Fatih Su Kaçağı Tespiti

Fatih su kaçağı tespiti işlemi için elektronik cihazlar kullanan Protesisat, servis kaydı oluşturmanız durumunda bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır. Kullandığımız cihazlar sayesinde evinizde kırma – dökme oluşmadan su kaçağını tespit etmekteyiz.

Fatih Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti Fatih ilçesinde haftanın 7 günü hizmet veren firmamız, özel cihazlar kullanarak en kısa sürede su kaçağını tespit etmektedir. Evlerde veya iş yerlerinde hangi tesisat sisteminde su kaçağı meydana geliyorsa o tesisat sistemine göre farklı su kaçağı tespit cihazı kullanılmaktadır.

Temiz su tesisatındaki su kaçaklarında akustik dinleme cihazı kullanılmaktadır. Akustik dinleme cihazı ile hızlı ve kesin sonuç elde edilir. Akustik dinleme cihazı, su kaçağının sesini dinleme yöntemi ile tespit etmekte kullanılır.

Temiz su borularındaki suyun basıncı yüksek olduğu için, su kaçağı olan kısımda suyun sesi duyulabilmektedir. Bu sayeden akustik dinleme cihazı ile noktasal olarak tespit işlemi yapılabilir. Bazı istisnai durumlarda, temiz su borularındaki suyun basıncı düşük olur. Bu nedenle akustik dinleme cihazı ile duyulamayabilir. Bu gibi durumlarda, firmamızın deneyimli ekipleri temiz su tesisatındaki suyun basıncını özel cihazlarla arttırırlar. Suyun basıncı arttığı için, su kaçağı olan kısımdaki suyun şiddeti de artar ve akustik dinleme cihazı ile duyulması sağlanmış olur.

Fatih Su Kaçağı Tespiti

Termal kamera ile yapılan Fatih su kaçağı tespiti işlemi kalorifer borularında kullanılır. Kalorifer borularında meydana gelen su kaçaklarının belirtileri yok denecek kadar azdır. Kombide bulunan suyun basıncı 1,5 – 2 bar arasında olduğu için, tavandan su akması veya duvardan su akması gibi belirtiler ortaya çıkmaz. Kalorifer borularında su kaçağı olduğu uzun süre fark edilmeyebilir.

Bu gibi durumlarda, kombi üstünde bulunan basınç göstergesinde basıncın sık sık düştüğü fark edilirse, su kaçağı olduğu anlamına gelebilir.

Fatih su kaçağı tespitinde kullanılan termal kamera, kalorifer borularının içinden geçen sıcak sudan faydalanılarak kullanılır. Termal kameranın özelliği sıcak olan cisimleri göstermesidir. Bu cisimler ister beton içinde olsun ister fayansın altında olsun termal kamera ile görülebilmektedir.

Termal kamera ile kalorifer boruları düz bir hat şeklinde görülürken su kaçağının olduğu kısımda dağınık görülür. Bu sayede noktasal olarak su kaçağının yeri tespit edilebilmektedir.

Kalorifer borularındaki su kaçaklarının onarımı, çoğu zaman ilaçla yapılmaktadır. Borulardaki çatlakları onarma özelliğine sahip olan bu ilaç, su ile birlikte kalorifer sistemine ilave edilir. Suyla birlikte kalorifer borularının tamamını dolaşan ilaç, borulardaki fark edilen veya fark edilmeyen bütün çatlakları onarmaktadır.

Kamera ile Fatih Su Kaçağı Tespiti

Kameralı görüntüleme cihazı, su kaçak tespitinde ve tıkanıklık açmada kullanılan olmazsa olmaz bir cihazdır. Su kaçağı, Fatih ilçesinde atık su borularında meydana gelmişse, tespit edilebilmesi için kameralı görüntüleme cihazı kullanılır.

Atık su borularında su kaçağı meydana geldiğinde belirtileri çok çabuk fark edilebilir. Su kaçağının olduğu bölgede tavanın veya duvarın renginde değişiklikler olur. Bazen küflenme söz konusu olabilmektedir. Bazı durumlarda o kısımda kötü kokular meydana gelir. Bu gibi belirtiler söz konusuysa evinizin atık su borusunda su kaçağı olabilir. Bu gibi durumlarda hiç zaman kaybetmeden profesyonel bir firmadan servis talep etmelisin.

Fatih su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, en kısa sürede ekipleri adresinize yönlendirir.

Adresinize gelen Fatih su kaçak tespiti ekiplerimiz, hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlarlar. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içinde ilerlerken görüntüler cihazın monitörüne yansır. Monitördeki görüntüleri inceleyen personelin deneyimli olması çok önemlidir. Çünkü monitördeki görüntüler genellikle karmaşıktır. Deneyimli olmayan biri görüntüleri yorumlamakta zorlanır. Bu gibi durumlarda su kaçak tespit çalışması hem uzun zaman alır hem de hatalı sonuçlanabilir.

Protesisat bünyesindeki ekipler deneyimli ve kullandıkları cihazlara hakim olan kişilerdir. Bu sayede firmamız tarafından yapılan su kaçak tespit çalışması kısa sürede ve kesin sonuçla tamamlanmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile Fatih su kaçağı tespit çalışması tamamlandıktan sonra, pimaş borusundaki çatlağın yeri ve boyutu tespit edilmiş olur. Atık su borularında meydana gelen su kaçaklarında, kırılan veya çatlayan pimaş borusunun sökülüp yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Firmamızın sadece onarım işlerini yapan onarım ekipleri bulunmaktadır. Yılların deneyimine sahip olan ustalarımız, en iyi şekilde onarım işlerini yaparak kullanıma hazır şekilde müşterilerimize teslim etmektedirler.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek