Üsküdar Pimaş Tıkanıklığı Açma

Üsküdar pimaş tıkanıklığı açma çalışması pimaş tıkanıklığının türüne bağlı olarak değişmektedir. Protesisat, pimaş tıkanıklığı açma cihazları ile tıkanıklık açma çalışmaları sırasında kırma dökme gibi olumsuz durumlar meydana getirmeden kısa sürede sorunu çözmektedir.

Üsküdar Tıkanıklık Açma

Üsküdar tıkanıklık açma çalışması yapılırken, tıkanıklığın olduğu yer ve tıkanıklığın sebebine bağlı olarak farklı cihazlar kullanılır. Protesisat, tıkanıklık açma cihazını kullanmadan önce kamera ile pimaş borusunun içini inceler. Çünkü her zaman tıkanıklık olayı aynı sebepten dolayı meydana gelmez.

Üsküdar tıkanıklık açma çalışması yapılırken, kameralı görüntüleme cihazı ile ön çalışma yapılır ve tıkanıklık sebebi yabancı bir cisimse robot cihaz kullanılır. Yine tıkanıklığın sebep olduğu cismin türüne göre kanal açma makinesinin ucuna farklı aparatlar takılır. Takılan aparatların görevleri farklılık göstermektedir. Bazı aparatlar parçalama işlevine sahipken bazı aparatlar çekip çıkarma işlevine sahiptir. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan cisim ya parçalanır ya da çekip çıkarılır.

Üsküdar Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı veya klozet tıkanıklığı evimizde ciddi sorunlara sebep olur. Üsküdar tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde, evden kötü koku gelmesine sebep olabileceği gibi tuvalet taşması gibi sorunlarda yaşanabilmektedir.

Ev sakinleri Üsküdar tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasını kendi imkânları ile yapmaktadırlar. Sonuçta tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde zaman kaybetmeden açmak isterler. Ancak kullandıkları yöntemler nedeniyle tuvalet tıkanıklığı çoğu zaman açılmaz.

Tuvalet tıkanıklığı açılmak istenirken bir tel tuvalet deliğinden içeri sürülür ve tıkanıklığa sebep olan cisim açılmak istenir. Ancak yabancı cisim, kullanılan telin boyuna göre daha derinde olursa yapılan çalışma boşa gitmektedir.

Üsküdar tuvalet açma çalışmasında uygulanacak en iyi ve zararsız yöntem robotla tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasıdır. Ancak tuvalet tıkanıklığı açılırken robot cihaz kullanılabilmesi için tuvalet tıkanıklığının yabancı bir cisimden kaynaklanması gerekir. Çünkü robot cihazın amacı yabancı cisimleri pimaş borusundan çıkarmaktır.

Üsküdar tuvalet tıkanmasının sebebi yabancı cisimden mi değil mi kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Bu sayede robot cihaz kullanılır.

Bazı tuvalet tıkanıklıkları da pimaş borusunun eğimi yüzünden gerçekleşmektedir. Bu tür tıkanıklıklarda kanal açma makinesi kullanılmaz. Pimaş borusundaki eğim az olursa, boru içinden akması gereken atık su akmaz ve boru içinde birikir. Bu durum da tuvalet tıkanmasına sebep olur. Ayrıca tıkanıklık açılırsa bile kısa süre sonra tıkanma olayı tekrar yaşanır.

Bu tür sorunlarda pimaş borusuna müdahale edilip eğimi yeniden yapılmalıdır. Elbette bunun için pimaş borusunun sökülmesi gerekir. Tabi pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Protesisat’ın uzman onarım ekipleri bu tür sorunların çözümünde sizlere yardım etmektedirler. Ekiplerimizin hassas çalışmaları sayesinde kısa sürede sorununuz çözüme kavuşur. Ayrıca ekiplerimiz çalışmalarını bitirdikten sonra fatura oluşturur ve yaptıkları onarımı bir yıl garanti altına alırlar.

Tuvaletlerde taşma sorunu da yaşanmaktadır. Taşmaların sebebi genelde ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklardan kaynaklanır. Bu durumda ana gider hattının kontrol edilmesi gerekir.

Üsküdar Pimaş Tıkanıklığı Açma

Üsküdar ilçesinde meydana gelen sorunlardan biri de bina ile logar kuyusu arasındaki ana gider hattının tıkanmasıdır. Bu tür tıkanıklıklarda en yakındaki tuvalette taşmalar meydana gelebilmektedir. Sorunun çözülmesi için Üsküdar pimaş açma çalışması yapılmalıdır.

Binadaki dairelerin gider tesisatını kullanma biçimine bağlı olarak ana gider hattındaki tıkanıklık farklılık gösterebilmektedir. Genelde pimaş borusuna giren pisliklerden dolayı tıkanıklık yaşanır. Bu tür tıkanıklıklar robot cihaz ile kısa sürede açılabilmektedir.

Ancak tıkanıklık açılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilmesi gerekir. Kontrol çalışmasının yapılabilmesi için, logar kuyusundan kontrole başlanmalıdır. Bazı yerlerde logar kuyusunun yeri bilinmez ve zaman geçtikçe logar kuyusunun üstü toprakla kapanır ve unutulur.

Bu durumda, Protesisat detektör ile logar yeri bulma çalışması yapmaktadır. Robot cihazın ucuna sonda verici takılır. En yakın tuvalet girişinden sonda verici pimaş borusuna gönderilir. Toprak üstünde de detektör cihazı ile sonda vericisinin sinyalleri takip edilir. Kısa sürede logar kuyusu tespit edilir.

Üsküdar Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evlerde en sık tıkanan yerlerden biri de lavabolardır. Banyo lavabolarının tıkanması; saç, sakal ve sabun atıklarından kaynaklanırken, mutfak lavaboları yemek atıkları ve yağ yüzünden tıkanabilmektedir.

Saç, sakal kılı, sabun parçaları ve yemek atığından dolayı tıkanan lavabolar robot cihazla açılabilmektedir. Ancak yağlanma meydana gelmişse robot cihaz ile lavabo borusundaki yağ temizlenemez. Lavabo borusundaki yağ, borunun iç çeperine yapışır ve borunun çapını daraltır. Bu durum Üsküdar lavabo tıkanıklığı yaşanmasına sebep olur.

Üsküdar lavabo açma çalışmalarında yağlanma meydana gelmişse, pimaş yıkama makinesi ile müdahale edilir. Pimaş yıkama makinesi, lavabo borusunu yıkarken boru içine yapışmış bütün pislikleri temizler. Yıkama makinesi sayesinde pimaş borusu ilk günkü gibi tertemiz olur.

Üsküdar lavabo tıkanıklığı açma, Üsküdar pimaş tıkanıklığı açma ve Üsküdar tuvalet tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında evinizde kırma dökme meydana gelmesini istemiyorsanız ve kesin çözümler üretilmesini istiyorsanız Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Protesisat 2003 yılından beri hizmet veren tıkanıklık açma firmasıdır. Hızlı, güvenli ve ekonomik hizmet sunan firmamız, Üsküdar ilçesinden en çok tercih edilen firmadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek