya bağlanmasında kullanılan maşon, kaynak makinesi ile eritilerek birleştirilir.

Maşon ile boru birbirine geçerken çok dikkat edilmelidir. Maşon yamuk takılırsa, ilerleyen günlerde maşonun olduğu kısımda su kaçağı meydana gelir. Diğer bir hata ise kaynak makinesi kullanılırken yapılır. Kaynak makinesi ile maşon çok ısıtılırsa plastiği yanar, az ısıtılırsa maşon ile su borusu birbirini tutmaz.

Temiz su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde, genellikle alt kat komşunuzun size bildirmesiyle durumu fark edersiniz. Çünkü dairenizde su kaçağı olduğunda, su betondan sızıp alt katın tavanından akar. İlk başlarda rutubet gibi görünür daha sonraları damlama şekilde görülür.

Çatalca su kaçak tespiti yapan ekiplerimiz, temiz su tesisatındaki su kaçaklarını tespit ederken akustik dinleme cihazı kullanmaktadırlar. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesini dinleyerek tespit ederiz. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağını dinlerken bazen boru içindeki suyun basıncı düşük olduğu için su kaçağının sesi duyulmaz. Bu gibi durumlar meydana geldiğinde, deneyimli ekiplerimiz daire içindeki temiz su tesisatındaki suyun basıncını kontrollü olarak yükseltirler. Suyun basıncı yükseldiği için su kaçağının şiddeti de artar ve akustik dinleme cihazı ile duyulması sağlanır.

Akustik dinleme cihazı ile Çatalca su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra, yaklaşık olarak bir fayans genişliği kadar bir alan açılıp sorunlu boruya ulaşılır. Boruyu tamir eden ekiplerimiz, açtıkları alanı tekrar özenle kapatıp kullanıma hazır hale getirirler.

Kameralı Su Kaçak Tespiti Çatalca

Su kaçağı tespiti Çatalca ilçesinde yapılırken firmamız iki çeşit kamera kullanmaktadır. Kameralardan biri termal kameradır diğeri ise borunun içini gösteren özel bir kameradır.

Termal kamera, kalorifer sisteminde meydana gelen su kaçağını tespit etmek için kullanılır. Kalorifer borularının içinden geçen su, sıcak olduğu için termal kamera ile görünmesi mümkün olmaktadır. Termal kamera ile parke altından geçen kalorifer boruları düz bir çizgi şeklinde görülürken, su kaçağı olan kısımda dağılma meydana gelir. Termal kamera sayesinde kalorifer tesisatındaki su kaçağı noktasal olarak tespit edilir ve evinizin hiç biri kırılmaz.

Çatalca su kaçak tespiti sırasında atık su borularında su kaçağı olduğunda kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktayız. Kameralı görüntüleme cihazının farklı uzunluklara sahip kablosu bulunur. Kablonun ucunda kamera bulunur ve bu kameranın görüntülerinin aktarıldığı bir monitör bulunur.

Ekiplerimiz, kameralı görüntüleme cihazının kamerasını pimaş girişinden boru içine gönderirler. Kameranın üstünde bulunan aydınlatma sayesinde, borunun içinin karanlık olması bir sorun çıkarmaz. Kamera, boru içindeki görüntüleri monitöre yansıtır. Monitördeki görüntüleri inceleyen ekiplerimiz, su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak tespit ederler.

Atık su borularında meydana gelen su kaçakları, pimaş borusunun kırılmasından veya çatlamasından kaynaklanır. Çatalca su kaçak tespiti yapıldıktan sonra kırık olan pimaş borusunun değiştirilmesi gerekir. Çünkü pimaş borularını yama yapmak mümkün değildir.

Sorunlu olan pimaş borusunun sökülüp yenisi ile değiştirilmesi için, ilgili adrese firmamızın onarım ekipleri yönlendirilir. Onarım ekiplerinin görevi sadece onarım yapmaktır. Deneyimli ve işlerinde uzman olan bu ekip, sorunlu pimaş borusunu değiştirip sökülen fayansları tekrar yaparlar. Eskisi gibi kullanıma hazır hale getirirler.

Protesisat, su kaçak tespitinde kullanılan cihazları Türkiye’ye ilk tanıştıran firmalardan biridir. İSO 9001 belgesine sahip Türkiye’nin ilk ve tek tesisat firması olan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Sizde Çatalca’da su kaçağı tespiti yapan firma arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek