Lavabo Aç

Lavabo aç kelimesi lavabo tıkanıklıklarını açmak için kullanılan kimyasallara verilen bir isimdir. Lavabo aç içeriğinde bulunan kimyasallar yakıcı ve insan sağlığına zararlı kimyasallardır. Bu kimyasalları lavabo giderlerine dökerek tıkanıklık açılır. Ancak “lavabo aç”lar ile her tıkanıklık açılmaz. Lavabo aç ile açılabilen tıkanıklıklar genellikle insan atıklarının uzun vadede tıkadığı tıkanıklıkların açılmasında işe yarar. Ancak lavabo içinde bir cisim varsa ya da lavabo pis su borusu içi yılların etkisiyle kaymanlar oluşturmuş ve bu katmanlar taşlaşmışsa artık lavabo açlar bir işe yaramayacaktır. Tıkalı lavabo açmak için profesyonel destek almanız gerekecektir. Kaliteli bir tesisat firması lavabonuzu kırmadan dökmeden açabilir.

Tıkalı Lavabo Açma

Tıkalı lavaboları açmak için lavabo aç kullanmanız işe yaramıyorsa, yapmanız gereken lavabo açma cihazı ile lavabonuzu açtırmanızdır. Bunun için sitemizde bulunan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Kısa sürede gelip , lavabonuzu kırıp dökmeden cihazlar, kameralar ve sonar sistemler vasıtası ile lavabonuzu inceleyip tıkanıklıkları açıyoruz. Üstelik bunları yaparken evinize ve tesisat sisteminize hiç zarar vermiyoruz.

Lavabo açma

Lavabo açma

Tıkalı lavabo açma

Tıkalı lavabo açma

Tıkalı Lavabo Açılmazsa Ne Olur?

Eğer lavabo tıkanıklığı giderilmezse, lavabo giderinde toplanan su koku yapmaya başlar. Evin içinde kötü kokudan durulmaz. Daha ileri boyutlarda ise sular evin içine taşmaya başlar. Hem çeşitli mikroplar evinize girmiş olur. Hem de kötü koku evi yaşanmaz kılar. Bu sorunları önce kendiniz çözmeye çalışın. Başaramazsanız bize ulaşın birlikte kısa sürede sorunun üstesinden gelelim.

Lavabo Aç Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer lavabonuzu kendiniz açmak istiyorsanız. Öncelikle lavabo açıcı almanız gerekir. Lavabo açmak için satılan bu kimyasallar, iki farklı şekilde satılmaktadır. Birincisi naftalin gibi görünen, iri tuzdan biraz daha iri tanelere sahip lavabo açıcılardır. İkincisi ise aynı kimyasalların sıvı ya da jel halidir. Her iki lavabo açıcının da kullanım şekli aynıdır. Öncelikle tıkanık lavabonun başına gitmende önce en az 2 litre su kaynatıyorsunuz. Bu kaynar su ile birlikte lavabonun yanına gidiyorsunuz. Lavabo açıcıyı paketinden çıkarıp lavabo giderine döküyorsunuz. Lavabonun içine tıkanıklık giderici tozu döktükten sonra arkasından 2 litrelik kaynar suyu döküyorsunuz. Sıcak suyun etkisi ile kimyasallar daha da etkili hale geliyor ve lavabo giderinde bulunan tüm atıkları çözerek gider içinden kanalizasyona gitmesini sağlıyor. Eğer su yeterli gelmezse daha fazla su dökebilirsiniz. Ancak kaynar suyun biraz soğumasına dikkat edin. 100 derecelik bir su plastik tesisatınıza zarar verebilir.

Uyarı: Lavabo açıcılar birden fazla kullanıldığında tesisatınıza zarar verebilir. İlerleyen zamanlarda tesisatınızın farklı noktalarından sızıntılar ortaya çıkabilir bu nedenle bizim size tavsiyemiz. Lavabo açıcıları çok kullanmamanız yönünde olacaktır. Hatta ilk tıkanıklıkta bize ulaşırsanız bundan sonraki süreçte tıkanıklık sorunu ile tekrar karşılaşmazsınız.

Lavabo aç nasıl kullanılır

Lavabo aç nasıl kullanılır

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek