Çatalca Gider Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık olayı meydana geldiğinde öncelikle kendi çabalarımızla açmaya çalışırız. Ancak çoğu zaman Çatalca gider tıkanıklığı açma çalışmasında başarısız oluruz. Bunun nedeni ise; tıkanıklık olaylarının farklı sebeplere dayanmasıdır. Protesisat, Çatalca gider tıkanıklığı açma çalışmasında bilgisayarlı cihazlar kullanarak tıkanıklığın sebebini belirler ve tıkanıklığın türüne bağlı olarak Çatalca gider açma çalışmasını gerçekleştirir.

Çatalca Tıkanıklık Açma

Çatalca tıkanıklık açma çalışmaları sırasında, her tıkanıklık olayının aynı olmadığı bilinmektedir. Tıkanıklığın meydana gelmesi, kullanım şekline bağlı olabileceği gibi usta hatalarına da bağlı olabilir.

Sorunun neden kaynaklandığı Çatalca tıkanıklık açma çalışmasında kullanılan kameralı görüntüleme cihazı ile belirlenir.

Çatalca Gider Tıkanıklığı Açma

Bir dairedeki gider boruları bir noktada birleşir. Gider borusundaki tıkanmalar herhangi bir noktada meydana gelebilir.  Tıkanıklığın olduğu noktaya bağlı olarak, etkilenecek alanda değişikler meydana gelir. Örneğin; klozetin gideri tıkandığında banyo yer süzgeci etkilenebilir.

Çoğu kişi gider tıkanıklığını yabancı bir cismin borunun önünü kapatmasından kaynaklandığını sanır. Çatalca gider tıkanıklığı açma çalışması yapılırken de o cismi çıkarmaya çalışırlar. Ancak pimaş tıkanıklığın büyük bir kısmı farklı sebeplerden dolayı meydana gelmektedir.

Çatalca gider açma çalışmalarında en sık kullanılan yöntemlerden biri pompa ile tıkanıklık açma çalışmasıdır. Pompa ile pompalama çalışması yapılır ve tıkanıklık açılmaya çalışılır. Ancak Çatalca pimaş tıkanıklığı açma işleminin başarılı olabilmesi için, tıkanıklığa sebep olan yabancı atığın gider borusunun giriş kısmına yakın olması gerekir.

Çatalca pimaş açma çalışmasında kullanılan bir diğer yöntem ise tel ile gider açma çalışmasıdır. Telin ucu kanca şeklinde kıvrılır ve pimaş borusundan içeri sokulur. Burada da, tıkanıklığa sebep olan cismin kancanın ucuna takılması amaçlanır. Ancak tıkanıklığın sebebi yabancı bir cisim değilse yapılacak çalışma boşa gidecektir.

Çatalca gider tıkanıklığı açma çalışmasında kullanılan bir yöntem de gider açıcı kimyasal kullanımıdır. Çatalca pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında kullanılacak en zararlı yöntem, kimyasal kullanmaktır. Kullanılan kimyasal, suyla tepkimeye girdiği için ısı meydana getirir. Bu ısı pimaş borusunun da zarar görmesine sebep olur. İlerleyen zamanlarda pimaş borusunun iç kısmı girintili çıkıntılı olur ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Çatalca gider tıkanıklığı açma çalışmalarında kesin sonuç elde etmek için mutlaka profesyonel bir firmadan yardım talep etmelisiniz. Protesisat, Çatalca pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarından kameralı görüntüleme cihazı ve kanal açma makinesi kullanmaktadır.

Yabancı cisimlerden dolayı meydana gelen tıkanıklıklarda kanal açma makinesi kullanılır. Robot cihazın yayı gider borusu içine sokulur ve robot cihaz çalıştırılır. Robot cihaz, yayı çevirerek ileri doğru sürer. Bu çevirmenin etkisi ile tıkanıklığa sebep olan cisimler ya parçalanır ya da yayın ucuna dolanır böylece kısa sürede pimaş borusuna zarar verilmeden tıkanıklık açılır.

Ancak Çatalca gider açma çalışmalarında robot cihaz kullanımına geçilmeden kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebi belirlenir ve tıkanıklığın sebebine göre açma çalışması yapılır.

Çatalca Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Çatalca tuvalet tıkanıklığı açma çalışması firmamızdan en çok talep edilen hizmetlerden biridir. Tuvalet boruları en geniş borulardır ve evin diğer borularının gelip birleştiği kısımdır. Bu nedenle, lavabolardaki atıklar bile gelip tuvalet borusunda tıkanıklığa sebep olabilir.

Çatalca tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi incelendiğinde, tıkanıklığın sebebi yabancı bir cisimse kanal açma makinesi kullanılarak tıkanıklık açılır.

Tuvalet tıkanıklığın bir diğer sebebi ise, pimaş borusunun yetersiz eğimidir. Gider borularında eğim sorunu varsa, su tarafından taşınması gereken atıklar taşınamaz ve boru içinde birikerek tıkanıklığa sebep olur. Bu durum, Çatalca tuvalet açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir.

Bu tür sorunlarda, gider borusunun sökülüp yeniden uygun eğim verilerek döşenmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri bu tür sorunları en kısa sürede çözerek kullanıma hazır hale getirir.

Çatalca Lavabo Tıkanıklığı Açma

Çatalca lavabo tıkanıklığı açma çalışması tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasından daha fazla yapılan bir çalışmadır. Çünkü lavabolar çok sık kullanılır ve her evde birden fazla lavabo bulunur.

Banyo lavabolarında tıkanmalar genellikle basit tıkanmalardır. Sabun atığı, saç veya sakal kılı gibi sebeplerden dolayı tıkanır. Çatalca lavabo tıkanıklığı açma işleminde robot cihaz kullanılarak bu tür tıkanıklıklar kısa sürede açılır.

Mutfak lavaboları, yemek atığından dolayı tıkanmışsa yine robot cihaz kullanılarak Çatalca lavabo açma çalışması gerçekleştirilir. Ancak lavabo tıkanmasının sebebi atık yağsa robot cihaz kullanılmaz.

Lavabo borusunun yağdan temizlenmesi için pimaş yıkama çalışması yapılır. Pimaş yıkama çalışması sayesinde lavabo borusunun içi tertemiz olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek